BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pozdrowienia od Tosi i Kropka :)
Autor Wiadomość
Giangva 

Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-07-06, 08:07   Pozdrowienia od Tosi i Kropka :)

Dzień dobry, cześć i czołem!
Tosia i Kropek to znajdo-dachowce. On około 2-letni kocurek, ona około 4-latka. Ona przez większość dnia trzyma się na uboczu, chyba że najdzie ją ochota na pieszczoty. On ciekawski wszędzie wścibia nosa i pazurki, a przytula się kiedy jest głodny.
Długo się zastanawiałam nad BARFem. Nawet już nie pamiętam jak znalazłam informacje, że jest coś takiego. Wiedziałam tylko, że koty to mięsożercy i nie chciałam dawać im whiskasa. Dlatego jak do mnie trafili niemal od razu zaczęłam ich karmić surowym mięsem, puszkami i suchą karmą. Teraz podstawą ich diety jest wieprzowina i podroby drobiowe, do tego puszki (ostatnio mac's i feringa). Udało mi się odstawić już suchą karmę i dostają czasem żółtko. Powoli zbieram też suplementy.
Po zarejestrowaniu się na forum miałam chwile zwątpienia, czy na pewno poradzę sobie z BARFem, ale teraz już wiem że muszę to zrobić. Zwłaszcza, że Kropek i Tosia jedzą głównie surowe mięso, więc potrzebują suplementacji, a nie wyobrażam sobie potem oduczać ich jedzenia samych puszek.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-07-18, 14:07   

Cześć Giangva :kwiatek:
Twoje koteczki to duże, małe, czarne, pręgowane, łaciate? Koniecznie uracz nas zdjęciami :mrgreen:
Jak idzie nauka? Wprowadziłaś już jakieś suplementy, koty nie protestują przeciw nowościom?

W przypadku wieprzowiny pamiętaj o zagrożeniu wirusem wścieklizny rzekomej - nawet osoby, które używają surowego mięsa wieprzowego unikają podrobów - one są bardziej zagrożone.

Tu trochę na ten temat: https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=663
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne