BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powitanie
Autor Wiadomość
Aleksa 

Barfuje od: poczatek
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-16, 09:36   Powitanie

Witam, jestem początkującym barferem i posiadaczem 4 mies. suczki BC (ok. 10kg). Chciałabym ją przerzucić na surowiznę więc szukam jak najwiecej informacji na ten temat.
Bessi jest chyba w tej chwili przekarmiana i chaotycznie żywiona, 4 x dziennie po garści na przemian gotowane mięso z ryżem, sucha karma czasami, surowa wołowina (i smaczki treningowe), rośnie jak na drożdżach, ale ostatnio po zjedzeniu (chyba) szpondra wołowego miała b.twarde odchody, wiec zaczęłam się martwić.
Miałam już psa, kundelka (podobnego do BC ale w miniaturze) jednak Tasza żywiła się tylko Frolicami i dożyła 21 lat.
Mam nadzieję że na tym forum pomożecie mi prawidłowo żywić mojego stworka ;-)
Aleksa :macha:
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-10-18, 14:40   

Aleksa, witamy na Forum :kwiatek:
faktycznie żywienie Bessi baaardzo mieszane. Niedobrze. Ale dobrze, że sobie to uświadomiłaś. Ryżu nie dawaj w ogóle, mięso urozmaicaj, minimum to 4 gatunki zwierza. I nie gotuj - traci wówczas tak ważne dla szczeniora wartości odżywcze. Kości gotowanych nie podawaj W ŻADNYM WYPADKU, a surowe zacznij wprowadzać dopiero po kilku dniach na samym mięsie. Żołądek musi się odpowiednio przygotować do ich trawienia. Inaczej łatwo o tragedię.

Tasza to był dopiero terminator ;-) 21 lat na Frolikach to wyczyn godny postawienia pomnika!

Czytaj czytaj, w razie wątpliwości pytaj. Zapomnij o żwaczach wołowych (zwróć uwagę, że część postów jest bardzo stara i warto przeczytać cały wątek a nie opierać się tylko na jego początku, bo podejście czy też wiedza w temacie mogła się zmienić przez lata), kup na początek dobre mięso mięśniowe dla malucha i zaczynaj!

Zdrówka dla Bessi i wytrwałości dla Ciebie. Robisz dla niej najlepsze, co może zrobić właściciel w kwestii żywienia i ogólnie zdrowia.
 
 
Aleksa 

Barfuje od: poczatek
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-18, 15:19   

Dziekuję Anilina za powitanie.
Z każdym dniem wiem coraz więcej, na pewno będę dopytaywać, muszę jeszcze troche poczytać I obserwować mojego futrzaka ;-)
O kościach wiedziałam dawno, tylko że myślałam że tylko drobiowe, a okazuje się że wszystkie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne