BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Suszona hemoglobina
Autor Wiadomość
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-10-28, 16:07   

Czyli jeśli chodzi o hemo ze Swojskiego to zmieniła się zawartość sodu?
Kiedyś było podane 900 i tak mam ją wprowadzoną do kalka, a teraz podali 1100 mg?
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2018-10-28, 16:16   

w poście podlinkowanym przez Sagę sód jest podany dwa razy w dwóch róznych miejscach, w jednym z wartością 900mg, w drugim 1g=1000mg, Margot podano wartość 1200mg, więc pewnie rózne partie róznia od siebie zawartością sodu. I zapewne nie tylko sodu. Trzebaby chyba brać bezpośrednio od producenta razem z kartą specyfikacji danej partii żeby mieć aktualne dane za każdym razem.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-10-28, 16:20   

scarletmara napisał/a:
Trzebaby chyba brać bezpośrednio od producenta razem z kartą specyfikacji danej partii żeby mieć aktualne dane za każdym razem.

Od producenta? O ile pamiętam to holenderska hemo, w Polsce zdaje się nie ma producenta hemo, przynajmniej rok temu, jak się tym interesowałam, to nie było.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2018-10-28, 16:23   

No to z Holandii workami po 20kg (albo i wiecej) trzebaby ściągać, inaczej marne szanse dowiedzieć sie jaką dokładnie partię kupilismy i jaki jest jej skład dokładnie. I to dotyczy każdego suplementu :( Mnie to rochę drażni, że nie mam dostępu do tej wiedzy łatwego. Zaczęło mnie drażnić jak ostatnio mi sie drożdże skończyły i musiałam sie rozejrzeć za nowymi. I oczywiście sprzeczne informacje w różnych miejscach wynajdywałam.
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-10-28, 16:29   

Słabo... :-| Jednak 900, a 1200 mg to już są spore różnice...

Ale ta hemoglobina właśnie mi się skończyła i wprowadzam tą z Lunderlandu.
Wg producenta zawartość fosforu 70 mg, w tej suszonej z kalka 374 mg :shock: .
Rzeczywiście najbardziej podobna składem hemo z Lunderland jest do tej z Niemiec...
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-10-28, 17:11   

Słuchajcie. Tak na logikę, hemo ze Swojskiego wyrobu to jest krew spożywcza, dla ludzi, do wyrobu kaszanek, salcesonów i innych wędlin czy potraw z krwią. To nie jest wyrób apteczny ani suplement diety. Musi spełniać normy produktu spożywczego. Uważam, że i tak dużo, że jakieś tam wartości są podane, nikt normalny nie robi kaszanki z kalkulatorem i dokładnymi wyliczeniami zawartości sodu :-) . I jeśli może jeść kaszankę to znaczy, że jest zdrowy i sód mu nie zaszkodzi :-D . To, że my wykorzystujemy tę hemo dla kotów to tylko dlatego, że inna nie była dostępna, o wołowej to można było pomarzyć. Pokusa wprowadziła swoją i wtedy jakaś konkretna alternatywa się pojawiła. Dlatego cały czas podkreśla się, że barf to różnorodność, aby wszelkie różnice wynikające z braku niektórych wartości wyrównywać.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2018-10-28, 17:41   

Skoro już o róznorodności mowa to czy w takim razie ta różnorodnośc nie powinna też dotyczyć suplementów skoro wartości jakie dla nich mamy sa niepełne i ulegają tak dużym wachaniom w zalezności od partii ? Tymczasem o ile mięsa i podroby kazdy z nas stara się urozmaicać o tyle z suplemi zwykle jest zupełeni odwrotnie i albo tak jak ja kupujemy duzy zapas za jednym zamachem, który na rok starcza albo i dłużej albo kupujemy mniejsze ilosci ale i tak trzymamy się stałych "sprawdzonych" firm. Tymczasem wychodzi na to, ze tutaj tez przydałaby się róznorodność żeby się po latach nie okazało, że "o kurczę" to ten suplement zawierał tak dużo fosforu/sodu/selenu/jodu ect. a ja tego nie uwzględniałam ???
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2018-10-28, 18:38   

Szczerze przyznam, że od ponad pół roku, tj. od kiedy skończyła mi się hemo wołowa od Sihayi stosuję hemo wieprzową ze swojskiego wyrobu (kiedyś wcześniej też przez kilka miesięcy ją stosowałam) i nigdy jej nie wpisywałam do kalka. Zawsze wybierałam w kalku Fortain, dla którego nie ma podanych wielu wartości jeśli chodzi o minerały. Nie ma też zawartości sodu, ani fosforu. Wiele innych supli ma też na pewno nieadekwatne dane dla partii, którą akurat u siebie mam. Ja nie robię z tego problemu, mimo, że, jak niektórzy wiedzą, mam koty specjalnej troski. Tzn. nie robię problemu w przypadku pewnych supli i pewnych danych.

Ostatnie badania krwi koty miały robione we wrześniu/październiku. W jonogramie u wszystkich sód i fosfor był OK jak dla nerkowców. Chciałabym więc uspokoić wszystkie osoby z problematycznymi kotami. Jeśli podstawę wyżywienia stanowi dopasowany do schorzenia barf, to te pewne ilości minerałów zawarte w suplach nie będą miały moim zdaniem aż takiego znaczenia. Ale oczywiście rozumiem, że zwłaszcza osoby początkujące troszczą się o to, bo na początku też byłam w wyliczeniach precyzyjna. W wyliczeniach może nadal jestem, ale w odmierzaniu supli i sypaniu ich do mieszanki niekoniecznie. Tak w ogóle (nie polecam tego zwłaszcza początkującym, ani opiekunom zwierzaków, których stan i wyniki nie są stabilne) to ja robię od dłuższego czasu mieszanki trochę na oko i nie przestrzegam po aptekarsku tego co pokazuje kalkulator. Nigdy nie miałam też wagi jubilerskiej.

Trzymam się za to zawsze istotnych z mojego punktu widzenia zasad w menu, w tym oczywiście tych ważnych akurat dla nerkowców: wolę dać zawsze ciut więcej węglanu wapnia niż mniej (dla zbilansowania/wyłapywania fosforu). Zwłaszcza, jeśli mam wątpliwości co do faktycznej zawartości fosforu w mieszance (np. ponieważ stosuję zawsze chudszą łatę wołową, więc parametry podane dla łaty w kalku na pewno nie pasują do tej stosowanej przeze mnie, najczęściej zresztą zamiast wybierać w kalku łatę wybieram ogólnie dane dla wołowiny średniotłustej). Co do sodu od zawsze stosuję dla nerkowców wg kalka proporcje Potasu K do Sodu Na = 2,1-2,2-1. Także nawet jak tej soli w mieszance będzie ciut więcej na skutek nieuwzględnionych ilości tego minerału z jakichś supli i realne proporcje K:Na będą 2,0-1,9: 1, a nie 2,1:1, to przy znajomości jonogramu moich kotów, wiem, że im to nie zaszkodzi.

Zresztą nie oszukujmy się, zawartość minerałów i witamin w składnikach mięsnych podanych w kalku a w tych które dajemy w kolejnych mieszankach też się różni, bo każda partia mięsa jest inna. Dlatego uśrednione dane dla supli, tak jak i dla mięs też są moim zdaniem OK i wystarczające (poza pewnymi wyjątkami). Jak się myśli przy robieniu przepisów, to się nawet problematycznym zwierzakom nie zaszkodzi. A jak do tego nauczymy się swoich zwierząt i nauczymy się wiązać ich wyniki badań z modyfikacjami w diecie to już w ogóle będzie cudownie. Osobiście uważam to za dużo istotniejsze niż najbardziej precyzyjne wyliczenia kalka i posiadanie najbardziej precyzyjnych danych nt. supli czy mięs.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-10-28, 18:45   

I bardzo dobrze :-) jak to zawsze tu podkreślano, "barf to nie apteka" ;-)
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-10-28, 20:50   

Może i macie rację...bo naprawdę można sfiksować... :banghead:
 
 
FreeDay 

Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 22
Wysłany: 2018-12-17, 20:54   

Cześć
Czy Hemo ze Swojskiego Wyrobu o której piszecie to ta z linku poniżej? Upewniam się bo linki z poprzednich postów są nieaktywne.

https://swojskiwyrob.pl/srodki-funkcjonalne-kultury-bakterii-dodatki-masarskie/253-krew-suszona-hemoglobina-w-proszku.html?search_query=KREW+SUSZONA&results=1
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-12-17, 22:02   

Tak, to ta hemo.
 
 
FreeDay 

Dołączył: 26 Maj 2017
Posty: 22
Wysłany: 2018-12-17, 22:39   

Super, dziękuję
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2018-12-19, 23:26   

Tak , to ta i zdecydowanie tańsza od tej wołowej z Lundnerland np. Jak mi się wołowa skończy to znów zamawiam ze Swojskiego wyrobu...pomijając cenę mam wrażenie, że mieszanki z tą hemo były smaczniejsze od tej wołowej.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2018-12-20, 08:54   

Ja na wieprzową hemoglobinę nie zdecyduję się z powodu przytoczonego przez małga

małga napisał/a:
http://pzl.krakow.pl/wystapienie-choroby-aujeszkyego-u-psow-mysliwskich/?fbclid=IwAR1o0tA8YR0JSmCcHAqTRNf-4nO4QqQRMCv7MR60hlYaiP-yWMhgJbXllYA w temacie bezpieczeństwa w Polsce.


Zdrowie kocika ważniejsze.
Nie narażę go na chorobę Aujeszky’ego

W ubojniach nie badają pod tym kontem bo nie stwarza zagrożenia dla ludzi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne