BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: dagnes
2018-05-18, 22:09
Odkupię suplementy (w małych ilościach na próbę)
Autor Wiadomość
Eileen 

Dołączyła: 04 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-05-04, 11:24   Odkupię suplementy (w małych ilościach na próbę)

Cześć!

Jako że ja i mój tygrys chcielibyśmy rozpocząć BARFowanie (niestety tygrysek trochę mniej, bo kręci jeszcze nosem na mięsko), zdobywamy suplementy- część już zamówiłam, części wymienionej w opisie tematu nadal brakuje, te jednak występują w sporych opakowaniach, a wolałabym najpierw je przetestować w mniejszej ilości. Zatem konkretniej o zapotrzebowaniu:

Algi i drożdże- myślę wystarczy do 20-30g;
Mączka kostna, mączka ze skorupek, cytrynian - do 50-60g;
Olej z łososia (najlepiej Lunderland) - do 30ml.

Preferowany odbiór w Rudzie Śląskiej, trochę mniej ale nadal możliwy w miastach dookoła: Gliwicach/Zabrzu/Katowicach/Sosnowcu, wysyłka również wchodzi w grę :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,
Marcelina :)
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-05-08, 06:17   

Cześć,
Algi możesz zakupić w sklepie ekologicznym - szybko i obok Ciebie
Drożdże - sklep zoologiczny, sklep ekologiczny lub Allegro - najszybciej
Olej z łososia - SUGERUJĘ JEDYNIE DZIKIEGO z Kanady lub Islandii - Allegro lub dobry sklep zoologiczny (są też małe opakowania z pompką)
Skorupki - wybij 2-3 jajka z wolnego wybiegu lub ekologiczne, umyj skorupki i zmiel w czystym młynku do kawy - darmowy odpad kuchenny.

Zapomniałaś o PODSTAWIE DLA TYGRYSÓW - TAURYNA - najszybciej dobry zoologiczny lub Allegro - musi być 100% czysta
 
 
Eileen 

Dołączyła: 04 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-05-08, 07:40   

Cześć,
dziękuję za odpowiedź :) Jak wspomniałam, kilka suplementów już zdobyłam - w tym też i taurynę.

Problem nie jest ze zdobyciem suplementów, bardziej obawiam się jak pójdzie ich zużycie, dlatego chciałam na początek trochę mniejsze ilości :D

Dobry pomysł z ekologicznym, może znajdę tam coś z listy w małych opakowaniach, jeśli nie, po prostu zamówię w internecie :)

Pozdrawiam,
Marcelina
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-08, 13:46   

Powinnam mieć wystarczająco maczki kostnej, żeby móc się podzielić. Sprawdzę i dam Ci znać.

Miau!
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-09, 14:22   

Artoo napisał/a:
Olej z łososia - SUGERUJĘ JEDYNIE DZIKIEGO z Kanady lub Islandii

należy pamiętać, że olej z dzikiego łososia to suplement witaminy D i jako taki należy go dawkować. Nie nadaje się on do suplementacji Omega 3 w wystarczających ilościach (wielokrotnie przekroczymy wówczas wit. D).
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-05-09, 14:40   

Anilina ma rację - zawsze należy sprawdzić skład oleju z łososia.

Różnice między produktami są ogromne.

Nie polecam norweskiego z uwagi na sposób hodowli łososia w przemysłowych farmach łososi w Norwegii.
Ryba z tamtą "świeci" więc olej też ma adekwatne właściwości - w tym antybiotykowe
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-05-11, 06:48   

Artoo napisał/a:
Skorupki - wybij 2-3 jajka z wolnego wybiegu lub ekologiczne, umyj skorupki i zmiel w czystym młynku do kawy - darmowy odpad kuchenny.

z tym darmowy to lekka przesada, ilość zużywanej wody przy oczyszczaniu skorupek z błonek i mój poświęcony czas pracy powodował, że wolę węglan wapnia
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-05-11, 09:27   

Oj, prawda. Dlatego stosuję skorupki tylko „na świeżo” dla psów, wtedy błonkami się nie przejmuję. Taka awaryjna alternatywa albo przy okazji jedzenia jajek, jeśli akurat jest posiłek bez kości.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-05-11, 11:28   

My w domu korzystamy jedynie z jaj ekologicznych lub od sprawdzonych kur biegających (rolników).

Jajecznica i już są skorupki, które od razu lądują w zlewie do umycia.
A propos mycia - jajka myję przed rozbiciem z zewnątrz, tuz przed użyciem, a wewnątrz po skonsumowaniu jajecznicy - już czekają w zlewie.

Po umyciu kilku jaj - 2-3 min - skorupki na osączarkę, dalej do dokładniejszego osuszenia do koszyka, a tam zbierają się kolejne. Raz na jakiś czas odpalam młynek i słoiczek pyłu gotowy.
Skorupki z młynka dla komfortu przesiewam przez sito, a to co zostaje ulega kolejnemu mieleniu.

Łącznie owszem mycie (etap przed i wybiciu) to dodatkowe 5-10 min dla 5-6 jaj - chwila.
A skorupki z "ekologów" są na tyle twarde, że podczas mycia nie rozpadają się.

Nie wierzę by znane firmy na L czy inne myły tak dokładnie skorupki.
Myślę, że jajka z zew. są myte przemysłowo, wnętrza jaj przetwarzane na mączkę jajeczną, a skorupki są mielonym odpadem.

Dlatego sami dbamy o pył skorupiany dla naszego kocika.
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
Eileen 

Dołączyła: 04 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-05-16, 14:49   

Cześć,

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jednak trochę zbaczają one od tematu ;)

Suplementy zamówię internetowo, temat nieaktualny.

Pozdrawiam!
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-17, 17:17   

Nie rozumiem. Napisałam Ci PW, że mogę wysłać, tak jak chciałaś, 60g mączki kostnej, bo mam. Przeprosiłam, że dopiero po kilku dniach to sprawdziłam, ale miałam na głowie co innego i po prostu mi to umknęło. I 17 minut potem piszesz posta, że nasze odpowiedzi zbaczają z tematu, że temat nieaktualny. Nie wiem, o co chodzi, z niczego nie zbaczałam, Twoje prawo odmówić, ale ja się nie czuję z tym dobrze. No nic, powodzenia w barfowaniu.
 
 
Eileen 

Dołączyła: 04 Mar 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-05-17, 18:07   

Cześć,

nie Twoją odpowiedź miałam na myśli, dlatego też nie czuj się proszę urażona ;-) Jeszcze Ci nie zdążyłam odpisać, bo siedziałam nadal w kalkulacjach zastanawiając się czy będzie mi w ogóle teraz potrzebna mączka kostna, przepraszam, że nie dałam znać wcześniej. Nie chciałam żeby ten temat wisiał dalej niepotrzebnie, kiedy większość z tego co potrzebowałam i tak już wrzuciłam do zamówienia, dlatego też postanowiłam go unieaktualnić ;-) Odezwę się na PW :-)
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-18, 11:25   

W porządku, nie czuję się :-) Ani urażona, ani nic takiego :-) I fajnie, że się powyjaśniało :)

Miau...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne