BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witaminy z grupy B
Autor Wiadomość
scarletmara 

Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2018-10-10, 17:50   

Analizuję sobie od kilku dni różne suplementy i czytam o tych wszytskich witaminach itd. i jak to zwykle bywa po kilku dniach czytania: "wiem, ze nic nie wiem" :( Mam między innymi taką zagwozdkę odnośnie drożdży browarniczych i zawartej w nich wit. B12. Skoro naturalna wit. B12 zawarta jest tlyko w produktach pochodzenia zwierzęcego to skąd się ona bierze w drożdżach ? Chociaz w sumie to drożdże to bardziej produkt odzwierzęcy jak roślinny chyba ? hmmm... Czyżby jednak była dodawana dodatkowo? Np. w drożdżach Pokusy w składzie na stronie producenta jest podana taka informacja:

Składniki mineralne w 100g
B1 (tiamina) - 7 mg
B2 (rybofalwina) - 3,2 mg
B6 (Pirydoksyna) - 1,6 mg
B12 (Cjanokobalamina) - 2,1 μg
Kwas pantotenowy - 3 mg
Kwas foliowy - 800 μg
Niacyna - 43 mg

no i teraz ta cjanokobolamina to skąd się tam znalazła jak myslicie ? I jak to wygląda w drożdżach Lunderland, w których tej wit. B12 jest 10x wiecej niż w tej pokusie ? Na razie napisałam do Pokusy pytanie o tą Cjanokobalaminę, ciekawe czy coś odpiszą.
Swoją drogą zastanawia mnie tez to powszechne uzywanie zwrotu kwas foliowy w odniesieniu do wit.B9, tylko w jednym suplemencie spotkałam sie z nazewnictwem folian przy składzie wit.B9 - i nie ważne czy studiuję skład witamin pochodzenia naturalnego wg. producenta czy nie, wszędzie B9=kwas foliowy, więc to tez mnie zastanawia, skoro kwas foliowy nie jest pochodzenia naturalnego to skąd on w naturalnych suplementach ? czy może już sie tak przyjęła w potocznym uzyciu ta nazwa wit.B9, ze nawet na suplementach olewają prawidłową nomenklaturę ? W drożdżach Lunderland tez jest podane: kwas foliowy a nie folian :/

shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2018-10-10, 21:23   

scarletmara :kwiatek:
Popatrz na stronę niemiecka producenta drożdży...
http://www.lunderland.de/analyse/bierhefe.html

scarletmara 

Barfuje od: 01.11.2012
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2018-10-11, 10:35   

oki, dzięki shana55 :kwiatek: to już kilka rzeczy mi sie wyjaśniło :) czyli B9 to folian tylko jak tłumacze sobie googlem na polski to wychodzi kwas foliowy :confused: :( załamka. No i wiem też skąd ten selen w kalkulatorze, nadal nie wiem skąd potas (ale to pewnie z jeszcze innej analizy w dodatku na czerwono w kalku czyli takie niepewne dane),
Nurtuje mnie natomiast nadal:
skąd wit. B12 i czy wogóle powinna być w drożdżach naturalnie czy jesli jest to znaczy, ze dodawana ???
i gdzie się podziały brakujące procenty z danych analitycznych, bo wydaje mi się, że te brakujące to węglowodany powinny być czyli wegli w sumie w takich drożdżach to tak bliżej 40-50% jest niż 30% czyli sporo zważywszy, że to wszystko sa węglowodany typu: skrobia, cukry. Z tymi drożdzami to detal bo to mikroskopijne ilosci są w kociej diecie (tu akurat bardziej o sobie myślę i swoim spożywaniu bo w ludzkich wszedzie węglowodany podają własnie na takim wysokim poziomie i i mi sie nie zgadzało to z kocimi). Najbardziej jednak nurtuje mnie ta witamina B12

aina 

Wysłany: 2018-10-11, 12:16   

s c a r l e t m a r a
b12 nie widzę na etykiecie ani na stronie lunderland niemieckiej/polskiej tylko w kalku.
wgoogluj"taksonomia drożdży piwowarskich"pdf
w tej chwili muszę odłożyć dociekanie skąd w kalkowych drożdżach lunderland 20mcg b12 ;-)

Odpowiedz do tematu