BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć Wszystkim :)
Autor Wiadomość
ssanders 


Barfuje od: 2017
Wiek: 35
Dołączyła: 19 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-02-20, 08:13   Cześć Wszystkim :)

Cześć Koleżanki i Koledzy!
Cieszę się, że do Was tutaj trafiłam, nie ukrywam, że siedząc od wczoraj i czytając (chyba)wszystkie tematy, posty chyba w końcu znalazłam miejsce, w którym będę mogła dość mocno rozszerzyć swoją wiedzę na temat wyżywienia kotów :-)

No, ale może od początku. Nazywam się Sandra i jestem posiadaczką cudownego brytyjskiego rodzeństwa (Milka i Pako). W maju będą miały 2 lata, więc jeszcze są w kwiecie wieku i życia. Choć muszę Wam się przyznać, że kiedy je brałam nie miałam tej wiedzy co mam dzisiaj i mogę powiedzieć, że trochę tego żałuję, alee też cieszę się, że w porę się ogarnęłam i zgłębiłam wiedzę czym kiedyś karmiłam swoje pociechy! Fakt jest taki, że od powiedzmy 6 miesiąca ich życia przestałam im dawać suche i mokre karmy firm reklamujących się na dość dobre a w rzeczywistości ich produkty obok mięs chyba nigdy nie stało. Zaczęłam im gotować sama mięsko z warzywami oczywiście od początku stosuję uzupełnienie suplementów Felini Complete. Nie jest to metoda BARF, ale będę chciała do tego dążyć! I wydawało mi się, że robię dobrze, lecz niestety moje kotałki coraz częściej domagały się jedzenia, pomimo tego, że dostają 5 razy dziennie wydzielone porcje. Zaczęłam się zastanawiać że coś musi być nie tak, skoro one są wiecznie głodne. I zaczęłam ponownie drążyć i szukać pomocy w tym jak powinnam prawidłowo odżywiać te moje czworonożne dzieci ;-) I tak oto tym sposobem szukania pomocy trafiłam na Was. Nie będę Was tutaj zaspywać pytaniami, ale mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dla nich jakieś rozwiązanie, które pozwoli mi je zaspokoić żywieniowo.

Życzę Wam miłego dnia i wyrozumiałości dla mojej osoby co do zadawanych pytań :kwiatek:

Chętnie wstawiłabym zdjęcie, ale muszę to jeszcze ogarnąć hihi :pc:
_________________
Sandra z brytyjczykami :)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2018-02-23, 00:33   

Cześć ssanders :macha:

Ogarnęłaś już wstawianie zdjęć? Bo wszyscy czekają :-P .
Jeśli nie to tu masz pomocnik:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387

ssanders napisał/a:
siedząc od wczoraj i czytając (chyba)wszystkie tematy

Ależ jesteś szybka :shock: . Chyba musimy poważnie przysiąść nad szybciutkim napisaniem jeszcze kilku tysięcy tematów, żeby nie dało się tego wszystkiego przeczytać w jeden dzień ;-) .

Mam nadzieję, że znalazłaś tu już jakieś pomocne informacje? Życzę Ci powodzenia we wdrażaniu brytyjskim "misiaczkom" pełnowymiarowego BARFa :kwiatek: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ssanders 


Barfuje od: 2017
Wiek: 35
Dołączyła: 19 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-02-23, 08:13   

dagnes napisał/a:
Cześć ssanders :macha:

Ogarnęłaś już wstawianie zdjęć? Bo wszyscy czekają :-P .


Cześć dagnes! :kwiatek:
Dziękuję za przywitanie, narazie ogarnęłam wstawienie zdjęcia do profilu hihi wybrałam jeszcze jak były malutkie, po zmniejszeniu zdjęcia przynajmniej mieszczą się jeszcze razem na zdjęciu :-D

dagnes napisał/a:
Ależ jesteś szybka :shock: . Chyba musimy poważnie przysiąść nad szybciutkim napisaniem jeszcze kilku tysięcy tematów, żeby nie dało się tego wszystkiego przeczytać w jeden dzień ;-) .

Heh tak to jest jak przez 8h nic nie robienia w pracy (bo robota ogarnięta) masz motywację aby ogarnąć życie prywatne swoich kotów :mrgreen: Znalazłam dość dużo informacji i nie ukrywam, że rozpoczęłam już powolne wprowadzanie BARFu. Na początku spróbowałam im dać samo surowe mięsko i chyba dlatego, że nie wiedziały co to, to od razu to zjadły, bo za drugim razem szło już im nieco gorzej i dłużej, ale wymieszałam im to z gotowanym mięskiem i zjadły. Stopniowo im zwiększam ilość surowego mięska i widzę że nie mają z tym problemu, więc mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się już w pełni wprowadzić dla nich BARF.

Początkowo stosuję takie podstawowe przepisy, bardzo mi pomogli już shana55 oraz kaikai ;-)



Ijeeeeee i jeszcze mi się udało wstawić zdjęcie! :hura: :hura: :hura:
_________________
Sandra z brytyjczykami :)
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-23, 15:40   

No fakt, udało się, widać obie piękności :-)

Też trochę żałuje, że kiedy zaczynałam karmić pierwszego koteła, to jeszcze w takiej wielkiej nieświadomości istnienia BARFa... Bo nikt z moich kocich znajomych tego nie stosował (jedni dają puszki, inni suche, jeszcze inni mięsko i inne takie), to niby skąd miałam widzieć :)

Teraz moim to już nawet momentami whole prey podstawiam... Wszystko przed Wami! :-)

Pozdrawiamy, Nul, Feliś i Bajka
Miau!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne