BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dieta dla 9 tyg. suczki małej rasy
Autor Wiadomość
Madae13 

Dołączyła: 23 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-26, 20:58   Dieta dla 9 tyg. suczki małej rasy

Witajcie!
Za 2 tygodnie odbieram szczeniorka i chcę wstępnie zaplanować jej jadłospis. Sunia to terrier szkocki, będzie miała 9 tygodni. Mała w hodowli nie dostaje suchego, jedynie gotowane/mięsko/twaróg, dlatego chciałabym od razu przejść na BARF. To może pierwsze podejście z naturalnym żywieniem, także prosiłabym Was o opinię, czy dobrze kombinuję
Mała będzie ważyła ok. 2.5kg, docelowo 8kg, myślę że zaczniemy od 200g dziennie, po 50g na posiłek x4.
Mieszkam blisko Hali Mirowskiej w Wawie także mam dość dobry dostęp do mięsa, bardziej nietypowe będę zamawiać z Primex albo Aspol.
Z mięsa planuje zaopatrzyć się na razie w indyka (udziki bez kości), wołowinę z tłuszczem (II kat.), jak się uda to jagnięcinę i cielęcinę. Z mrożonego może sarna i królik? I łosoś.
Z podrobów wątroba indycza, nerki, żołądki i mrożone żwacze z treścią.
Z kości klasycznie - szyje (jak się uda to kacze, gęsie), skrzydła, łapki, nie wiem czy maluch sobie poradzi z gnacikami cielęcymi?

Z suplementów algi, drozdze browarnicze, olej z łososia, hemoglobina suszona, sol himalajska. Mam tez spiruline w domu.

Planowany jadłospis tygodniowy

Pon:
1. Mięsko + suple + całe jajko ze skorupkami
2. Mięsne kości
3. Mięsko
4. Papka owocowo/warzywna

Wt:
1. Miesko + suple + jajko
2. Miesne kosci
3. Wątróbka
4. Rybka

Sr:
1. Mięsko + suple + jajko
2. Mięsne kości
3. Mięsko
4. Papka owocowo/warzywna

Czw:
1. Mięsko + suple + jajko
2. Miesne kosci
3. Nerki
4. Miesko

Pt:
1. żwacze z treścią + suple + jajko
2. Miesne kosci
3. Miesko
4. Rybka

Sb:
1. Miesko + suple + jajko
2. Miesne kosci
3. Mieso
4. papka warzywno/owocowa

Nd
1. Miesko + suple + jajko
2. Miesne kosci
3. żołądki
4. Miesko

Oczywiście wiem, że mało konkretów, ale nie wiem co uda mi się dostać i co będzie suczka preferowała ;] Ale na pewno postawimy na różnorodność.

I teraz jeszcze moje wątpliwości:
1. Czy suplementy może podawać np co drugi dzień? Wg kalkulatora np. wychodzi mi ok. 3g alg na tydzień i ciężko mi będzie to porcjować na dzienną dawkę, a wiem że nie powinna dostawać ich raz w tyg.
2. Czy powinnam dołączyć np. jogurt z probiotykami?
3. Mięso wybierać raczej z tłuszczem i poprzerastane?
4. Czy są jakieś jeszcze pomysły na kości dla drobnego szczeniaka, oprócz drobiu? Wiem że królik mógłby być fajny tylko nie wiem czy go dostanę.
5. Czy taka ilość podrobów wystarczy? Wychodzi mi ok. 15% tygodniowej porcji

Bardzo proszę o wszelkie uwagi :)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-09-29, 18:37   

Madae13, :kwiatek: Nie znam się na jadłospisach dla szczeniaków. Dotarło do mnie dosyć późno to, że tylko normalne jedzenie (czyli Barf) jest normalne a nienormalne są chrupki :)
Z tego co się orientuje w diecie psiej to żadnego nabiału sie nie podaje. Więcej na ten temat możesz znaleźć tu: http://www.barfnyswiat.or...?p=48591#48591.
A odpowiadając na Twoje pytania:
Ad 1. Nie podaje jednorazowo suplementów. Mam wagę jubilerską i odmierzam to czego nie dałam wcześniej do mieszanki. O wagach możesz znaleźć informację tutaj: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1443 Taka waga przydaje się też i do zwykłego codziennego ludzkiego porcjowania :)
Ad2 nie
Ad3 tak. Tutaj jest wątek mięsny: http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=12 :)
Ad4. Króliki widuję często w Biedronce. Jest też na pl Szembeka a na hali Mirowskiej też dostaniesz.
Ad5. Tak, ale nie należy wątroby zaliczać do podrobów.
 
 
Madae13 

Dołączyła: 23 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-30, 11:40   

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Zastanawia mnie jeszcze codzienne jajko, czy to nie za dużo - takie zwykłe kurze to jednak ok. 60g. W większość jadłospisów dla szczeniąt się pojawia, ale głównie dla większych ras. Może lepiej zdecydować się na samo żółtko, albo co drugi dzień?
 
 
praxx 


Barfuje od: 08 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd: OP
Wysłany: 2016-09-30, 16:10   

jeśli masz obawy, to podawaj mniejsze jajko, np przepiórcze, albo co drugi dzień kurze... podanie samego żółtka też nie będzie jakimś błędem... :)
_________________
boso, ale w ostrogach...
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-09-30, 20:18   

Polecam też dział o jaju jest tam dużo ciekawych informacji http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2729
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne