BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Klub Hashimoto i nie tylko
Autor Wiadomość
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-04-16, 09:54   

Takie wyniki daje subkliniczna postać niedoczynności, co po miesiącu od odstawienia leków chyba nie powinno dziwić. U osób chorych na niedoczynność w trakcie leczenia FT3 i FT4 powinny być powyżej środka normy. Jeśli źle czułaś się na naturalnej tarczycy, może dawka była nieprawidłowa, albo masz dodatkowo problem z żelazem lub kortyzolem.
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-17, 16:18   

AniaR, moja niedoczynność jest na tle autoimmunologicznym, nie pamiętam jaki poziom TSH miałam (zdiagnozowano mnie w 2003 roku). Ale miałam bardzo wysoki poziom przeciwciał przeciwtarczycowych.
Zasięgnij porady lekarza, bo z tarczycą nie ma żartów. Na portalu endokrynologia jest ogólna wiedza na temat hormonów tarczycy.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2017-04-17, 16:49   

Dziekuje.
_________________
http://www.garnek.pl/aniar/a
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-19, 11:48   

dalej drążę temat żywienia i natknęłam się na Żywienie w chorobach tarczycy cz 2. -hashimoto
Ostatnio zastanawiałam się czy mogę (bo nie były wykluczone) pić herbatki owocowe i ziołowe i tutaj znalazłam potwierdzenie, że tak. Znajduje się też spis jakie zioła można używać w kuchni.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
karakalek 


Udział BARFa: 90-100%
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-04-19, 19:04   

Ania, polecam jeszcze stronę Tłuste życie, na której obszernie potraktowano temat chorób tarczycy, w tym Hashimoto
http://www.tlustezycie.pl...rczycy.html?m=1
_________________
Kto mnie kocha, kocha mojego kota
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-29, 06:50   

Okazuje się, że przy hashi mogą również niedomagać nadnercza, niestety lekarze (większość) nie przywiązuje do nich większej uwagi. Jeśli sa "tylko przemęczone" to nie jest dla nich istotne. Dopiero poważne zmiany mogą przyciągnąć ich uwagę. Trzeba poszukać lekarza, z którym o tym można porozmawiać. Aby stwierdzić, czy nadnercza pracują prawidłowo trzeba zbadać poziom kortyzolu w organizmie. Można to zrobić z krwi, dokładniejszym badaniem jest badanie śliny pobieranej kilka razy dziennie do testera. Badania nie są tanie (ok 400-500 zł) np. Pro Medica Media czy ALAB.
Ciekawa strona omawiająca zagadnienia diet przy chorobach autoimmunologicznych to paleoSMAK
Znalazłam przepis jak samemu zrobić mleko kokosowe i jak do tego pozyskać z kokosa wiórki - moje poszukiwania w sklepach mleka kokosowego (migdałowego) bez żadnych dodatków skończyły się niepowodzeniem (nawet w działach "bezglutenowych"). Zawsze coś było dodawane, czego nie chciałabym przyswajać.
Przymierzam się do wprowadzenia AIP.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-06-29, 09:57   

Tufitka, mleka migdałowego bez dodatków nie ma, bo zawiesina mączki migdałowej w wodzie nie daje emulsji
ale prawdziwe mleka kokosowe w handlu są co najmniej trzy (albo 4 nie pamiętam dokładnie)
- mleko z rossmanna http://www.rossmann.pl/Pr...-ml,285748,5562 SKŁADNIKI: orzechy kokosowe 65% z kontrolowanej biologicznie uprawy, woda 35%.
- teal thai
- trzeciego nie pamiętam
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2017-06-29, 16:43   

Polecam zapoznanie sie z ksiazka

https://dobreksiazki.pl/jod-leczy-farrow-lynne,p449485
Ciekawa, bardzo przystepnie napisana
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2017-07-04, 12:45   

doradora napisał/a:
Tufitka, mleka migdałowego bez dodatków nie ma, bo zawiesina mączki migdałowej w wodzie nie daje emulsji
ale prawdziwe mleka kokosowe w handlu są co najmniej trzy (albo 4 nie pamiętam dokładnie)
- mleko z rossmanna http://www.rossmann.pl/Pr...-ml,285748,5562 SKŁADNIKI: orzechy kokosowe 65% z kontrolowanej biologicznie uprawy, woda 35%.
- teal thai
- trzeciego nie pamiętam

terrasana? :)

i literówka się wkradła - real thai :) moim zdaniem najlepsze w smaku i dobrze się ubija. za to terrasana robi się super twarda w lodówce, co swoje zastosowania też ma :) rosmann jest ok ale w tej samej cenie to te dwa, a mniej kokosa. słyszałam też, że aroy D jest dobry, ale nie używałam nigdy bo chyba mało popularny w sklepach

w kuchniach świata jest real thai bardzo tani. ja to w ogóle kupiłam ostatnio zestaw 24 puszki czy jakoś tak i wychodziło 6 zyla za puszkę. a kupując w kartonie 1L wychodzi jeszcze taniej.

i również polecam tłuste zycie, to jest zdecydwanie najlepszy blog informacyjny o paleo i różnych chorobach.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-07-05, 06:23   

o właśnie, to te dwa
ja najłatwiej dostępne mam to z rossmanna oraz terrasana
real thai jest naprawdę fajne w smaku
aroy D też ok

tylko ja kokosa nie lubię :-(
 
 
otiwilk 

Dołączyła: 03 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-01-05, 19:51   

Ja to wyczytałam tylko tyle co tutaj: http://hb-dieta.pl/porady...nosci-tarczycy/ może coś Ci to pomoże, chociaż myślę, że powinno.
 
 
shrek2 

Dołączył: 02 Cze 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-06-02, 18:12   

Witam,
Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wybaczenie jak zadam jakieś pytania na które już padły odpowiedzi.
Temat hashimoto przeczytałem rok temu od deski do deski. W tej chwili nie pamiętam wypowiedzi i rad więc może powiem, że hashimoto wykryto (he he wykryto?!!!, kto leczy się w Polsce zrozumie mój śmiech) u mnie z jakieś 20 miesięcy temu.
Sądząc po objawach (niestety dopiero niedawno się tego dowiedziałem) tarczycę miałem chorą nawet i 25 lat wstecz. Niestety nie potrafię sobie przypomnieć kiedy zauważyłem zrogowacenia naskórka na łokciach i kolanach, które to z biegiem lat o dziwo samo ustąpiło, a raczej złagodniało.
Przez ok 8 miesięcy byłem leczony euthyroxem 0.25, później 0.375, a od niedawna dostałem 0.5.

Moje ostatnie wyniki z maja:
TSH 2.97 norma (0.4 - 4.00)
FT3 3.12 (2.40 - 5.22) - 75.56%
FT4 1.3 (0.82 1.51) - 69.57%

Wyniki z września 2017r.:
ATG 53.2 U/ml norma do 60
ATPO 265.5 U/ml norma do 60

Co o tym myślicie? Nadal odczuwam suche oko, mam suchą skórę, delikatne zrogowacenie łokci i kolan (podobne do tego sprzed leczenia), często odczuwalna sztywność stawów i ciągłe zmęczenie i senność oraz bardzo wczesne budzenie się po nocy.

Dodatkowe pytanie, to jakie są zależności między hashimoto a sarkoidozą w reemisji i hipogonadyzmem przez rok nieskutecznie leczonym testosteronem?
Gdzie szukać ratunku? Często jestem tak skrajnie zmęczony, że bolą mnie wszystkie mięśnie, odczuwam sztywność stawów i ze zmęczenia odczuwam nudności.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-03, 08:46   

Odpowiem tylko na jedno.
Ja mam usuniętą tarczycę z powodu nowotworu.
Endo w Onkologii zalecił taką dawkę Euthyroxu, żeby TSH utrzymywało się ok 0,1.
Przez wiele lat miałam problemy ze spaniem, teraz śpię prawie dobrze (no tak jak w wieku nastoletnim to już nie będzie :( ). I ogólnie czuję się dość dobrze, mam chęć coś robić.
Dowiedziałam się, że normy TSH są zawyżone i powinno się je utrzymywać tuż przy dolnej granicy albo poniżej (ja mam tak nisko żeby uniknąć ew przerzutów).
Z mojego doświadczenia, dawkę warto sobie samemu dobrać taką, żeby się dobrze czuć.
W czasie dobierania dawki powinno się robić badanie TSH co miesiąc (ja tak robiłam przez ponad rok po operacji)
Rada praktyczna, tabletki można łamać na pół, na ćwiartki...i samemu sterować dawką.
Nie trzeba też brać codziennie dokładnie tyle samo, można np 5 razy w tygodniu brać 100 micro, a 2 razy po 50 micro lub inne kombinacje.
Liczy się dawka tygodniowa.
 
 
shrek2 

Dołączył: 02 Cze 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-06-03, 14:42   

Dziękuję Kaziu za poradę :)
Rozumiem że biorąc wyższą dawkę euthyroxu hormony tarczycy pójdą w dół?
Może ktoś się wypowie jak to jest z tym leczeniem np. tak jak w moim przypadku euthyroxem, objawy suchej skóry i suchego oka powinny ustąpić czy nie?
No i przy okazji jakie szkody dla organizmu (poza wizualnym) przynosi sucha skóra?
Proszę też o wyjaśnienie mi zależności między wymienionymi przeze mnie chorobami?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne