BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla kastratów i sterylizowanych
Autor Wiadomość
Cisiowianka 

Barfuje od: Cisiowianka
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 27 Cze 2016
Posty: 38
Wysłany: 2018-05-02, 01:32   

Odświeżę temat.
Moja kicia (sfinks) była kastrowana miesiąc temu. Zawsze miała apetyt, ale teraz to już przesada... Chodzi ciągle głodna, błaga mnie o jedzenie. Nie zmieniłam jeszcze nic w jej posiłkach. Jest na tyle męcząca, że najchętniej zwiększyłabym jej jeszcze tłustość, aby się bardziej najadała. Za każdym razem, gdy idę do kuchni, ona leci za mną, głośno wyje, obciera się. Potrafi przylecieć do pokoju i prosić o jedzenie. Cały czas chodzi po mieszkaniu i szuka czegoś do jedzenia (a to że śmietnika coś wygrzebie, a to jakieś opakowanie z ciasteczkami rozerwać, a to jakiś okruszek pod stołem znajdzie. Nie umyłam od razu garnka? Wylizany będzie do czysta, gdy tylko wzrok spuszczę!)... Zawsze lubiła jeść, ale nigdy nie było to tak nasilone. Staje się to uciążliwe. A domownicy twierdzą, że kotka jest głodzona... Poradźcie mi, co robić? Przy takim zachowaniu sama się zastanawiam, czy jej nie głodzę...
Nie zmieniłam jej nic, odkąd jest po kastracji. A zauważyłam, że troszeczkę bardziej wisi jej brzuch. Na stuprocentowym BARFIE jest od dwóch lat.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-05-03, 10:45   

Kicię sterylizowałaś w wieku ok. 2,5 roku, jak rozumiem ?
A jak kocia waga się kształtuje ? (chodzi mi o to, czy ważysz kicię regularnie i jak ta waga wygląda - swoje koty, czyli dwa prawie 6-latki i jednego niespełna 4,5-rocznego ważę co miesiąc)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Cisiowianka 

Barfuje od: Cisiowianka
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 27 Cze 2016
Posty: 38
Wysłany: 2018-05-03, 11:06   

Skipper napisał/a:
Kicię sterylizowałaś w wieku ok. 2,5 roku, jak rozumiem ?
A jak kocia waga się kształtuje ? (chodzi mi o to, czy ważysz kicię regularnie i jak ta waga wygląda - swoje koty, czyli dwa prawie 6-latki i jednego niespełna 4,5-rocznego ważę co miesiąc)

Zgadza się. Kicia zawsze ważyła ok. 4 kg (3,8-4,2). Przed kastracją miała trochę więcej stresów i ważyła 3,8 kg (schudło jej się). Teraz waży jakieś 4,6 - trochę przytyła w półtora miesiąca. Widzę po niej, że jest troszkę pulchniejsza i też nie chcę, aby była zbyt pulchna. Po prostu chcę, aby się najadała i przestała błagać o żarcie.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-05-03, 17:51   

Cisiowianka :kwiatek:
Ale to Sfinks!!
Tego kota grzeje tkanka podskórna, bo nie ma futra. Sprawdziłaś kaloryczność mieszanek? Powinna mieć około 60kcal na kg.m.c. kota na dzień a może i więcej.
Może jej trzeba dołożyć troszkę warzyw (węglowodanów) z tłuszczem nie przesadzaj, żeby trzustka się nie uszkodziła. 38% tłuszczu w mieszance to dość.
 
 
Cisiowianka 

Barfuje od: Cisiowianka
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 27 Cze 2016
Posty: 38
Wysłany: 2018-06-28, 18:37   

Miała 60 kcal/kg, ale roztyła mi się strasznie. Teraz ma około 50.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-06-28, 20:37   

Cisiowianka :kwiatek:
Tylko białko trzymaj na około 5g na kg kota. Chyba, że to mało przy tłustości 38% a kot ruchliwy to możesz troszkę zwiększyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne