BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jednorazowe zastopowanie rujki
Autor Wiadomość
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-03-19, 19:37   Jednorazowe zastopowanie rujki

Witam,

mamy mały problem. Pod koniec lutego byliśmy na badaniu kardiologicznym z naszą kotką, ze względu na wadę serca nie był kastrowana. Pani zastosowała "pałeczkę" która miała zastopować rujkę do dni kastracji (6 kwiecień - lekarz na urlopie). Niestety, w weekend rujka wróciła, lekarz na urlopie a ja nie wiem co robić. Do zabiegu pozostały 3 tygodnie - z bardzo skomplikowanych wyliczeń wynika, że właśnie wtedy trafi się następna rujka. Byliśmy dziś u innego weta, dał provere. 3x1 przez pierwsze trzy dni, później 1xtydzień. Łącznie 5 tabletek. Nie wiem jak do tego podejść... co Wy na to? lepiej dać czy lepiej mieć nadzieę że nie będzie rujki?
Wiem, że nasza wet nie robi zabiegu w trakcie rujki. Jeżeli dobrze pamiętam to wspomniała, że jak to nie zadziałą to będziemy stopować hormonalnie i od razu kastrować.... nie mam jak się jej poradzić, ma wyłączony telefon.

Dodam, że nie chodzi o nas. My z nią przezyliśmy już 4 rujki, chodzi mi o małą. 6/04 jest ostatnim terminem kiedy mogę z nią jechać na zabieg, później nie mam możliwości zwolnienia z pracy do czerwca..
Zależy mi na lekarzu-kardiologu, bo dysponuje narkozą wziewną i w razie wątpliwości ją zastosuje.....

Proszę o poradę :/ Wiem, że provera jest zła, ale czy te 5 tabletek aż tak jej zaszkodzi?
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-03-19, 20:00   

Wpadłam jeszcze na inny pomysł. Wiem, że provera jest niebezpieczna. Lepszym rozwiązaniem będzie przeczekanie tej rujki i podanie tabletek np tydzień przed planowanym zabiegiem? Będzie ich mniej... tylko w jakich dawkach je dawać?
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-19, 21:21   

Provera tak krótko stosowana nie jest niebezpieczna. Gorsze są powtarzające się często ruje. Przyblokuj ją tak jak poradziła Ci weterynarz. To jest najlepszy sposób używania tego specyfiku. Przynajmniej nie dostanie kolejnej ruji dzień przed zabiegiem. :kciuk:
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-03-19, 21:42   

A nie będzie większego ryzyka ropomacicza? .. wiem przesadzam, ale jestem świrnięta na punkcie kota :roll:
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-19, 22:29   

Większe ryzyko ropomacicza dają powtarzające się ruje...
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2018-03-20, 06:28   

Dzięki ! Więc dziś po pracy mała dostanie pierwszą tabletkę ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne