BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ostropest plamisty
Autor Wiadomość
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-03-06, 06:44   

Kupiłam ziarna ostropestu w ramach pracy nad swoją równowagą hormonalną, po czym doczytałam tutaj, że ziarna są bez sensu ;) Zamówiłam więc takie coś.
Czy całe ziarna da się jakoś sensownie wykorzystać, bo szkoda wyrzucać? Np. zrobienie nalewki...? Zakładam, że sylimaryna by była w niej, nie udało mi się tylko znaleźć, co się dzieje z substancjami antyodżywczymi w takim procesie.
 
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2018-03-09, 09:45   

Czy ktoś się orientuje, w jakich dawkach, o jakich porach, jak długo i jak często zażywać ekstrakt, żeby sobie tą wątrobę sensownie oczyścić? ;-) Moim nadrzędnym celem jest redukcja nadmiaru estrogenu. Informacje w sieci są sprzeczne, u mnie na opakowaniu jest 3 razy dziennie po 250mg ekstraktu 80%, gdzie indziej widziałam 125mg raz dziennie... jedni piszą, że przed jedzeniem, inni, że po...
Na szczęście smak jest na tyle ok, że nie trzeba się męczyć z kapsułkowaniem :)
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-09-20, 20:22   

Witajcie.
Czy ktoś z Forumowiczów podaje swojemu pupilowi preparat Hepaxan? Jak długo? Jaka jest jego skuteczność? Być może dagnes zechciałaby w przyszłości zerknąć na ten preparat gdy wróci na Forum? Interesuje mnie oczywiście Wasza opinia na temat składu preparatu. Chciałabym także prosić o zweryfikowanie mojego toku myślenia: jeśli preparat zawiera cynk, czy wobec jego antagonistycznego działania wobec miedzi, powinnam monitorować krew pod kątem obydwu minerałów?
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-09-21, 12:06   

Chasing The Sun,
czy masz ulotkę tego preparatu? Zerknęłam w internety, ale na stronie producenta bardzo lakoniczny opis składu, nie ma informacji, jaką formę mają np wit. E czy cynk, a to zawsze budzi moją podejrzliwość ;-)

PHOSPHOComplex silybin standaryzowany na 30% zawartość sylibiny zapewnia wysoką hepatoprotekcję. Składnik ten charakteryzuje się dużą biodostępnością i pozytywnie wpływa na procesy regeneracji wątroby poprzez stymulowanie proliferacji hepatocytów i hamowanie procesów włóknienia.

S-adenozylometionina chroni organizm przed uszkodzeniami wątroby. Związek ten
zwiększa efektywność procesów detoksykacji zachodzących w hepatocytach.

Cynk jest składnikiem mineralnym wchodzącym w skład enzymów wątrobowych biorących udział w metabolizmie ksenobiotyków.

Witamina E jest antyoksydantem zapobiegającym uszkodzeniom DNA oraz błon komórkowych
hepatocytów.
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-09-22, 18:42   

Anilina :kwiatek: ,
Proszę bardzo:

Skład: celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, octan DL- α - tokoferylu (witamina E), S-adenozylometionina, fosforan wapnia – substancja wiążąca, glicynian cynku, PhosphoComplex silybin, sól sodowa karboksymetylocelulozy – substancja wypełniająca; talk, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca.

Gdyby ktoś był zainteresowany, to dajcie znać - podam też inne informacje, np.: zawartość składników aktywnych w 1 tabletce.
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-09-22, 18:47   

neris :kwiatek: ,
Czy Ty kupiłaś produkt, o który pytałaś kilka postów wcześniej? Jak ustaliłaś dawkowanie? I wreszcie - czy podawanie przyniosło pożądany przez Ciebie efekt?
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-04-22, 09:52   

Dzień dobry
Jest taki artykuł " Leczenie toksycznych uszkodzeń wątroby u psów i kotów przy użyciu antyoksydantów " Zycie weterynaryjne 2013 . Na stronie 393 , 3 - cia kolumna , autor pisze , że psu do 30 kg wagi można podawać przewlekle drażetkę sylimarolu 35 mg trzy razy dziennie podobnie jak człowiekowi . Wiem z forum dlaczego lepiej stosować sam czysty ekstrakt z ostropestu a nie np. sylimarol . Powołuję się na ten artykuł żeby ustalić dawkę ekstraktu dla psa i 3 oraz 4 kg kota . Drażetka sylimarolu 35 mg zawiera 50 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu DER 20 - 34 : 1 . Wg mojej wiedzy w drażetce jest 35 mg substancji czynnej sylimaryny . Czy dobrze liczę że w o,44 g czystego ekstraktu 80 % jest 0,352 g sylimaryny ? Czyli dawać psu 3xdziennie po 440 mg ekstraktu ? A kotom ? Byłabym wdzięczna za ewentualną korektę :kwiatek:
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-22, 15:00   

aina Jeśli chodzi o Twoje przeliczenia to sa jak najbardziej ok.
Też dotarłam do tego artykułu szukając dawek sylimariny dla kota. Wiem, że sylimarina nie zawsze jest dobrze tolerowana przez koty, więc te dawki w porównaniu z innymi preparatami dla zwierząt na rynku, wydawały mi się zbyt duże.
Np. w paście HepaDol, znajduje się sylimarina, po wyliczeniu dawka dzienna sylimariny dla małych psów i kotów wynosi 10-20mg. W UK w preparacie na wątrobę z sylimariną zalecają dawkę 80mg sylimariny podzieloną na dwa razy, dla 5kg kota, psa.
Ja stosowałam z powodzeniem preparat BICAPS Sylimarin producent Formeds, który zawiera w 1 kapsułce wyłącznie 230 mg ekstraktu z karczocha( 5% cynaryny) i 100 mg ekstraktu z ostropestu( 80% sylimariny). Można więc dawać 72mg/kotadzień preparatu w dwóch dawkach. Wtedy podamy 50 mg ekstraktu z karczocha i 22 mg ekstraktu ostropestu. Ja dawałam 41 mg preparatu w dwóch dawkach, bo moje koty bardzo wybrzydzały. Czyli w 41mg preparatu będzie 1.4mg cynaryny i 9.9mg silimaryny. Preparat latwy w stosowaniu, bo kapsułkę otwiera się i można odważyć proszek.
Co do cynaryny to w preparacie na wątrobę dla psów i kotow Ornitilplus, zalecana jedna kapsułka na dzień, zawiera 150mg ornityny i 50mg ekstraktu z karczocha zwykle standaryzowanego na 5 % cynaryny.
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-04-23, 23:46   

krysko , dziękuję :kwiatek:
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-05-11, 00:17   

oj żle wyliczyłam dawkę ekstraktu , 10 razy za dużą .
Ekstrakt jest 80 % więc w jego 100 g jest 80 g sylimaryny . Pies ma dostać 35 mg = 0,035 g sylimaryny . Ta ilość sylimaryny będzie w 0,0437 g = w zaokrągleniu 44 mg ekstraktu .
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-11, 12:23   

Wszystkie wyliczenia były dobre tylko na końcu się pomyliłaś, czego i ja nie zauważyłam
Cytat:
Czy dobrze liczę że w o,44 g czystego ekstraktu 80 % jest 0,352 g sylimaryny ? Czyli dawać psu 3xdziennie po 440 mg ekstraktu ?
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-05-12, 00:11   

czekam na zamówiony ekstrakt ale już odsypuję z kapsułki Medica herbs zawierającej wyciąg i sproszkowane nasionka . Natrafiłam na artykuły wyjaśniające słabą biodostępność wyciągu przyjmowanego doustnie . Zwiększamy ją podając sylimarynę z fosfatydylocholiną . Drążę temat , bo nie wiem czy żółtko + ostropest zmniejsza problem , żółtko to przecież żródło fosfatydylocholiny
 
 
Florentyna 

Barfuje od: 01/2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-11, 01:31   

Właśnie zaczynam używać preprat Formeds zgodnie z wyliczeniami kryski :kwiatek: Jednak na forum parę razy natknęłam sie na opinie, że koty źle tolerują wyciąg z ostropestu. Czy ktoś może zobserwował u swojego kota takie pbjawy? Co to było? zle samopoczucie, biegunka, moze wymioty?
Będę również bardzo wdzięczna za polecenie preparatu lączącego sylimarynę z fosfatydylocholiną i okreslenie jego dawkowania. Mój kot ma bardzo złe wynki wątrobowe ( ponad dwudzietokrotnie przekroczona ASP) dlatego pilnie szukam czegoś silnego i skutecznego w działaniu.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-09-11, 13:35   

Mój ma wszystko chore,każdy narząd.Wprawdzie wyniki wątrobowe,nie są tak wysokie jak u twojego,ale przekroczone razy trzy.Ja ostropest,sypałam zmielony do jedzonka.Ciężko mi stwierdzić,(bo mój to ciągle wymiotuje),ale nie zauważyłam,aby się gorzej po nim czuł.Braliśmy,go b/długo,bo ok.3 m-cy.Do tego wspomagające leczenie zasadnicze.
Po zenotonilu advanced,to dodatek żywieniowy,silnie osłaniający i wspomagający funkcję wątroby.Może być użyty we wszystkich przypadkach dysfunkcji,kiedy narząd ten jest narażony na uszkodzenie.Do tego leki homeopat.,i zioła.
 
 
Florentyna 

Barfuje od: 01/2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-13, 00:46   

Dziękuję Pieszczoch :kwiatek: Weterynarz zalecił Zentonil praktycznie od początku choroby, i właśnie zauważylam że zawiera m.in kompleks sylimaryny z fosfatydylocholiną . Ale pewnie w jakiejś minimalnej ilości, bo efekty leczenia nie są spektakularne. To znaczy po początkowej poprawie, od maja wyniki coraz gorsze :hmm:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne