BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powitanie
Autor Wiadomość
malgag 

Dołączyła: 29 Sie 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-09-01, 13:00   powitanie

Dzień dobry wszystkim.

Po wielu godzinach czytania i zgłębiania się w tajniki barf teoretycznie, postanowiłam przejść do praktyki. I tak się tu znalazłam a ze mną:
Ramzes nerkowiec lat 16,
Malta dzika kotka przychodząca do domu na posiłki, leczenie (jeśli jest potrzeba, a była odpukać tylko raz) oraz na zimę lat 4,
Bozita o apetycie słonia lat 4,
Łatek wielbiciel ryb lat 3,
Bazyl nieśmiały przytulas kot na ptaszki lat 2,
i maluch, czyli Emil miesięcy 4.
Wszystkie znajdy, wszystkie wychodzące, wszystkie polujące (mieszkamy przy bardzo smakowitej łące...) - łącznie z małym, ale oprócz Ramzesa. Choć nie mam pewności, czasem wypuszcza się na dłużej.
Jak widać każdy ma swoje potrzeby żywieniowe. Liczę na to, że pomożecie mi to ogarnąć.

Dziękuję z góry za wszelką pomoc
malgag
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-09-02, 17:36   

malgag :kwiatek:
Witamy serdecznie na Forum. Niezła gromadka do wykarmienia.
Mam nadzieje, że wszystkie sterylizowane i nie przynoszą do domu niespodzianek, kocury tez nie roznoszą potomstwa po całej okolicy :mrgreen:
Nie boisz się, że koty tak wolno biegające naznoszą do domu pcheł i kleszczy i nie daj Boże innego tatałajstwa łącznie ze wścieklizną?? Teraz wszędzie tyle niebezpiecznych trutek rozsypanych, opryski pól i łąk też szerzą choroby i alergie. A kontakt z dzikim zwierzakiem może zaowocować sporą infekcją, robakami lub grzybicą.
Pewnie wiesz o tym wszystkim i masz na uwadze ochronę koteczków.
Przechodź na Barfa prędziutko a w Powitalni zdjęcia chcemy!! :twisted:
Bardzo lubimy oglądać :-)
 
 
malgag 

Dołączyła: 29 Sie 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-09-02, 19:52   

Dziękuję za miłe powitanie!

Oczywiście, że sterylizowane. A mały Emil umówiony na koniec listopada. Mieszkam w nowej dzielnicy, dość gęsto domki i ogródki, ale koło mnie akurat nie zabudowana działka - prawdziwy myszodrom. Okolica spokojna, ślepa uliczka, tylko dojazd do domu ze zwalniaczami. W okolicy sporo kotów, prawie wszystkie to przepiękne rasowce, więc i sąsiedzi przyjaźnie nastawieni. Koty przychodzą do domu wielokrotnie w ciągu dnia i pilnuję, by wracały na noc. Nawet nasza dzika Malta nie opuszcza ogródka. Oczywiście bez paru walk się nie obyło, dlatego mamy zaufanego weterynarza. Na szczęście nigdy kilka na jednego kota. To raczej każdy kot zaliczył jedną i stanowiska stron ustalone. Całe towarzystwo regularnie profilaktycznie odrobaczam no i kropię na kleszcze. Tylko z żywieniem na bakier. Długie lata suche RC i mięso lub puszka jako smakołyk, od roku podobnie ale na bezzbożówkach. Maluch już jedzie głównie na mokrym a od wczoraj mają pierwszą mieszankę prawie barfową, bo bez suplementów (czekam na dostawę). Wszystkie zachwycone. Ja też. Suche na razie będą jeszcze jeść, choć same zdecydowanie zmniejszyły sobie porcje suchego, bo latają za mięsem. Ale nie chcę ich pozbawiać witamin dopóki nie zrobię mieszanki pełnowartościowej. No i wykończymy puszki. Nie mam na razie dostępu do kalkulatora, więc o pierwszy przepis poproszę. Na razie zrobiłam na podstawie ogólnych wskazówek. Cały czas się dokształcam. To forum to kopalnia wiedzy!
Zdjęcie będą później. Muszę ogarnąć stronę techniczną. Generalnie dachowce. Kotki szare pręgowane jasna krępa i ciemniejsza smukła, łaciaty biało czarny i dwa pręgusy bure z białymi łapami. Wszystkie ok.4 kg. Najgrubsza Bozita 4,3 a najlżejszy chory Ramzes 3,65. Po nim niestety widać, że schudł. Na szczęście wraca mu apetyt.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-09-02, 20:23   

Podrzucam link pomocny do wrzucania zdjęć :mrgreen:
https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387)
 
 
kambuzela 


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Sie 2018
Posty: 42
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-09-08, 15:13   

Przyłączam się do powitania :kwiatek:

I czekam na zdjęcia gromadki. Ja wciąż jeszcze czytam i czytam, suplementy próbuję, a koty wciąż marudzą, że nie takie to jedzenie, jakby chciały:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne