BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Liczydło dla kota - uwagi, problemy, dyskusje
Autor Wiadomość
Eais 

Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Golina
Wysłany: 2016-11-28, 14:32   

A jak to jest z liczeniem zapotrzebowania dla 3-miesięcznego kotka? Mam wpisać docelową wag czy aktualną? Bo na jego kilogram liczydło pokazuje mi ilości jak dla wróbelka ;-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-11-28, 15:59   

To i tak nie ma znaczenia co wpiszesz, tak mały kotek zje Ci 3 razy więcej, będzie jadł tyle ile mu potrzeba :-) .


Ale zaraz, dopiero spojrzałam co to za temat... chodzi Ci o kalka czy o liczydło przy kalku, zakładka z liczydłem? Bo jeśli liczydło to wpisujesz taką wagę jak w kalku podajesz.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-11-28, 19:05   

Eais :kwiatek:
Ilość mieszanki na dzień dla 3 miesięcznego kotka liczy się z kaloryczności mieszanki a nie z wagi kotka ani obecnej ani docelowej. Wątek o żywieniu kociąt do poczytania dokładnego!
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4547
 
 
Eais 

Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 2
Skąd: Golina
Wysłany: 2016-11-29, 18:49   

:oops: Dzięki dziewczyny, zaraz poczytam coś więcej na ten temat, a w razie pytań wrócę :-) :kwiatek:
 
 
Nefertari 


Dołączyła: 25 Mar 2017
Posty: 38
Skąd: pod Karpaczem
Wysłany: 2017-03-27, 18:43   

Mam ogromną prośbę o pomoc w interpretacji wyników dla moich dwóch kociamberów. Pierwszy raz korzystam z liczydła, w dodatku mamy nowe karmy ( do czasu przestawienia na BARF ), których ilość próbuję odpowiednio ustalić ( te w liczydle, to punkt wyjścia do ustalenia odpowiednich proporcji ). Nie wiem też, czy czegoś nie pokręciłam przy wpisywaniu, bo robię to pierwszy raz. Karma sucha, to Applaws Adult kurczak i łosoś, mokra to w wypadku wariantu I wyników Animonda Carny , drugi, to Catz Finefood. To na razie tylko szacowane wyniki ilości karmy, której jeszcze im nie dałam - przyszła dzisiaj.

Wyniki Kubusia ( 2 lata, 6,3 kg ):
Wariant I


Wariant II


Wyniki Mańka ( 9 m- cy, 4,2 kg ):
Wariant I

Wariant II


Dodam, że kociarnia dostaje też dziennie około 100 - 150 gram na pyszczek surowego mięska (serduszka lub żołądki lub nerki lub filet z kurczaka lub filet z indyka ; raz na miesiąc wątróbkę ) lub tuńczyka z puszki lub żółtko ( raz w tygodniu ) + raz na tydzień mleko bez laktozy. I dlatego tym bardziej nie wiem, jak mam to wszystko odpowiednio ustalić :oops: Do wody mają dostęp nieograniczony.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-03-27, 22:41   

Nefertari, zacznij od opanowania podstaw dotyczących obliczania składników analitycznych karm. Składniki analityczne to: białko, tłuszcz, węglowodany, włókno (błonnik), popiół (minerały) i woda podane w %. Ich suma zawsze musi wynosić 100%. Nie mogą Ci w związku z tym wychodzić wartości ujemne przy węglowodanach. Jeśli tak jest, to znaczy że gdzieś wpisałaś za dużą liczbę i suma składników przekracza 100% (bo Liczydło wylicza ilość węglowodanów jako różnicę pomiędzy 100% a sumą pozostałych składników).
W przypadku suchej karmy wpisałaś wilgotność 80% i stąd problemy. Karma sucha Applaws ma wilgotność ok 8% (teraz producent nie podaje już na opakowaniu tej wartości), więc wpisz prawidłowo. 80% wody zawierają wyłącznie mokre karmy.
Popraw ten błąd, a następnie zastosuj się do zaleceń znajdujących się po prawej stronie tabelki. To, co Ci wychodzi w tabelce powinno odpowiadać zaleceniom, skorygowanym oczywiście pod konkretnego kota (zalecenia obok tabelki to taki punkt odniesienia, skonstruowany dla dla dorosłego, w miarę aktywnego kota). Na przykład Tobie wychodzi w okolicach 10-11g białka na 1 kg wagi ciała, a powinno być 5g (chyba, że kot rośnie albo jest wychodzący i bardzo aktywny, wtedy odpowiednio więcej). Musisz tak manewrować ilościami karm oraz dodatków (w tym wody), by wartości w tabelce odpowiadały ustalonym normom (norma to skorygowane dla danego kota zalecenia obok tabelki).
Jeśli podajesz dodatkowo surowe mięso to wpisz je jako przekąskę. Dane składników analitycznych dla danego rodzaju mięsa ściągnij z Kalkulatora.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
yamo12 


Dołączyła: 23 Lip 2017
Posty: 7
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-07-26, 14:16   

jak to jest z wyliczaniem węglowodanów w liczydle jeśli chodzi o suchą karmę? Nie da ich się wpisać ręcznie, samo wylicza. A więc robiłam dwie różne tabelki, podałam tę sama ilość suchej karmy, wpisałam te same wartości białka itd i w jednej tabelce wyliczyło mi że węglowodanów wychodzi 2%, a w drugiej że 12%. O co chodzi? Jeżeli błąd programu to jak mogę zaufać liczydle że dobrze wylicza pozostałe rzeczy?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-07-27, 08:58   

yamo12, a mozesz podesłać zrzuty ekranu?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne