BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dieta dla psa z chorobą nowotworową
Autor Wiadomość
Betka 

Barfuje od: 08.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Wrz 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-07, 20:56   

Masz rację, tylko kierowałam się rozpiską jadłospisu dla psa chorego na nowotwór, jutro zamówię mączkę i MSM, mam nadzieję, że będzie lepiej!
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-09-08, 11:23   

Betka napisał/a:
Witam!
Z warzyw były brokuły, jarmuż, rzodkiewka i natka pietruszki, może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, co do warzyw dla psów z zaawansowanym rakiem. Dostaje również tran, olej z wiesiołka i witaminę C w kroplach, plus korzeń mniszka lekarskiego, na ograniczenie rozwoju komórek rakowych (tak poradziła mi farmaceutka). Za wszelkie informacje i porady będę wdzięczna.

Betka :kwiatek: Mam też sznaucera (mini)- z gruczolakiem na przysadce + przewlekła niewydolność nerek.
Z warzyw podaję mu cukinie, dynie, marchewkę. Można też podawać seler. Wszystko mielę i gotuje. Brokuły podawałam ale bałam się wzdęć (bo mój pies ma wątrobę "zmęczoną").
Betka napisał/a:

Jak rozumiem wtedy 20% byłoby mięso, następne 20% to skorupki (widziałam, że można kupić gotowy produkt)

Nie 20% skorupek - tylko tyle ile jest na opakowaniu (jeśli kupisz Lunderlanda).
Trzymaj się. :tuli:
 
 
Betka 

Barfuje od: 08.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Wrz 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-09, 08:30   

Traganek dzięki za informacje! :-> Przykro mi z powodu choroby Psiaka!
Zamówiłam już mączkę ze skorupek jaj.
Mam jednak kilka pytań. Pierwsze dotyczy warzyw. Na forum było info żeby nie podawać psom z rakiem marchewki ze względu na dużą zawartość węglowodanów (w 100g jest 10g), dynia ma 7,7 g; burak 10g, a brokuł 7g. Jak to jest z tymi warzywami?
Ja już podawałam brokuły, kalafior i jarmuż gotowane na parze i rozdrobnione, sałaty, buraka, natkę pietruszki, rzodkiewkę, surowe starłam na tarce do ziemniaków.
Kolejne moje pytanie dotyczy nabiału. Dostałam sugestię żeby nie wprowadzać go do diety, bo jest prozapalny, czym go w takim razie uzupełnić (10 %) - mięso czy warzywa?
No i ostatnie dotyczy MSM, na stronie modern pet jest MSM w proszku jako środek dla psów z rakiem, niestety obecnie czekają na dostawę, z kolei na stronie podkowaliny jest MSM w tabsach dostępny od ręki. Nie wiem czy tabsy będą równie dobre jak proszek, raczkuję w temacie.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-09-09, 20:15   

Betka napisał/a:
Na forum było info żeby nie podawać psom z rakiem marchewki ze względu na dużą zawartość węglowodanów (w 100g jest 10g), dynia ma 7,7 g; burak 10g, a brokuł 7g. Jak to jest z tymi warzywami? Ja już podawałam brokuły, kalafior i jarmuż gotowane na parze i rozdrobnione, sałaty, buraka, natkę pietruszki, rzodkiewkę, surowe starłam na tarce do ziemniaków.

Wszystko zależy od samopoczucia i wyników Twojej suni. U mnie w jadłospisie mam ograniczony wybór warzyw ze względu na potas. Często mój pies ma podwyższony potas we krwi (głównie przez tabletki). Warzyw podaję mało- tak mniej więcej wychodzi ok do 15%. Czasem nawet 6%. A czasami wogóle. Też czytałam o węglowodanach- że żywią raka, nie tylko na tym forum.
Betka napisał/a:

Kolejne moje pytanie dotyczy nabiału. Dostałam sugestię żeby nie wprowadzać go do diety, bo jest prozapalny, czym go w takim razie uzupełnić (10 %) - mięso czy warzywa?

O nabiale to wogóle nawet nie myślałam żeby podawać. Sama w swojej diecie (ludzkiej) też ograniczyłam. Na tym wątku jest opisane jak komponować jadłospis. http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=330
W moim przypadku to komponowanie jest troszkę inne. Ponieważ mam psa nerkowego i rakowego - wolę dokładnie policzyć ile czego jest: Szczególnie białka, fosforu, potasu.Korzystam z kociego kalkulatora i to co policzę w kocim kalkulatorze sprawdzam w psim. Ogólenie psie normy różnią się od kocich ilością wit A, Wit E, jodem. U mnie proporcje są takie: 60-70% mięsa, 20-15% podrobów (żołądki, serduszka czasem nereczkę cielęcą dorwę), i reszta warzywa. Owoców brak. Do mięsa dodaje skorupki jajek, żótłko, drożdże browarnicze, taurynę, algi, troszeczkę soli himalajskiej, wątróbkę (jako suplement wit A). A osobno codziennie do mieszanki dodaję suszoną krew (można ją kupić na alledrogo) i skorupki róży.
No bardzo ważne: Olej z łososia.
Betka napisał/a:

No i ostatnie dotyczy MSM, na stronie modern pet jest MSM w proszku jako środek dla psów z rakiem, niestety obecnie czekają na dostawę, z kolei na stronie podkowaliny jest MSM w tabsach dostępny od ręki. Nie wiem czy tabsy będą równie dobre jak proszek, raczkuję w temacie.

Nie stosuje MSM-więc nie potrafie nic o nim powiedzieć. Jeśli zastanawiasz się nad tabletkami - to sprawdź czy nie mają jakiś dodatkowych wypełniaczy. Im mniej tych różnych dodatków tym lepiej
Jeśli będziesz mieć jakieś pytania - pisz. Jeśli będe w stanie coś pomóc odpowiem. Wiem, że można dostać zawrotu głowy od czytania. Ale warto.:)
 
 
Betka 

Barfuje od: 08.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Wrz 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-10, 14:07   

Hej, dzięki za nowe informacje! Betka ma wszystkie wyniki w normie, póki co. Ja na razie suplementuję Ją ekomerem (tran podawany przy raku) i olejem z wiesiołka, korzeniem mniszka lekarskiego i wit. C. Dostaje teraz też dawkę chondroityny i glukozaminy na stawy, widać znaczną poprawę. Tabletki z MSM dokładnie sprawdzę. A dietę w takim razie ustawię na 65% mięsa i ryb, 15% podrobów i 20 warzyw. Ona zawsze jadła warzywa i teraz też nie ma z tym problemu, przede wszystkim jednak jadła marchew, ale tej jej nie będę podawać i buraków już też nie, bo mają dużo cukrów. Pomyślę za jakiś czas nad włączeniem drożdży.
Pozdrawiam
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-09-10, 23:04   

Betka, Jeśli chcesz podawać ryby to poczytaj ten wątek. Jest w nim lista ryb które są ok czyli nie zawierają Tiaminazyny http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=311
Zastanów się też nad olejem z łososia http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=284
 
 
PaulinaP. 


Dołączyła: 21 Cze 2017
Posty: 3
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2017-06-23, 11:28   tłuszczak

W zeszłym tygodniu zdiagnozowano tłuszczaka u Lakusia, a dzisiaj odebrałam badania krwi i jestem załamana. Cały czas był karmiony RC Vet, a od kwietnia dostaje inne chrupki które miały być lepsze. Po rozmowie z wet dostałam info że mam zmienic sucha karme dla psa i za 4 tyg przyjść na badanie. Jakoś mnie to nie sadysfakcjonuje.
Weszłam tutaj bo chciała bym wiedzieć czy ktoś z was podawał już zwieżakowi przytulie, gdzieś wyczytałam ze dobrze oczyszcza i ktoś ją już podawał psu, ale nie wiem jak ja stosować i w jakich dawkach a może znacie jakieś inne suplementy lub zioła ktorymi powinnam Psa wspomagać. Dzisiaj bedę gotowała psiakowi piersi z kurczaka z ryżem, marchewka i burakami. Może macie jakieś inne pomysły na gotowane jedzenie. Mój pies nieznosi warzyw i jedyne co robi to je wącha, on kocha miecho i tylko razem z nim przełknie warzywo. Nigdy też nie dawałam Lakusiowi surowego miesa i boje sie że taka zmiana jeszcze gorzej na niego wpłynie.

Jakie suplementy mogła bym też podawać aby dobrze wpłynąc na organizm psa?

Z morfologi ma podwyższone Erytrocyty 8,22 T/l
Rozmaz manualny wg Schillinga: Pałeczkowate 4 %
Oznaczenia biochemiczne: AIAT 99,0U/l; Białka całkowite 77,0 H; CK 502 H; Triglicerydy 207 mg/dl, Fruktozamina 504,0 umol/l
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne