BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Giardia - leczenie
Autor Wiadomość
Magda i Kumpel 

Barfuje od: 23.032016
Wysłany: 2016-07-08, 14:02   Giardia - leczenie

Witam,

u mojego psa wykryto giardie, wet zalecil Stomorgyl 20 mg i podawanie go przez 20 dni ???? :-| czy to nie zniszczy mu watroby ? Prosze o jakies sugestie, czy istnieja naturalne sposoby wyleczenia. W ogole ten lek jest na giardie ? Bo w interniecie jest napisane tak :

Skład:
Każda tabletka zawiera:
Spiramycyna 1 500 00j.m.;
Metronidazol - 250 mg

Wskazania:
Preparat jest przeznaczony do leczenia u psów: chorób przyzębia (zwłaszcza tych, którym towarzyszy przykry zapach z jamy ustnej), zapalenia dziąseł, przetok ustno-nosowych, zapalenia okostnej, zapalenia zatok, ostrych lub przewlekłych zapaleń jamy ustnej, infekcyjnych komplikacji ran urazowych policzków, zapalenia gardła, zapalenia migdałków, infekcji gruczołów ślinowych. Do bakterii wrażliwych na skojarzone działanie spiramycyny i metronidazolu należą: Mycoplasma, Staphylococcus, Streptococcus, Bacterioides, Clostridium, Fusobacterium.

AniaR 

Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2016-07-08, 14:18   

Pare lat temu tez stwierdzono u mojego psa giardia i polecono Metronidazol. Przeczytalam sobie dzialanie tego i skutki uboczne i nawet nie wykupilam. Wyleczylam psa tym http://wolfcreekranch1.tripod.com/giardia.html
Nawrotow nie bylo (robie co jakis czas badania).

anetuczka 

Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2017-08-05, 18:01   niejedzenie i luźna kupa

Jesli piszę w nieodpowiednim wątku wybaczcie, ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na mój problem.
Mam kociaka 6 miesięcy. Od maja u mnie i od maja kłopoty z kupą - lużna. Od czerwca jesteśmy na barfie. Początkowo było ok, ale problem powrócił. W lipcu mały miał zrobione badania kału. Gardia. Leczenie. Było ok. Po trzech tygodniach znowu kupa luźna. Podawałam fenbendazol, ale po trzech dniach przestałam - mały leciał przez ręcę. Wet doradził trovet, ale po nim kupa z krwią. Odstawiłam, dałam gotowanego kurczaka. Było ok. Przez tydzień. Od tego czasu raz w tygodniu luźna kupa, która po podaniu smecty normuje się. Mały nie chce jeść mieszanek, czasem skubnie Maca. Dodam, że cały czas podaję pastę na odkłaczenie. Nie przybiera na wadze 4 kg dla kocura mco to mało. Od dzisiaj znowu fenbendazol. Dałam mu kilka chrupek trovetu - musi coś jeść. Już nie daję rady. Co to może być? Pomóżcie.

Odpowiedz do tematu