BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFne sklepy internetowe - informacje, opinie
Autor Wiadomość
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-11-07, 22:03   

Mnie to ta krew wołowa zachęciła, ale cenę przesyłki mają zaporową. Za to ich kalkulator dziwnie przelicza dawki dzienne. Stosując ich zalecenia to zagłodziłabym psa.
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-11-08, 07:09   

dla kotów to jakieś dziwne jest, ale najgorsze, że nigdzie nie jest napisane, że koci barf MUSI być suplementowany, wg nich można podawać kotu samo mięso i będzie git...
"Kocia mieszanka" to samo mięso...
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-08, 17:50   

Doradora, to właśnie m.in. miałam na myśli pisząc ostatni post ;-)
Dobrze byłoby też gdyby rozpisali te mieszanki pod kątem zawartości składników istotnych dla kota (a tym bardziej chorego np. z PNN) czyli np. zawartość fosforu, wapnia, sodu, magnezu, potasu itp.

Poza tym - to są mieszanki mrożone ? Jeżeli tak to ciekawa jestem jak je wysyłają żeby się nie rozmroziły w trakcie podróży; przy świeżych oczywiście też jest to bardzo istotne z tym, że tutaj pod kątem żeby się nie zaśmiardły zanim dojadą :twisted:

Nie wspomnę, że przemielenie tego jak mięsa w sklepie na kotlety (w przypadku kury to już chyba zmiksowali całość :confused: ) to dla mnie trochę podejrzane, bo gdyby mięso na szarpaku było zrobione to byłoby widać, co w środku mieszanki a tutaj sama papka :-/ A kotu też przyda się trochę szczęką poruszać a nie łykać bez konieczności gryzienia.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-11-08, 20:46   

Dziewczyny, wchodziłyście może do działu psiego? Są tam nosy krowie - nie wiem jakoś dziwnie mi się zrobiło. 7 lat byłam wege :cry: :cry: Ten sklep jest niemieckim odpowiednikiem: http://frostfutter-perleberg.de
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-08, 23:15   

traganek napisał/a:
Dziewczyny, wchodziłyście może do działu psiego? Są tam nosy krowie - nie wiem jakoś dziwnie mi się zrobiło. 7 lat byłam wege :cry: :cry: Ten sklep jest niemieckim odpowiednikiem: http://frostfutter-perleberg.de

Faktycznie, te nosy są makabryczne :-/ Chociaż kosmate świeże krowie uszy na sztuki bardziej mnie przeraziły :shock:
Ale chociaż to w dziale Psy to piszą, że dla kotów to też się nadaje. Jakoś nie wyobrażam sobie Sierżanta ganiającego po mieszkaniu z krowim nosem albo włochatym uchem :confused:

Co do mojego poprzedniego postu to zajrzałam jeszcze na ten link, co jest przy 100% Made in Germany w prawym dolnym rogu (bo poprzednio oglądałam tylko produkty) i tam jest napisane, że mają przemyślany system logistyczny i wysyłają w opakowaniach styropianowych w suchym lodzie. Może dlatego tak drogo.

doradora napisał/a:
dla kotów to jakieś dziwne jest, ale najgorsze, że nigdzie nie jest napisane, że koci barf MUSI być suplementowany, wg nich można podawać kotu samo mięso i będzie git...
"Kocia mieszanka" to samo mięso...

Zaś jeszcze doprecyzowując - bo napisałam o podaniu zawartości fosforu, wapnia, potasu itp. - chodziło mi tutaj głównie o Menu Premium, bo tam są dodane suplementy do mięsa, tylko nie wiadomo jaki jest ostateczny efekt tych zabiegów. Podają tylko zawartość surowego białka, surowego tłuszczu, surowego popiołu, surowych włókien i wilgoci :roll: Jakkolwiek w produktach z działu BARF i mrożone karmy też nie ma zawartości mikroelementów.

Poza tym proporcje białko/tłuszcz w mieszankach z suplementami (no jest to już chyba gotowa karma dla kota nie wymagająca suplementacji, bo suple już dodali) są jakieś dziwne bo np. w BARF-Menü 5 dla kotów (90% kaczki, reszta dodatki) białko jest 14% a tłuszcz 4% :shock: Z kolei w mieszance BARF-Menü 1 dla kotów (na bazie mięsa i podrobów kurzych) białko jest 15% a tłuszcz 25% :shock:
Nie wiem czy karmienie czymś takim nawet zdrowego kota nie jest ryzykowne.

Doradora, o suplementowaniu mieszanek to możesz się dowiedzieć jak zajrzysz do działu Nutritional Supplements i klikniesz na któryś z produktów - tam dopiero piszą, że to środek uzupełniający do karmy surowej.
Jak nie zajrzysz (a byłabyś laikiem w kwestii żywienia BARF-em) to nie będziesz wiedziała, że trzeba suplementować :confused:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-11-09, 07:21   

z tego co widziałam w dziale o wysyłce, to minimalne zamówienie to 7 - 12 kg, a potem dopiero 25 - 26 kg, bo inaczej nie gwarantują świeżości...

nie jestem też do końca przekonana, że to są produkty głęboko mrożone...

nie wiadomo skąd wysyłają, nie ma odbioru osobistego...

dodatkowo to chwalenie się niemiecką jakością jakoś do mnie nie przemawia...

sklep ciekawy, ale trochę niebezpieczny przez ten brak informacji o suplementowaniu
 
 
ismena 

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 74
Wysłany: 2016-11-20, 08:07   

Bigiel napisał/a:
madziar56, dziś odbieram to za 6,5

Wrzucę foto jak wygląda w rzeczywistości


Co prawda to już dawno było, ale może .....

Bigiel, czy możesz mi napisać od kogo kupowałaś to mięso? próbowałam znaleźć po linku ale strona przeniesiona do archiwum i nie ma szans aby to wykopać.

Czy ktoś zaopatruje się na Praskiej Giełdzie Spożywczej? mogłabym poprosić o jakąs podpowiedź w której hali szukać ciekawego mięsa? Bo chodzić od jednego do drugiego tym bardziej że za każdym razem cena jest zgaduj zgadula i trzeba się pytac to troche bez sensu.
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2016-11-20, 08:38   

jakby co to tu są oseski i mysz mrożona
Trójmiasto
http://www.tygryszoo.pl/p...ie-mrozone/1552
 
 
agivexx 

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-10-23, 15:56   

Kupował ktoś kiedyś w tym sklepie? klik Głownie chodzi mi o jeleninę i sarninę. Cena dość atrakcyjna :roll:
 
 
Tynka88 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Sie 2019
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-23, 09:36   

Ratunku!
Niestety nic od tygodnia nie mogę dostać u siebie na wsi... jakaś paranoja..szukam jakiegoś internetowego sklepu, gdzie dostanę gotowce chociażby jako tymczasowe rozwiązanie.
Znalazłam jakieś paskudztwo na Allegro, ale nie mam pojęcia co w nim jest, a minimalna ilość zamówienia to 10 kg ...
https://allegro.pl/oferta/mieso-mrozone-dla-kota-100-wolowe-1-kg-dieta-barf-8769764366
Poratujcie jakimiś linkami...bo koty już na suche nie mogą patrzeć ...
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2020-03-23, 09:59   

Ja znam dwa sklepy z mięsem dla zwierząt: https://miesodlapsow.pl/ oraz https://barfiaki.pl/, ale nie wiem, czy są tam jakieś gotowce.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-03-24, 07:33   

Tynka88, a może chociaż jakieś dobre puszki z zooplusa na przeczekanie?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Tynka88 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Sie 2019
Posty: 4
Wysłany: 2020-03-24, 08:59   

Bardzo dziękuję, nie chciałam brać puszek pod uwagę, ale faktycznie chyba ostatecznie trzeba będzie się na nie zdecydować. Obawiam się, że nie będzie to kwestia przeczekania... dlatego już teraz wolę znaleźć jakiegoś dostawcę na przyszłość :oops:
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-03-30, 15:51   

Tynka88,

ja staram się zawsze mieć dla kotów mięso z As-polu miesodlapsow.pl. Mieszanki staram się robić ze świeżego mięsa, ale także z tego mrożonego robię i koty sobie chwalą.
Kupuję czyste mięso czy podroby (nie gotowe mieszanki), bo dzięki temu można samemu zrobić mieszankę dostosowaną do kotów.

Paczka przychodzi zapakowana w styropian i do tej pory nie miałam żadnych zastrzeżeń do świeżości mięsa. Ostatni raz zamawiałam w zeszłym tygodniu, w tym trudnym okresie dla kurierów, a mimo to paczka przyszła bardzo szybko.

A oprócz barfa mam zawsze zapas lepszych puszek, jakby co. Jakoś pewniej się czuję (preppersowo ;-) ), gdy mam zapas takiego jedzenia, które może być przechowywane w szafce i długo.
 
 
Tynka88 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Sie 2019
Posty: 4
Wysłany: 2020-04-02, 14:06   

Dziękuję, zrobiłam już zapas puszek. Dodatkowo zamówiłam mięso dla kotów z karmaexpress, niby wołowina 1 kl. Kupy normalne i wylizują miski do czysta, więc na jakiś czas mam spokój. Jednak nadal nie jestem do końca przekonana..
Komanka a jeśli mogę wiedzieć wybierasz te produkty zmielone w kostkach czy wolisz coś,co można przepuścić przez maszynkę? ;-)
Przepraszam z góry za OT ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne