BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Badanie poziomu selenu we krwi (koty i psy)
Autor Wiadomość
qurka102 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: 2017-01-31, 21:36   Badanie poziomu selenu we krwi (koty i psy)

Wątek wydzielony z tematu ostrzegającego o drożdżach selenowych:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=6673
Początek informacji i dyskusji o badaniu znajduje się w tym poście (oraz kolejnych):
http://www.barfnyswiat.or...p=116186#116186


-----------------------------------------------------------------------------------------------------


Drodzy moi, czy wiadomo jak wygląda sprawa tych badań, zapowiedzianych przez Sihayę? Na Facebooku, w grupie RAW (BARF) - rzetelna grupa wsparcia, Isabelle30 umieściła informację, że pani dr, która miała zbierać próbki krwi w Warszawie, zrezygnowała z uczestnictwa w badanich i nie ma nikogo w stolicy, kto mógłby koordynować dalsze działania. Za to w Łodzi - według jej słów - wszystkie próbki zostały zebrane i wysłane do Puław, choć najprawdopodobniej jest ich za mało.

Szczerze powiem, że bardzo mnie to zaskoczyło i naprawdę liczyłam, że dzięki tej akcji dowiemy się więcej na temat średniego poziomu niektórych pierwiastków we krwi psów i kotów. Wielce obiecująca była propozycja zbadania mieszanek. A tu taki klops.

Czy ktos z Was wziął udział w tych badaniach w Łodzi? Jeśli jest za mało próbek, nie rozumiem dlaczego już zakończono ich zbieranie. Na Rzetelnej - mimo wcześniejszych obietnic - nie podano gdzie i kiedy należy się zgłosić. :-/
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2017-02-01, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-31, 21:51   

Badania będą prowadzone w Lublinie, w zeszłym tygodniu zawiozłyśmy z Sihayą pierwsze próbki surowicy i paszy, jest możliwość zbadania również zawartości pierwiastków śladowych w sierści i pazurach. Postaram się w najbliższym czasie dać znać jak sprawa wygląda (być może będzie założony osobny wątek jeżeli chodzi o te badania).
Ja osobiście próbki surowicy swoich 3 kotów (i ich paszy) zawiozłam :mrgreen:
Na chwilę obecną zbieram próbki sierści i pazurów :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 23:07   

Sihaya napisał/a:
Osoby, które będą zainteresowane przyłączeniem się do badania proszę o kontakt z lek. wet. Ulą Soszką-Hellmann (z lecznicy przy ul. Broniewskiego 56 w Warszawie), która została wyznaczona do zbierania próbek.


qurka102 napisał/a:
Isabelle30 umieściła informację, że pani dr, która miała zbierać próbki krwi w Warszawie, zrezygnowała z uczestnictwa w badanich i nie ma nikogo w stolicy, kto mógłby koordynować dalsze działania.


Pani doktor o której mowa, to lekarz moich kotów.
Sihaya doskonale zna Panią doktor, bo leczyła u niej swoje koty i jest z nią w kontakcie, pewnie dlatego zwróciła się do niej o pomoc w kwestii badania.

Pani doktor nie zrezygnowała z badań, to kłamstwo.
Wygląda na to, że zrezygnowano z niej.
Być może dlatego, że przyłożyła się do tematu w sposób nie zgodny z intencjami i oczekiwaniami "zamawiającego".

Nie mniej jednak, zakres badania i sposób przeprowadzenia nadal jest w procesie ustalania pomiędzy nią,a instytutem w Puławach. Takie badanie nie może być przeprowadzone w dwa tygodnie ( o ile ma być wiarygodne).
Trzeba zbadać naprawdę dużą liczbę zwierzaków żywionych w różny sposób.

Margot napisał/a:

Skipper napisał/a:
Tylko faktycznie trzeba by było wydzielić wątek, na którym dokładnie ustali się szczegóły, jak ma to wyglądać (trudno, żeby kilkadziesiąt osób dzwoniło do dr. Hellmann i pytało o to samo).


Skipper, poprowadzisz temat?


Ewik72 napisał/a:
Skipper,
poważnie i bez żadnych podtekstów - nie we wszystkim musimy się zgadzać ani nie musimy mieć takiego samego poczucia humoru ale chętnie poprowadzę z Tobą wątek organizacyjny tych badań.


zaproponowałam Ci to samo w wiadomości prywatnej na którą nie odpowiedziałaś.

Dlatego pytam: w co grasz? o co Ci chodzi? to, że knujesz intrygi to dla mnie jest teraz oczywiste.

Ps. Skipper, nie oczekuje od Ciebie odpowiedzi, to takie....pytania retoryczne. .Nawet mnie nie obchodzi co odpowiesz. Jesteś dla mnie osobą niewiarygodną tak samo jak Sihaya i Izabela Sekuła.
Ostatnio zmieniony przez Ewik72 2017-01-31, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-31, 23:21   

Ewik72 napisał/a:
Margot napisał/a:

Skipper napisał/a:
Tylko faktycznie trzeba by było wydzielić wątek, na którym dokładnie ustali się szczegóły, jak ma to wyglądać (trudno, żeby kilkadziesiąt osób dzwoniło do dr. Hellmann i pytało o to samo).


Skipper, poprowadzisz temat?


Ewik72 napisał/a:
Skipper,
poważnie i bez żadnych podtekstów - nie we wszystkim musimy się zgadzać ani nie musimy mieć takiego samego poczucia humoru ale chętnie poprowadzę z Tobą wątek organizacyjny tych badań.


zaproponowałam Ci to samo w wiadomości prywatnej na którą nie odpowiedziałaś.

Dlatego pytam: w co grasz? o co Ci chodzi? to, że knujesz intrygi to dla mnie jest teraz oczywiste.

Ps. Skipper, nie oczekuje od Ciebie odpowiedzi, nawet mnie nie obchodzi co odpowiesz. Jesteś dla mnie osobą niewiarygodną tak samo jak Sihaya i Izabela Sekuła.


Skoro sobie nie życzysz to nie odpowiem :mrgreen: Chociaż to, że ktoś nie odpowiada na PW w trybie ekspresowym nie oznacza, że nie ma nic do powiedzenia :mrgreen:

Nota bene dzwoniłam w dniu 18 stycznia 2017 r. do dr. Hellmann (która nota bene swego czasu usiłowała leczyć mojego Skippiego) i powiedziała, że ma matkę w szpitalu i to jest dla niej w tej chwili priotytet. Sihaya nie mogła się do niej później dodzwonić, bo nie odbierała telefonu. Jeżeli chcesz mieć do kogoś pretensje to tylko do swojej pani doktor :faja:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez Skipper 2017-01-31, 23:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-31, 23:36   

Skipper

Ach to Ty dzwoniłaś...wszystko jasne...jak widać jesteś arogancka nie tylko w słowie pisanym.

Biedna Sihaya... ma problemy w komunikacji nie od dzisiaj...więc ten tego.

Wyłączam się z komunikowania z Tobą bo to strata czasu i energii.
Ostatnio zmieniony przez Ewik72 2017-01-31, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-31, 23:39   

Sorry Ewik, ale idź się leczyć. Na głowę :faja:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
qurka102 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: 2017-01-31, 23:47   

Skipper, czyli można wciąz wciąć udział w tych badaniach? Czy ten ośrodek w Lublinie ma sie zająć tym samym zagadnieniem co PIW w Puławach? Troche to wszystko dziwne, zważywszy, że potrzeba wiele psow i kotow, aby wyniki były miarodajne i na Rzetelnej było duże zainteresowanie, a teraz odwołuje się całą operację w Warszawie. Czy rzeczywiście jest planowana szersza akcja, czy będziecie badać tylko swoje koty? Kiedy można się spodziewać szczegółowych informacji? Może warto po prostu znaleźć innego weterynarza by pobierał próbki, jeśli nie możecie sie dogadać z wetką Ewik72, to nie powinno być trudne.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-01, 00:01   

wysłałam info na PW
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-01, 07:05   

Skipper, nie bardzo rozumiem Twoje wypowiedzi/zachowanie/intencje. Czy badania przeprowadzane w Lublinie to te same badania, które wcześniej miały być przeprowadzane w Puławach? Gdzie jest jakieś ogłoszenie na ten temat, skąd właściciele kotów mogą wiedzieć, że coś takiego jest organizowane? Czy to tylko Wasza (Twoja i Sihayi) prywatna sprawa czy akcja ogólna, tylko trzymana jeszcze "w tajemnicy"?
Kto w Lublinie zajął się tymi badaniami?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-01, 08:49   

Proszę bardzo, info o badaniach jest tutaj http://www.barfnyswiat.or...ghlight=#116186 tylko zamiast w Puławach będą w Lublinie.
Cytat:
Ponieważ uważam, że temat należy pociągnąć dalej, udało mi się namówić Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach do przeprowadzenia szerzej zakrojonych badań panelu pierwiastków u kotów i psów. Laboratorium PIWET w Puławach jest laboratorium akredytowanym. Badania poziomu wyżej wymienionych pierwiastków możemy wykonać nieodpłatnie. Dodatkowo możemy zbadać próbki mieszanek. Osoby, które będą zainteresowane przyłączeniem się do badania proszę o kontakt z lek. wet. Ulą Soszką-Hellmann (z lecznicy przy ul. Broniewskiego 56 w Warszawie), która została wyznaczona do zbierania próbek. W Łodzi próbki będę zbierać ja przez mojego weterynarza. W razie pytań proszę również o kontakt do mnie telefoniczny (najlepiej) lub przez pw/email (choć mając bardzo ograniczony czas i dostęp do internetu ciężko będzie mi odpowiadać na bieżąco).
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-02-01, 11:45   

Skipper,
Dr Soszka-Hellmann, do której odsyłasz nadal zainteresowanych badaniami, wg tego co napisała Sihaya, w cytowanym przez Ciebie fragmencie jej jedynego postu w tym temacie, chyba miała zaaranżowaną przez Sihayę współpracę z PIWetem w Puławach. Tymczasem we wczorajszej informacji od Ciebie nagle pojawił się niespodziewanie Lublin. Czy jak ktoś się zgłosi do dr Hellmann to może liczyć na to, że Pani dr jest poinformowana, że ma próbki wysyłać do Lublina i do kogo konkretnie (tj. z kim ma tam współpracować)?

Jeśli nie, to skoro zmieniły się jakieś ustalenia w temacie tych badań, to wydaje mi się, że powinnyście były z Sihayą chyba poinformować potencjalnie zainteresowanych. Jeżeli znalazłyście obie czas na wyjazdy do Lublina, to chyba nie powinno być problemem znalezienie 10 minut na napisanie postu informacyjnego (nawet o ewentualnym odwołaniu szumnie anonsowanej zbiorowej akcji).

Mnie sprawa badań nie dotyczy, nie byłam zainteresowana wzięciem w nich udziału od samego początku, więc też nie wnikałam co się dzieje w temacie. Jednak jak widać, najwyraźniej są osoby, które z tymi badaniami wiązały nadzieję i chciały w nich uczestniczyć. I to nieładnie ze strony Sihayi, że najpierw narobiła ludziom apetytu na wielką akcję badawczą, a teraz ma wszystkich w nosie. Najwyraźniej utwierdza takie zachowanie w przekonaniu, że post, z którego cytat zamieszczasz, a zapowiadający wielką akcję i pokazujący wielkie zaangażowanie Sihayi dla sprawy, powstał wyłącznie w celu przykrycia sprawy z selenowymi drożdżami, w której to Sihaya, niestety nie zachowała się przyzwoicie, nie uprzedzając odpowiednio wcześnie barferów o potencjalnym problemie (sama przez dość długi czas tkwiła w przekonaniu, że drożdże, które dystrybuowała były selenowe).

Innego racjonalnego wytłumaczenia dla takiego podejścia do sprawy (akcji badań) nie znajduję.
Nikt wcześniej przecież nie oczekiwał ze strony Sihayi tak wielkiego poświęcenia i angażowania się w złożone przedsięwzięcie organizacyjno-logistyczne, zwłaszcza w obliczu jej trudnej sytuacji osobistej i, w związku z nią, z chronicznym brakiem czasu. Ale skoro powiedziało się "A", to wypadałoby sprawę doprowadzić do końca, albo jeśli coś poszło nie tak, po prostu przyznać się do niepotrzebnie wywołanego zamieszania. Nikt nie miałby pretensji. A tak, znowu pozostaje niesmak.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-01, 14:23   

Margot napisał/a:
Ale skoro powiedziało się "A", to wypadałoby sprawę doprowadzić do końca, albo jeśli coś poszło nie tak, po prostu przyznać się do niepotrzebnie wywołanego zamieszania. Nikt nie miałby pretensji. A tak, znowu pozostaje niesmak.

Chyba tradycją na tym forum staje się zbyt pochopne wyciąganie wniosków :-/
Przykro tylko, że robi to moderator...
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-02-01, 15:33   

Skipper,
Przecież moderator, to też zwykły użytkownik, który ma prawo do własnej oceny sytuacji i wyrażenia swojego zdania.

Co do tradycji wyciągania pochopnych wniosków na tym forum, Ty akurat ją świetnie podtrzymujesz (poczytaj swoje posty).

Szkoda, że nie odpowiedziałaś na konkretne pytanie zadane Ci w pierwszej części mojego poprzedniego postu, a nawiązujące do krzyczącej na czerwono części tekstu w Twoim poprzednim poście.
Z pewnością odpowiedź na nie byłaby istotna dla osób, które poszukują informacji nt. jak wziąć udział w projekcie "zbiorowej akcji badania pierwiastków śladowych we krwi zwierząt i wyznaczenia dla nich nowych wiarygodnych norm naukowych".
Dla Ciebie jednak najwyraźniej jest to mało istotne, albo po prostu nie znasz odpowiedzi, a skoro tak, to nie wprowadzaj w dezorientację innych i nie odsyłaj ich pod niepotwierdzony adres.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-02-01, 15:45   

Margot, LITOŚCI, bo mi się już naprawdę odechciewa pisania i robienia czegokolwiek w temacie tych badań...
Bo do wszystkiego co napiszę od razu bojowe nastawienie, wszystko jest BE i na NIE :-/

Teraz zapewne będzie celna (Twoim zdaniem) riposta, że się wycofuję bo nie mam nic do powiedzenia :faja:
(mam nadzieję, że zielony kolor jest bardziej przyjemny dla oka)

Margot napisał/a:
Co do tradycji wyciągania pochopnych wniosków na tym forum, Ty akurat ją świetnie podtrzymujesz (poczytaj swoje posty).

I vice versa :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-02-01, 16:33   

Skipper napisał/a:
Teraz zapewne będzie celna (Twoim zdaniem) riposta, że się wycofuję bo nie mam nic do powiedzenia (mam nadzieję, że zielony kolor jest bardziej przyjemny dla oka)

Oj zdziwiłabyś się ile miałabym jeszcze do powiedzenia (lepiej nie prowokuj :lol: ).

Kolor zielony, różowy, niebieski, wedle fantazji, akceptuję każdy byle byś raczyła nim zaznaczyć swoją odpowiedź na konkretnie zadane Ci pytanie. Wciąż tej odpowiedzi brak.
Skipper napisał/a:
Margot, LITOŚCI, bo mi się już naprawdę odechciewa pisania i robienia czegokolwiek w temacie tych badań...


Skipper, przecież jeszcze zbyt wiele się nie napisałaś, ani nie narobiłaś jeśli chodzi o pożyteczne rzeczy w temacie tych badań (no chyba, że dla siebie, a to raczej niewiele interesuje innych, tzn, przepraszam, piszę za siebie).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne