BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: gpolomska
2018-08-12, 07:08
BARF - dokumenty i opracowania naukowe i publikacje
Autor Wiadomość
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-08-11, 16:15   BARF - dokumenty i opracowania naukowe i publikacje

Forumowiczka gpolomska, wywołała mnie do tablicy sformułowaniem:
gpolomska napisał/a:
Miałeś podać konkretne opracowania naukowe,

To sprowokowało mnie do napisania SPRAWDZAM i założenia tego tematu.
Teraz każdy, kto znajdzie opracowania "NAUKOWE" będzie mógł je w jednym miejscu zamieszczać i dzielić się wiedzą z użytkownikami.
Obawiam się, że danych naukowych popartych badaniami czy autorytetem oficjalnych instytucji za dużo nie będzie. Najlepszym dowodem jest historia wprowadzania tego sposobu odżywiania przez twórcę Ian'a Billinghurst'a.
Bardzo jestem ciekaw co admin techniczny zamieści na tym poście.


1. Podaję link do strony UNIWERSYTETU ROLNICZEGO im. H.Kołłątaja w Krakowie - co prawda dotyczy psa lecz to też drapieżnik z bardzo zbliżonym (poza specyficznymi aminokwasami, które kot bezwzględnie potrzebuje)
http://zywieniepsow.ur.krakow.pl/download.html
Uczelnia jak najbardziej z autorytetem nie do podważenia.

2. strona wet-der-kazen.de
http://www.welt-der-katze.../wildkatze.html
Wiele ras kotów dzikich i ich menu w opisie dla każdej z nich.

3. forum dubarfst.eu
https://dubarfst.eu/
niemieckie forum dla barfujących


4. książki w jęz. polskim
"Kot na diecie Barf" autor Małgorzata Olejnik - dietetyk współpracujący z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, gdzie prowadzi prelekcje i nie tylko.
"W zgodzie z naturą" autor Izabela Sekuła - barf dla psa choć podstawy dotyczą również kota
"Zdrowo, smacznie, naturalnie-prawidłowe żywienie psa" autor Agnieszka Królak - barf dla psa choć podstawy dotyczą również kota

5. książki w jązyku niemieckim
"Rohfütterung (BARF) bei Hund und Katze: Möglichkeiten, Risiken und Probleme" autorzy Nadine Paßlack, Jürgen Zentek
"BARF für Katzen: Kleine Tiger gesund ernähren" autor Natalie Dillitzer
"einfach barf: Leitfaden für natürliche Katzenernährung" autor Doreen Fiedler
"Katzen BARFen: Mit Rezepten und ausführlicher Anleitung" autor Petra von Quillfeldt

6. książki po angielsku
"Give your Dog a Bone" autor Ian Billinghurst weterynarz australijski - pierwsze opracowanie tematu BARF - jak w temacie dla psa
"Raw Meaty Bones Promote Health" autor Tom Lonsdale - książka dla psa - weterynarz australijski
"The Barf Diet: Raw Feeding for Dogs and Cats Using Evolutionary" autor Ian Billinghurst weterynarz australijski
"The Barf Diet: For Cats and Dogs" autor Ian Billinghurst weterynarz australijski
"Dr. Pitcairn's Complete Guide to Natural Health for Dogs & Cats" autorzy Richard H. Pitcairn, Susan Hubble Pitcairn
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-08-12, 07:08   

Artoo, przestań się wygłupiać zakładaniem tematu odnośnie bibliografii dla BARF w momencie, gdy jest tu cały dział temu poświęcony a do tego Dagnes pod każdym opracowaniem podaje bibliografię. I daruj sobie wycieczki osobiste - skorzystaj z mojej rady i odpocznij od forum, bo zaczynasz się ośmieszać. Jeśli nie czytasz forum, to zacznij - dobrze Ci to zrobi. I to jest moje ostatnie ostrzeżenie w tej formie. A jeśli masz wątpliwości dlaczego ja Ci to piszę to znajdź jakiś post Dagnes i przeczytaj co ma teraz w stopce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne