BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-29, 16:14   

Kasianosal10, czy Ty żywisz się tylko i wyłącznie jedzeniem z puszek i słoiczków? czy żywiłabyś tak swoje dziecko, stale, tylko i wyłącznie?
A jeśli nie, to dlaczego nie?
Przemyśl to.
 
 
Kasianosal10 

Dołączyła: 13 Kwi 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-08-29, 16:37   

Kazia ja moge kotu dawac samo mieso i nie bylby to dla mnie problem problem jest w tym ze moj kot nie lubi miesa a jak nie chce to nie bede go zmuszac
Ja jak czegos nie chce tez tego nie robie
Zreszta widzialam kota zywionego sama watrobka czy piersia z kury bo nic innego nie chcial
Ja karmie karmami
Bo sa zbilansowane i bezproblemowo jedzone
Szukam jakiejs dobrej
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-08-29, 16:51   

Kasianosal10,
jest tyle forów i tyle grup wychwalających karmy przemysłowe i posługujących się tymi samymi sloganami co Ty
Kasianosal10 napisał/a:
Bo sa zbilansowane i bezproblemowo jedzone

Dlaczego oczekujesz od ludzi, którzy stawiają na żywienie naturalne, aby robili dla Ciebie analizę karm suchych? Ta dyskusja już miała miejsce wcześniej. Masz swoje zdanie, pozwól nam mieć swoje.
 
 
Kasianosal10 

Dołączyła: 13 Kwi 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-08-29, 16:54   

Jest tu na forum analiza suchych karm ale niekompletna dlatego zapytalam
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-29, 17:25   

Owszem, jest analiza.
Ale jest też dokładnie wytłumaczone, jak taką analizę się robi.
Żadna filozofia.
Sama zrób.
Możesz sobie zrobić analizę dowolnej karmy przecież.
Dlaczego ktoś, kto jest przekonany o szkodliwości karmienia karmami przemysłowymi, ma wykonywać pracę za Ciebie?
 
 
Komanka 


Barfuje od: 03.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 663
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-03, 20:07   

Kasianosal10 napisał/a:
Kazia ja moge kotu dawac samo mieso i nie bylby to dla mnie problem problem jest w tym ze moj kot nie lubi miesa a jak nie chce to nie bede go zmuszac


Kasianosal10, z doświadczenia z moim chrupkożercą (dawne czasy!) wiem, że takiego kota da się przestawić na mokre, trzeba go podejść, znaleźć sposób na przechytrzenie. Jak mawiają - jak nie drzwiami, to oknem. :->
Szczerze mówiąc, kot nie tyle "nie lubi mięsa", co nie wie, co to jest, skoro je tylko chrupki. Nie wiem, czy człowiek polubiłby ziemniaki, gdyby najpierw poznał smak wyłącznie chipsów ziemniaczanych :)

Moja rada:
- na początek spróbuj dodać do chrupek obtoczne w zgniecionych chrupkach mikrokawałki mięsa i obserwuj reakcję.
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-25, 14:46   MEATLOVE

Mam pytanie czy ktoś stosował karmę Meatlove?
Mój kot jest tylko na barfie i nie zamierzam rezygnować, ale zastanawiałam się nad tym jako ewentualność na wyjazdy albo, żeby mieć awaryjnie.
Proszę o opinie jeśli ktoś kotu podawał. Z góry dziękuję.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-09-25, 15:18   

aiqing, nie stosowałam karmy, jedynie jako smaczki dla psów.
Kiełbaski są wygodne w użyciu, ale mają konsystencję przemielonych parówek, słabo przypominają mięso. Do tego nie brudzą palców, a to już dla mnie dziwne jak na naturalny posiłek. Ale jak wspomniałam - miałam styczność jedynie ze smaczkami tej firmy, takimi
Co by nie mówić, psy wciągały chętnie.
 
 
malgob 

Dołączyła: 08 Paź 2018
Posty: 50
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-14, 15:35   Catz finefood numery 17 i 23

Witam, jestem na etapie zakupu kolejnych porcji karmy mokrej po drugim niepowodzeniu we wprowadzaniu BARFa ( które opisuję w dziale BARFne ABC dla kotów –BARF dla początkujących), zajrzałam do tego działu w poszukiwaniu inspiracji, ale niczego nowego nie znalazłam – wszystkie karmy z najwyższych półek są znane mnie i mojej kotce i żadna jej nie podchodzi. Stosuję różne wybiegi np. dosmaczacze typu pokruszony suszony królik (naturalne przysmaki ) ale najbardziej wychodzi mieszanie dobrej karmy z karmą złej jakości np. saszetka hillsa albo musem Gourmet (które miałam przypadkiem, dla bezdomniaka), co jest dziwne, gdyż kotka po przybyciu do mnie z hodowli od razu była uczona jeść mokrą karmę na puszkach z najwyższych półek przy odstawianiu suchej. Jedzenie suchej bardzo jej wychodziło, nawet byłam zdziwiona że tyle je, ale kociak jeszcze, ma jeść ile chce. Już jednak po około trzech tygodniach pobytu u mnie zaczęło się stopniowe do całkowitego odstawianie suchej i tu zaczęły się schody. Kotka je obecnie mało ,nic jej nie smakuje i wręcz obawiam się o niedożywienie ( ma obecnie pół roku). Przed niedożywieniem ratuje ją wprowadzenie surowego mięsa, które polubiła (i dlatego myślałam ,że gładko przejdzie na barf ale nic z tego na razie), ale chude. Tłuszczyku też nie lubi. Mam wiec problem i zmartwienie. Ostatnio po zmieszaniu puszki Catz Finefoood z musem Gourmet obserwowałam ze zdumieniem ,jak usiłuje wydziubać ten mus z tej mieszanki. A przy okazji chciałam zauważyć jedną rzecz: przy opisie w poście „mokre karmy dla kotów- najlepsze dla rynku” Catz Finefood zauważyłam ze zdziwieniem, ze skrytykowany jest nr 15 za dodatek niepotrzebnego, acz nieszkodliwego ryżu, natomiast bez komentarza zawartość oleju z orzechów makadamia w nr 17 i aloesu w nr 23. Orzechy makadamia są niezwykle toksyczne dla psów. Jeśli chodzi o koty to brak jest danych ale wiadomo dlaczego : pies zje co bądź z różnych produktów stosowanych w domu ,sama niekiedy podawałam psu orzechy (nie te) do przegryzienia, poza tym olej z orzechów jest w różnych produktach gotowych np. wyrobach cukierniczych. Nikt normalny nie usiłuje wepchać kotu orzechów a co wyrobów cukierniczych, wiadomo, ze kot tego nie ruszy. Stąd brak danych dot. toksyczności orzechów makadamia u kotów. Co do aloesu, wiadomo, że jest toksyczny dla kotów. Ostrzegam wiec przed tymi dwoma numerami puszek Catz finefood.
_________________
Jasia
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-11-14, 18:08   

malgob,

nasz też przy wprowadzaniu mówił nie dla puszek z I-ej ligi.
A kupowaliśmy ZiWi, Power of Nature itp.

Naszym miłym zaskoczeniem były puszki jednobiałkowe ALFA.
Jest kilka smaków, a nasz kocik je traktował zdecydowanie wyżej niż najwyższe z rankingów.
Na te wymienione na początku nawet nie spojrzał.
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
jacek1982 

Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-05-08, 20:57   Karma mac's

co myslicie o karmie mac's ? Bo mój kot mial zrbione badania krwi i nie wyszly zbyt dobrze...
 
 
Zeuskk 

Barfuje od: 02.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-12, 14:15   

Mój kot po tej karmie (dokładnie kurczak, kaczka, indyk) miał dobre wyniki, jednak zauważyłem albo raczej poczułem, że z kuwety zaczęło mocno śmierdzieć, chodzi mi o kupę. Na barfie nie ma takich problemów, zapachy z kuwety są praktycznie niewyczuwalne.
Walczę teraz z nadczynnością tarczycy i szukam problemów w moim barfie, dlatego przez 2tyg kot był na Mac'u po którym tarczyca wróciła do normy. Teraz znów się problem pojawił i nie potrafię jeszcze dopasować tak mieszanki, żeby poziom t4 spadł do normy :(
 
 
jacek1982 

Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-05-12, 14:22   

A jaka jest norma?
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-05-13, 16:57   

Ja gotowcami nie karmię, ale mam w bliskiej rodzinie koty karmione różnymi puszkami, między innymi MAC'sem. Nie było nigdy problemu. jacek1982, jak długo karmisz tą karmą i co z kotem nie tak? Dajesz jakiś jeden wariant, czy mieszasz różne?
Zeuskk, z komponowaniem nie pomogę. Z tarczycą i BARFem kojarzę to.
 
 
jacek1982 

Dołączył: 16 Mar 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-05-16, 10:27   

zrobilem mu badania krwi bo jego siersc zaczela brazowiec a wyniki są takie

https://postimg.cc/grhDDZsV


lekarz zalecił karme z mniejszą ilością tłuszczu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne