BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospisy - szczenięta
Autor Wiadomość
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2015-12-18, 11:51   

mamcia jamniora napisał/a:
dziekuje za reprymende. ja tylko, jak wiekszosc osob na tym forum pisze to,co wiem, od kogos. czesc osobrowniez pisze zbdyru wg mnie. maja do tego prawo.nie kazdy sie zna, a chce pomoc, a cos od kogos uslyszal i wie. jak ja od burakach. nie bede podawac nazwiska dietetyk. bo nie bede narazac sie na proces . proste...

Nie chodzi o reprymendę, bo nie taki był mój zamiar. To jest forum ogólnodostępne, nie każdy policzy sobie wszystko w miligramach tak jak ja to przed chwilą zrobiłam. Ludzie szukają tutaj wiedzy, merytorycznie poprawnej, a nie guseł powielanch na zasadzie "bo ja słyszałam, jak pani Zosia pani Ani mówiła...". I mają prawo taką widzę otrzymać. Zabobony (a takim jest min. nie używanie buraków w diecie psów, które naturalnie jako drapieżniki mają sporo wyższe niż ludzie dobowe zapotrzebowanie na Ca i jako drapieżniki naturalnie spożywające sporo mniej pokarmów roslinnych niż ludzie i pobierają też tego wapnia sporo więcej) należy wyjaśniać i prostować, co ja niniejszym uczyniłam.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
dominzky 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-01-22, 14:37   

Hej,

Mój 4.5 miesięczny labradorek od niedawna zaczął chodzić do szkoły dla piesków i jego nauczycielka poleciła mi zmianę diety z suchej karmy na BARF. Sporo poczytałem, sporo posłuchałem i jak tylko skończy mu się karma, czyli za jakiś miesiąc, to spróbujemy przestawić Ozzy'ego na mięsko. :) Posiedziałem troszkę nad wstępnym jadłospisem i stworzyłem coś takiego. Co na ten temat sądzicie? Do tego ew. planuję dodać trochę olejów rybnych + jakieś żółtka.

_________________
---------------
Pozdrawiam,
Dominik
 
 
Piston2608 

Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 3
Wysłany: 2017-08-04, 06:42   BARF dla szczeniaka

Witam.
Jak karmić 8 tygodniowe szczeniaka? Na pierwszy ogień poszedł indyk po 3 dniach mięsa ze skorupkami mały się gryzie i drapie czy to jakieś oznaki alergii? Wołowinę i kaczkę je tylko królik co mu nie pasuje. Karmię go 4 razy dziennie, mogę zrobić tak że 3 posiłki to mięso i skorupki a 4 to jakieś kostki? Jakich użyć? Lepiej karmić jednym rodzajem mięsa i co kilka dni zamieniać na inny czy mogę kilka w dniu podać?
 
 
Yuka 

Dołączyła: 06 Lip 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-07-07, 07:59   Ocena jadłospisu szczeniaka

Witam! Proszę o sprawdzenie mojego jadłospisu dla 3 miesięcznego Owczarka Niemieckiego. Moja suczka jest 2 tygodnie na barfie. Zaczęłam od porcji dziennej 750gr ale okazało się to za mało dla niej więc teraz będę robić porcję po 900gr. Jeśli chodzi o kości to dostawała narazie stłuczone ogony wieprzowe ale w małych ilościach (bałam się, że jest za mała + początki barfa).Teraz wprowadzę porcje rosołowe drobiowe i kacze. Tak wygląda mój proponowany jadłospis na tydzień.

1) 115g korpus z kaczki + 65g nerki 380g golonko indycze (bez kości) 150g żołądki + 50g nerki

2) 115g korpus z kury + 65g wątróbka 380g mięso gulaszowe wieprz. 150g żołądki + 65g wątróbka

3) 115g skrzydełka z kury + 65g płucka 380g mięso mielowe wieprz. 150g żołądki + 65g płucka

4) 115g szyje z kaczki + 65g nerki 380g golonko indycze (bez kości) 150 g zołądki + 65g nerki

5) 115g skrzydełka z kaczki + 65g serca 380g schab wieprzowy 150 g żołądki + 65 g serca

6) 115g szyje z kury + 65g płucka 380g mięso mielone z indyka 150g żołądki + 65g płucka

7) 115g korpus z kury +65g wątróbka 380g schab wieprzowy 150g żołądki + 65g wątróbka

Wiem, że w moim jadłospisie brakuje wołowiny ale narazie szukam miejsca gdzie ją taniej kupić bo 25zł lub 30zł za kilo to mnie troszkę przeraża. Oprócz tego dorzucę jeszcze raz w tygodniu całe jajko surowe no i oczywiście warzywa i owoce ale tego już tutaj nie wpisuje. Jakimi suplementami uzupełnić taką dietę ?
 
 
Martita1701 

Barfuje od: Tygodnia
Dołączyła: 22 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-09-25, 18:51   Szczeniak na Barfie - początkujący

Witam wszystkich .
Mam pieska owczarka niemieckiego który aktualnie wazy 15 kg ma 3 miesiące. Od kilku dni jesteśmy na barfie i chciałabym skonsultować z Wami nasz jadłospis oraz dopytać o pewne sprawy . Mianowicie mam wrażenie że mój pies jest głodny. Rzuca się na jedziecie jak oszalały a za godzinę stoi i błaga o kolejna porcje. Stosuje u niego 5% w sumie to chyba nawet więcej bo czasami mu dokładam . Sama już nie wiem czy dobrze robię . Druga sprawa to warzywa czy one powinny być zamiast mięsa tzn jak mam 650 g dawki dzienniej nie robię bilansu dziennego tylko tygodniowy to powinnam podawać 728g warzyw tylko pytanie czy pomiędzy posiłkami czy zamiast ? Raz podałam mu zamiast i cały dzien chciał jeść .
Przedstawię mój pierwotny jadłospis ale coś czuje że wiele będzie do zmiany. Proszę o wyrozumiałość :)


1 dzień rano ćwiartka z kurczaka (350g) wieczór 300 g żołądków
2 dzień rano skrzydło indycze (320g) wieczorem warzywa i owoce 350g + jajko
3 dzień rano wołowina (300g) wieczór wątróbka 350g
4 dzień rano ćwiartka z kurczaka (350g) wieczór warzywa i owoce 350g + trochę jogurtu nat
5 dzień rano szyja indycza ( 300g) wieczór mostek wołowy (350g)
6 dzień rano 100g żołądków wieczór 2x skrzydło indycze ( 540g)
7 dzień rano ćwiartka z kurczaka 350g wieczór skrzydło indycze 320g

Są to nasze początku wiec rodzaj mięsa nie jest jakiś mocno urozmaicony ale chodzi mi czy sam zarys jest Ok .

Z góry razem z małym mięsnym potworkiem dziękujemy za odpowiedz :)
 
 
kreomolinka 


Barfuje od: 10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 197
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-03-17, 10:26   

Temat trochę umarł widzę. Mam maluszka i pomału rozpoczynamy z surowym. Wcześnie w temacie czytałam, że podroby dla maluchów nie są wskazane ze względu na sporą szansę luźne kupki.
Jakie były Twoje doświadczenia? Widzę że w menu są.
_________________
Pozdrawiam,
Dorota
 
 
Marta z Luśką 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Mar 2023
Posty: 3
Wysłany: 2023-03-30, 13:25   Problem z przepisem dla szczeniaczka

Dzień dobry, korzystam pierwszy raz z kalkulatora BŚ dla psów i próbuję ułożyć przepis dla mojego 3 miesięcznego szczeniaczka - teraz waży 5kg, docelowo ok. 13kg. Wszystko mi się w przepisie zgadza poza wapniem i fosforem. Szczeniak do 6 miesięcy wg kalkulatorowej normy powinien dostawać ok. 13000 mg wapnia i ok. 11000 mg fosforu na 1kg jedzenia. Czy to na pewno tak ma być? Takie wartości osiągam po dodaniu 40g mączki GRAU, a to chyba bardzo dużo.
Jestem początkująca w temacie, nie krzyczcie proszę, jeżeli pytanie wydaje się głupie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne