BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF + jedzenie "domowe"
Autor Wiadomość
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-06, 13:56   

Pomijam już fakt, że wszędzie gorąco odradza się avocado jako pokarm dla psa... Nawet najbardziej ortodoksyjni weci wciskający RC na każdy możliwy i niemożliwy psi problem przestrzegają przed dawaniem tego owocu.
 
 
tonks 

Barfuje od: 04.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 18 Lut 2014
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-06, 14:21   

Verano, masz całkowitą rację.
Sama trochę pogrzebałam i nie ma toksyczności zależnej od gatunku, cały rodzaj persea zawiera persin, który dla zwierząt jest trujący, a spożycie może doprowadzić do śmierci.
  Zaproszone osoby: 16
 
Aleksa 

Barfuje od: poczatek
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-22, 17:07   Gotowane

Cześć, jak to jest z gotowanym przy barfie? Luka nie pokazuje. Mozna czy nie i dlaczego?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-10-24, 06:10   

można, tylko po co, skoro surowe jest zdrowsze?
 
 
Aleksa 

Barfuje od: poczatek
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-24, 09:44   

doradora napisał/a:
można, tylko po co, skoro surowe jest zdrowsze?
zapytalam bo nie doczytalam nigdzie o tym. Wiem ze zywienie surowym jest zdrowe, ale niejednokrotnie mam np. kawal wolowego czy udziec indyczy z rosolu (takie jeszcze przed przyprawami) I moglabym to dac psu.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2018-10-24, 11:07   

Aleksa nie obraź się ale wszystkie zadawane przez Ciebie do tej pory pytania na forum sugerują, że Ty wcale nie chcesz karmić swojego psa BARFem tylko odpadkami z ludzkiego stołu. Najpierw pytałaś o kości - myślałam, że masz na myśli kosci jako część zbilansowanego posiłku, ale teraz juz nie jestem pewna czy Twoje pytanie nie dotyczyło przypadkiem karmienia psa kośćmi poprostu, teraz mięso z rosołu :/ Niby wszystko można, ale celem BARFA jest zbilansowana dieta a nie podawanie resztek z obiadu. A gotowanego mięsa nie ma jak uwzględnić w tymże bilansie bo nikt tutaj nie zakłada karmienia psa/kota gotowanym mięsem, wiec żadnych kalkulatorów ani innych wspomagaczy bilansowania dla takiego miecha nie mamy. Dodatkowo nie wiem jak u psów ale u kotów należy unikać mieszania pokarmów różnego rodzaju o róznym stopniu przetworzenia bo mięso surowe trawi sie inaczej niż gotowane, inaczej niż karma mokra i jeszcze inaczej niż sucha, więc mieszanie tego ze sobą obciąża niepotrzebnie układ trawienny. Sadzę, że ten mechanizm dotyczy psów tak samo jak kotów.
 
 
Aleksa 

Barfuje od: poczatek
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-10-24, 16:21   

Jestem na samym początku, wiec moich mniej lub bardziej głupich pytań pewnie bedzie jeszcze wiele, dlatego bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki. A wole spytać i podyskutować niż zrobić coś co zaszkodzi psu. Proszę o wyrozumiałość. Nie chce karmic psa odpadami, bo nie wiem czy kawał gotowanej wolowiny to odpad, z kośćmi tez różnie czytałam, i raczej mi chodziło o mięsną kość ale ze szpondra, czyli tak myślę dość twarda. Pewnie jeszcze zapytam o suplementy (algi,olej,omega i czystek) bo myślę że jak daje ryby to może naprzemiennie? A co do trawienia to przecież białka inaczej się trawią niż węgle a ludzie podają miecho z warzywami. Tak że widzisz mam tysiące pytan i wątpliwości, a moj wet nie chce mi pomóc bo stwierdziła że ona jest przeciwna barfowi.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2018-10-24, 17:08   

Co do suplementów w psiej diecie to się nie wypowiem bo to troszkę inaczej jednak wygląda u psów niz u kotów, więc musisz sobie poczytać na forum w psim dziale o tym.
Aleksa napisał/a:
A co do trawienia to przecież białka inaczej się trawią niż węgle a ludzie podają miecho z warzywami.

na temat ludzkiej diety w tej kwestii kiedyś dorwałam artykuł o tym, że dla nas też zdecydowanie lepiej by było tak nie łączyć w jednym posiłku produktów wysokobiałkowych z wysokowęglowodanowymi ani tłuszczy z węglowodanami. O tym, ze węglowodany w naszej diecie w nadmiarze wogóle nie sa zdrowe już nie wspominając. Ale my ludzie raczej kierujemy się tym żeby było smacznie niż zdrowo, więc wrzucamy wszystko razem na talerz. Co nie znaczy, że tak jest najlepiej z punktu widzenia zdrowia i trawienia.

Co do karmienia psa czy kota gotowanym mięsem to tutaj na forum zawsze bedziemy propagować dietę BARF oparta na surowym mięsie, o takiej tu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, o diecie na podstawie mięsa gotowanego tutaj informacji nie znajdziesz bo nie mamy danych jak taką dietę bilansować. Na pewno jest mnóstwo psów i kotów, które żywione są gotowanym mięsem bo sie ludzie boją podawać surowe i na pewno wiele z nich żyje na takiej diecie długo i szczęśliwie tak samo jak sa i ludzie, którzy całe życie jedzą gotwce podgrzewane w mikrofalówce i zyją :D Ale skoro juz jesteś na BARFNYM forum, które jest jedną z najlepszych jak na razie baz danych (o ile nie najlepszą) na temat BARFA to grzechem by było nie skorzystać z tej wiedzy :D
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-10-25, 05:43   

Aleksa, proponuję jednak dać ludziom ten kawałek wołowiny z rosołu, nie psu :)
jak taki kawałek gotowanego mięsa to będzie rzadkość, to psu się nic nie stanie

swoją drogą u nas w domu to ludzie dojadają resztki po sierściuchach :lol:
koty mięso, a my kości do rosołu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne