BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dieta a zdrowie psychiczne psa
Autor Wiadomość
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 18:03   

ciocia_mlotek napisał/a:
motyleqq - skoro ten pan poleca dietę wege dla mięsożernego psa to ja już w ogóle nawet nie chciałabym czytać czegokolwiek tego autora. To jest absolutne zaprzeczenie natury zwierzęcia i za same takie porady powinno się być karanym

to nie dobrze że tak szybko go oceniłaś, bo ogólnie jest dobrym behawiorystą. nie czytałam książki dotyczącej diety, ale prawdopodobnie zmieniając okresowo dietę psów z którymi pracował odniósł dobre rezultaty. myślę, że jeśli taka zmiana może uratować agresywnego psa przed uśpieniem, a z takimi ten pan pracuje, to jest ona w jakimś stopniu usprawiedliwiona.
ale być może te składniki o których pisze Bonsai można odpowiednio dostarczyć na BARFie. chciałabym się tego dowiedzieć, bo chętnie skorzystałabym z takiej możliwości przy moich psach, zwłaszcza suce.
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-01-13, 18:26   

Motyleqq - w tym momencie nie interesuje mnie ten człowiek jako behawiorysta tylko jako osoba dająca rady dotyczące diety. Jestem absolutrnie i kompletnie nietolerancyjna wobec wmuszania w zwierzę mięsożerne diety stricte roślinnej :evil:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 18:36   

teraz mam pytanie dotyczące postu dagnes, o suplementowaniu magnezu i witaminy b6. mamy na rynku produkt chela mag b6, który jak nazwa wskazuje, ma i magnez i b6. jak to dawkować dla psa?
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-13, 19:36   

Ja bym raczej szukał cytrynianu magnezu (ceny zaczynają się od 190zł/kg). Swoje twierdzenie popieram tymi badaniami, które wskazują, że cytrynian magnezu ma wyższą przyswajalność niż chelat magnezowy. Ponadto zerknij na skład tabletki, te dodatki :-x

A jeżeli już chcesz brać Chela-Mag B6, to najlepiej firmy Olimp. Pozostali (nie wszyscy) producenci czary-mary odprawiają z "chelatami", które w rzeczywistości są mieszaniną aminokwasów i tlenków magnezu, a nie o to chodzi. Chelat to w skrócie kompleks aminokwasowo-jonowy (jon magnezu), a nie magnez i aminokwasy OSOBNO. Po prostu czytaj UWAŻNIE skład preparatów, a wszystko powinno być OK. ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 20:01   

cena 190zł/kg trochę mnie przytłacza...

to dagnes napisała o chelacie, dlatego tak zaczęłam szukać. właśnie na firmę olimp trafiłam, zresztą nie wiem czy inne mają razem w składzie wit B6? a to wydaje mi się atrakcyjne, skoro miałabym dawać i magnez i B6
ale nadal nie wiem, jak to dawkować psom :mrgreen:
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-01-13, 20:06   

motyleqq, przytoczyłaś tezę O'Heare'a o wpływie diety na zachowania agresywne u psa. Przyznajesz, ze nie czytałaś jego książki na ten temat, ale czy wiesz na czym on sie opierał wysnuwając taki a nie inny wniosek?
To o czym on pisze można spokojnie barfem regulować, tylko on nie zdaje sobie z tego sprawy.

ciocia_mlotek, ja bym go na Twoim miejscu nie skreślała, bo on jest świetny w zagadnieniu agresji, a rozdział o diecie nie jest zupełnie zły tylko trzeba by go przebudować w oparciu o barf.
 
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 20:21   

Sne, po Twoim pytaniu zajrzałam do książki, w której wspomina on o diecie w kwestii modyfikacji zachowań agresywnych. postaram się to jutro zeskanować, bo trudno mi to inaczej przekazać. odwołuje się też do publikacji Young Clinical nutrition z 2002 która ukazała się w Canadian Medical Association Journal oraz do książki The dog's dinner Val Stronga.

edit:
zaraz, znaczy Ty czytałaś książkę? no ale może dla innych warto zeskanować.
co oprócz suplementacji magnezu, b6, tauryny i oleju z łososia można dodać do barfa dla takich psów? czegoś więcej/mniej w diecie?
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
Ostatnio zmieniony przez motyleqq 2014-01-13, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
89ola 

Barfuje od: 05.02.2013
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 192
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: 2014-01-13, 20:21   

może coś źle zrozumiałem, ale skoro mięso pobudza psa (widzę to po swoich) to zmniejszenie jego ilości na rzecz warzyw i owoców może sprawić że u zwierzęcia mięsożernego spowoduje to senność i zmulenie że tak to nazwę? węglowodany go zapchają i teoretycznie pies będzie wyglądał na spokojniejszego.
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-01-13, 20:24   

przeczytaj post dagnes i wszystko Ci się rozjaśni w tej kwestii :-)
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-01-13, 20:25   

Sne - juz napisałam - skreślam tą osobę jako "dietetyka".
Choć jednocześnie przyznaję, że to tworzy rysę i moją niechęć do poznania innej "twórczości" osoby, skoro w tym temacie daje takie kwiatuszki. No taka już moja wada - łatwo się uprzedzam
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-01-13, 20:33   

motyleqq, tak czytałam.

ciocia_mlotek, to nie jest tak, ze to on sam stworzył. Te głupoty o diecie mu daruję.
Jako behawiorysta jest naprawdę świetny. To jest podobnie jak u weterynarza, to, że ignorant w zakresie odżywiania psa czy kota nie oznacza, że źle leczy.
 
 
 
youwee 


Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2015
Posty: 22
Skąd: K-Koźle
Wysłany: 2017-12-07, 16:59   

mam pytanie - podawał ktoś psu tyrozynę (antystresowo), jeśli tak to jakadawka? I czy liczona na kg pokarmu czy kg masy ciała?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne