BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dobre mięso - skąd?
Autor Wiadomość
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-03-12, 20:43   Dobre mięso - skąd?

No właśnie, gdzie kupujecie dobre mięcho?
Ja dziś zrobiłam maraton po lokalnych sklepikach z mięsem i nigdzie w mojej mieścinie nie ma kaczki ani gęsi :/. Są w biedronce, ale tam wogóle nie kupuję mięsa :roll: A co myślicie o Auchan? Po drodze do pracy mam wielki Auchan i tam wybór mięs duży, czy warto kupować w takich molochach?
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-03-13, 08:12   

Cześć,

Muszę Cię zasmucić - w marketach nie jest łatwo otrzymać dobrej jakości mięso bez nastrzykiwań i z dobrych hodowli.
Jeśli masz dostęp do MACRO to tam znajdziesz mięso, którego wagi przynajmniej sztucznie nie powiększają. Nie masz za to wpływu na rodzaj hodowli.
Ja kupuję generalnie z dwóch miejsc - sklep firmowy małej rzeźni o dobrej opinii (wołowina i cielęcina) oraz bezpośrednio od hodowców jeśli chodzi o drób (kurczaki, kury, gęsi, kaczki czy indyki).

Zwłaszcza na kurczaki i kaczki należy uważać gdyż duże hodowle skarmiają je przemysłowo, a te jedzą wszystko.
Niestety mięso z przemysłowych hodowli z udziałem hormonów, sterydów i antybiotyków podawanych masowo, bo przy tak dużych produkcjach liczy się jedynie szybki przyrost wagi i brak chorób jest produktem trzeciej kategorii, co kot szybko wyczuje.

ANTYBIOTYKI STOSOWANE W HODOWLACH
- ciekawy link
http://kalendarzrolnikow....zechnie-uzywane

Bądź kreatywna i rozejrzyj się.
Ja mogę podać namiary na Łódź i Toruń
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-03-13, 11:10   

Klara :kwiatek:
zajrzyj na olx, to kopalnia ogłoszeń od lokalnych rolników. Jaja, mięso. Jest jeszcze coś takiego jak wspólne rozbiórki mięsa, ale przy jednym kocie niekoniecznie Ci się opłaca w to bawić. Ja dla czwórki potworów korzystam właśnie z takich źródeł, gdzie dzięki zbiorowym zamówieniom w rzeźni kupuję po przyzwoitej cenie wołowinę, baraninę, dziczyznę, a bezpośrednio od rolników wiejskie jaja kurze, kacze i przepiórcze itp. Takie grupy "rozbiórkowe" najłatwiej znaleźć na fejsbuku ;-)
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-13, 16:08   

A ja kilka dni temu w sklepie "eco" (który zwiedzałam z ciekawości, bo wczeęniej w nim nie byłam) zobaczyłam ogłoszenie, ze przyjmują zamówienia na mięso "eko", odbiór raz w tygodniu,a le ceny takie, że ja dziekuję... Może czasem tam im (kotom) coś kupie, ale gdyby to miało być na stałe, to niestety w długi bym popadła :)

Tak więc kupuję w wybranych niewielkich sklepach, w których podobno nie jest najgorzej, ale faktycznie mogę popytać w okolicach wiejskich, czy dałoby się załapać na coś.

Miau.
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-03-13, 20:45   

Dzięki za odp. U mnie generalnie też mięsa nie brakuje, sklepiki te małe dobrze wyposażone, ale w krówki, świnki, kurczaki i indyki. Dziś pojeździłam jeszcze, żeby być pewna i odwiedziłam kolejne 3 sklepy i w jednym z nich na moje pytanie czy dostanę mięso z kaczki lub gęsi, pani wytrzeszczyła oczy i powiedziała: Nieee u nas nie ma czegoś takiego...
Jakbym normalnie o mięso z żołwia pytała.... :lol:
Ale w jednym raz w tygodniu mają kaczkę, to już coś... :-) .
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-14, 13:00   

No to tu jednak w centrum Krakowa mam szczęście mieć kaczkę i gęś. Czasem cielęcinę. I chyba tylko to, jeśli chodzi o "ekstrawagancje" - za to nie widuję przepiórek :) Coś za coś :)

Miau...
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-03-14, 13:01   

Ja kupuję tylko od chłopa i część sama hoduję, wychodzi mnie znacznie taniej niż kupowanie w supermarketach. Przy okazji mój kot wcina jednak lepszej jakości mięso :mrgreen:
_________________
 
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-03-14, 20:14   

Meri, czego człowiek dla kota nie zrobi...
Chociaż gdybym miała możliwość hodowania czegokolwiek (oprócz ziółek) zapewne robiłabym to, co Ty :kwiatek:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-15, 21:01   

Klara napisał/a:
w mojej mieścinie nie ma kaczki ani gęsi
jeśli możesz podjechać na zakupy do Warszawy (chyba da się podjechać) to proponuję podjechać pod Halę Mirowską (np. w sobotę rano) od 6 niektóre pawilony są już otwarte. Jeśli chodzi o drób, to ja zaopatruję się w budce nr 10. Mają kaczki (całe czy w kawałkach). Gęsi też miewają (w sezonie gęsim). Czasem i królika można u nich nabyć.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-15, 21:09   

Skipper napisał/a:
Chociaż gdybym miała możliwość hodowania czegokolwiek (oprócz ziółek) zapewne robiłabym to, co Ty
Można skończyć albo studia podyplomowe - Rolnictwo dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych, albo poszukać ZKK - zawodowych kursów kwalifikacyjnych - Rolnik i Technik rolnik
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-03-17, 08:09   

Tufitka, pisząc posta o tych możliwościach hodowania czegokolwiek nie miałam na myśli braku wiedzy (bo dokształcić się zawsze można) tylko brak odpowiedniego areału ziemi pod hodowlę :kwiatek:
Bo jeżeli mamy być eko po całości, to i owa ziemia też musiałaby być w odpowiednim miejscu, z dala od obszarów przemysłowych itp. ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-03-17, 09:26   

Co z tego, że mam ten areał :roll: , z dala od obszarów przemysłowych, skoro hodowanie nie ma sensu bo nie byłabym w stanie pozbawić życia żadnego zwierzaka...
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-03-17, 21:29   

Też fakt :confused:
Ale eko pomidorki i sałatkę można hodować :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-03-18, 09:29   

U mnie ma kto zabić, ja potem tylko patroszę, skubię albo obdzieram ze skóry ;-)
_________________
 
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-18, 10:16   

Skipper napisał/a:
tylko brak odpowiedniego areału ziemi pod hoowlę
obecnie aby nabyć areał do hodowli/uprawy trzeba mieć uprawnienia rolnicze. Poza tym rolnik może sprzedawać swoje produkty (np. wędliny) bez tych rygorów fitosanitarnych (choć je też zachowuje). Skoro może sprzedawać żywność ludziom to i jedzenie (mieszanki barfa) dla zwierząt pewnie też. Właśnie zaczęłam podyplomowe studia aby uprawnienia rolnika nabyć. Dumam też nad tym, gdzie nabyć ziemię rolną.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne