BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Marron, Kava, Kiki i ja :)
Autor Wiadomość
Lato 

Dołączyła: 27 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-08-27, 17:47   Marron, Kava, Kiki i ja :)

Cześć :) Jestem Ania i robię za główną opiekunkę dla drapieżnej trójcy: suczki Marron, kotki Kavy i fretki Kikimory (w skrócie Kiki).
Kotka BARFuje sama łowiąc myszki w polach, a jako uzupełnienie podaję jej karmę TOTW.
Freteczka od zawsze wcina mięsko. Przez pierwsze pół roku dostawała również troszkę wysokiej jakości karmy, teraz karmię ją wyłącznie mięsem z suplementami. Supli nie jest dużo, bo i ja nie za bardzo wiem, co, jak, kiedy i w jakiej ilości mam suplementować, ale mam nadzieję, że dowiem się tu czegoś o komponowaniu jak najlepszej diety dla ogonka :)
Psiak natomiast dostaje psi TOTW i... wszytko, co "nie może się zmarnować" i co ma ponoć poprawić pieseczkowi humor. A piesek, którego masa nie powinna przekraczać 20kg, waży już 24kg. Na szczęście domownicy w końcu zauważyli problem, wprowadziliśmy już zakaz dokarmiania i niedługo (gdy tylko zakupimy suplementy) wprowadzimy dietę BARF, która (mam nadzieję) pomoże nam odchudzić Marron.
Aktualnych zdjęć kotki i fretki niestety nie mam, bo trudno te wariatki uchwycić. Za to mogę pokazać Marronkę :)
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-08-28, 17:25   

Witamy na Forum Ciebie i cały, różnorodny zwierzyniec :kwiatek:
Zacznij od pozbycia się z domu suchej karmy, szczególnie dla kota. Zamień chociaż na dobre, mięsne puszki, a może z czasem i BARF? Woda to składnik deficytowy w ciele kota, po co jeszcze go odwadniać stosując suszki? Zajrzyj do tego tematu, poczytaj o wodzie w diecie kota, to naprawdę ważne. Zadbaj koniecznie o właściwą suplementację posiłków fretki - znajdziesz tu mnóstwo przydatnych informacji.
Jak dobrze, że zdaliście sobie sprawę ze szkodliwości podkarmiania Marronki resztkami. Nie tylko ze względu na jej tuszę, ale zdrowie przede wszystkim. Trzymam kciuki za zmianę nawyków. Niezłe wyzwanie przed Tobą, z trzema gagatkami ;-)

Sunia urocza, ale nie myśl, że brak zdjęć kotki i fretki ujdzie Ci płazem, na pewno będziemy się ich domagać.
 
 
kambuzela 


Wiek: 62
Dołączyła: 17 Sie 2018
Posty: 42
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-09-08, 13:29   

Dołączam się do powitań :kwiatek:
Też się uczę i próbuję.
I oj, tak, czekam na zdjęcia kotki i fretki.. szczególnie kotki:)
No co, kota mam:)
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-28, 21:40   

Jak sympatyczna Marronka :)

Oj, rozumiem, że można nie móc uchwycić kotki obiektywem :)

Pozdrawiamy,
Anna i koty trzy, zwykle dwa, ale teraz trzy, a ile ostatecznie, to jeszcze nie wiadomo... :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-09-29, 12:50   

Lato :kwiatek:
Witamy Was serdecznie :love: :macha:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne