BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla kotów z niedowagą, chudnących lub niedożywionych
Autor Wiadomość
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2018-01-16, 11:42   

Witaj Aniu :)
trochę źle się wyraziłam pisząc leniwy :)
generalnie bawi się tak samo jak przedtem, leniwa zrobiła się co do jedzenia, wiem, że jest głodna, ale nie je, a jak jej dam z ręki to zjada wszystko.
Ostatnio mój chłopak trochę ją rozpieścił i dawał jej to co jadł i teraz wydaję mi się, że ona nie je bo czeka na coś lepszego.. :confused:
tak, sterylizowana.
ważę ją przed każdą mieszanką, żeby wiedzieć jak przepis zrobić i co rusz przybiera po 100,200 gram. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby było mniej niż poprzednio.
właśnie patrzyłam na ten smalec, mogę jej bez problemu podawać? A w jakich ilościach, żeby z drugiej strony jej nie utuczyć? :-P
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-16, 14:39   

Witaj :)
Co do ilości, to nie powiem, bo jak wiesz, ja wszystko na oko daję :) a Ty wolisz precyzyjnie.

Jeżeli systematycznie waga się zwiększa, to ja bym się nie martwiła.
Jeszcze futerko jest istotne, jeśli jest ładne, gładziutkie i lśniące, to raczej wszystko ok.
Może ona będzie dłużej rosła...a może jest po prostu drobna.
Szczerze mówiąc, to mnie sie wcale nie podobają takie bardzo rozbudowane brytki, dla mnie nie wyglądają naturalnie (głównie buzia jak ma takie wielkie puce, to... nie bardzo)
 
 
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2018-01-16, 14:44   

no tak tak wiem :-D
zamówiłam go już, może jej po prostu trochę dosmaczę, żeby lepiej jadła i będę obserwować.
A jak nie to sama zjem bo czytałam, że dobre na stawy, a z tym kiepsko u mnie ostatnio :-P
też wolę żeby moja nie była taka rozbudowana :-P ale myślałam, że to ich natura i każda taka będzie
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-17, 06:55   

Rozumiem zachwyty nad dobrym smalczykiem, ale pamiętajmy, że jest to tłuszcz jednak już przetworzony, przy tym gęsi, więc ze stosunkowo dużą ilością utlenionych obróbką termiczną kwasów nienasyconych. Dlatego nie powinien być podawany w dużych ilościach kotu, w celu dotłuszczenia mieszanki. Na smaka ok, ale jeśli chcemy dotłuścić mieszankę, lepiej używać tłuszczu surowego. A najlepiej odpowiednio tłustych mięs
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-01-22, 10:24   

darianna1 napisał/a:
moja kotka na pewno nie jest chuda


Jeśli nie jest chuda, to chyba nie trzeba jej tuczyć? Jeśli jest mała, to od tuczenia nie zrobi się większa tylko grubsza ;-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2018-01-22, 10:29   

właściwie to ona jest tak puchata, że kto wie co pod tą sierścią się kryje :-P
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-22, 11:15   

Pomacaj jej kręgosłup.
Powinien być "gładki" w dotyku, bez ostrych wyrostków pod palcami.
Żeberka tez powinny być dobrze wyczuwalne, ale jakby "pod płaszczykiem"

Jeśli kotka systematycznie zwiększa wagę, to ja nie wierzę, że jest za chuda :)

Można kupić surowe mrożone sadło gęsie, zmielić i dawać surowe.
Ale ja osobiście preferuję olej z łososia, i normalne mięso z przynależnym mu tłuszczykiem.
Natomiast w początkach hodowli byłam święcie przekonana, że koty powinny jeść jedynie chude mięso. Nie dodawałam żadnego tłuszczu, wołowinkę wybierałam chudziutką, z indyka filet. Do tego jakieś kocie witaminy, biotyna i zawsze wapń. Wszystko na oko.
I koty zdrowo rosły :)
Stąd moje przekonanie, że te wszystkie dokładne kalkulacje nie mają znaczenia :)
 
 
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2018-01-22, 11:17   

;-)
 
 
aniamonkos 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2021-07-09, 20:06   

Hej, może będzie mógł ktoś pomóc. Mam kociaka z achalazją przełyku. Musi dostawać wysokokaloryczny posiłek kilka razy dziennie, ale w nie Wielkiej ilości i do tego musi być zblendowany. Macie może jakieś pomysły jak to ugryźć?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1043
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-10, 14:10   

aniamonkos, popatrz w kalkulatorze w zakładce mięsa na kaloryczność i spróbuj pobawić się na sucho w skomponowanie mieszanki z mięs o większej kaloryczności. W zakładce Liczydło masz kaloryczność, białko, tłuszcz i inne. Możesz tam sobie ustawić/podmienić porcję na 100 g, bo wtedy łatwo porównać z różnymi próbnymi przepisami. Ta możliwość podmianki jest dodana w najnowszej wersji kalka. Trzymam kciuki!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-12, 06:48   

aniamonkos, nie pomogę, bo nic nie wiem na temat tej przypadłości, czytałam kiedyś tylko, że trzeba kota karmić bardzo często małymi porcjami, płynną papką i najlepiej, by stał wtedy na tylnych łapach w pozycji pionowej. Katorga, współczuję. I trzymam kciuki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne