BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Początek z Barfem
Autor Wiadomość
MalwinaBaster 

Barfuje od: zaczynam
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 10
Wysłany: 2016-10-28, 11:57   Początek z Barfem

Witam wszystkich, właśnie zostałam nowym szczęśliwym użytkownikiem portalu i potrzebuję pomocy doświadczonych barfujących;-))
Mój kochany psiak to 4,5 miesięczny owczarek niemiecki Baster, chcę przejść z nim na dietę Barf z uwagi na korzyści z tego płynące. Sprawa jest jednak o tyle trudna, że po pierwsze Baster ma na 90% uczulenie na kurczaka, a po drugie niestety odwiedziłam wszystkie sklepy mięsne i nigdzie nie mam dostępu do tak wyszukanych mięs.
Na dzień dzisiejszy dysponuję żwaczami wołowymi nieczyszczonymi i ogonami wołowymi, ma też skrzydełka i szyje indycze.
Dziś wybieram się do ostatniego sklepu tesco i zapytam czy tam mogą zamawiać dla mnie kilka rzeczy, które na stronie internetowej widnieją jako asortyment - jeśli się uda to będę miała serca i żołądki oraz wątrobę indyka i kilka części wołowiny trochę lepszych jak szponder, pręga czy mostek.
Dodam, że nie jestem też przekonana do wieprzowiny i wolałabym jej nie podawać.
Poszukiwania trwają, mam na oku jedno dojście do masarni i dowiem się czy tam coś by mięli, ale jeśli nie to czy zabierać się za barfowanie?
Czy ktoś pomógłby mi stworzyć jadłospis? Baster waży obecnie około 20kg i jest szczupły jeśli chodzi o aktywność (pies domowy) to chodzimy na 1godz. do parku (zabawy bez smyczy, wybieganie się) i później 1 godzina spacerów na smyczy.

Pozdrawiam,
Malwina
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-11-01, 21:30   Re: Początek z Barfem

MalwinaBaster napisał/a:

Poszukiwania trwają, mam na oku jedno dojście do masarni i dowiem się czy tam coś by mięli, ale jeśli nie to czy zabierać się za barfowanie?
Malwina

Tak, koniecznie. Masz młodego psa, którego organizm powinien uczyć się nowych smaków. To na różnorodności produktów zdrowie polega.
Samo poszukiwanie mięsa jest na początku trudne - szczególnie dla wegetarian. Sprawdź w wątku zaopatrzeniowym czy aby Twojego miasta nie ma. http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3783
W sklepach rzeczywiście jest dużo wieprzowiny a wołowiny, kaczek, gęsi mniej. Samo poszukiwanie mięsa to też dobra szkoła :) I wielka przyjemność jeśli przełamie się lody.
MalwinaBaster napisał/a:

Czy ktoś pomógłby mi stworzyć jadłospis?
Malwina
Na tym wątku jest dużo informacji oraz poradnik jak zacząć barfowanie.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3783
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne