BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Porada co do jadłospisu - Golden 9 lat
Autor Wiadomość
Goldeniasta 

Barfuje od: 18.01.2017
Dołączyła: 22 Sty 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-01-25, 22:24   Porada co do jadłospisu - Golden 9 lat

Cześć :)

Barfujemy od 18.01. Póki co do poniedziałku psiak był na zołądkach. Pierwszego dnia dostał ok.700 gram żołądków co okazało się za dużo. Więc następnego dnia dostał już 500 gram i wydaje się ok.

Wczoraj dostał 500 gram królika z kością, a wieczorem szyję z indyka (niestety nie zerknęłam ile ważyła)
a dziś 500 gram wołowiny z kością,
Na jutro szykuje się znów królik z kością.

Czy takie podawanie na zmianę pokarmów jest ok? Kiedy wprowadzić mięso z warzywami? ( niestety musze mieszać gdyż samych warzyw i owoców nie tknie). Dodam jeszcze że produkty kupuje w sklepie barfowym ( całe szczęśnie mam go na końcu ulicy) gdzie są gotowe paczki po kilogramie. Jak rozporządzić dalsze karmienie? Wiem że troche szybko dostał mięsko z kością czy to tylko moje takie wrażenie? Czy przy barfie można podawac suplementy na stawy czy to się mija z celem? Niestey Lucky ma problemy z biodrami i nie chciałabym aby jego stan się pogorszył.

Narazie tyle, ale pewnie będę miała jescze setki pytań tymbardziejże nie niedługo przyjedzie do mnie 8 miesięczny owczarek niemiecki.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2017-01-25, 23:07   

Warzyw i owoców nie podaje się razem z mięsem. Nie chce ich jeść samych to go nie zmuszaj. Jeżeli nie ma problemów po kościach to się nie przejmuj. Są psy z którymi trzeba się cackać i pilnować a są też takie, które od początku tolerują wszystko. Aczkolwiek trochę za dużo tych kości.
Jeżeli potrzebuje suplementów na stawy to je podawaj.
 
 
 
Goldeniasta 

Barfuje od: 18.01.2017
Dołączyła: 22 Sty 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-01-25, 23:44   

W następnym tygodniu nie dostanie kości, czy może być tak ze kości będzie dostawał co drugi tydzień? Rozumiem że to błąd mięso z warzywami ( takie coś widziałam w sklepie), czy raz na jakiś czas można to podać? Czy powinnam bardziej urozmaicac rodzaje mięs w tygodniu?
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2017-01-26, 06:01   

Podawaj mu min. 4 rodzaje mięs. Nie musi to być w jednym tygodniu. Kości co drugi dzień. Nie co drugi tydzień. Jak wprowadzisz podroby to je również podawaj z mięsem. Warzywa nie są niezbędne więc możesz z nich zrezygnować jeżeli on nie chce ich jeść. Jeżeli wykaże chęć zjedzenia kawałka jabłka, gruszki czy banana to wtedy mu daj. Łączenie warzyw i mięsa w jednym posiłku może powodować gazy i brzydkie kupy.
 
 
 
Goldeniasta 

Barfuje od: 18.01.2017
Dołączyła: 22 Sty 2017
Posty: 10
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-01-27, 16:12   

dlaczego podroby (np.serca wołowe) nalezy dawać z mięsem?
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2017-01-27, 19:03   

Serce jest i nie jest podrobem. Natomiast inne, np. nerki, wątroba mogą powodować m.in. bardzo luźne kupy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne