BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących - pytania, problemy
Autor Wiadomość
magda_enka 

Wysłany: 2019-01-10, 20:38   

Wrócę do konwersacji, miałam niestety nieczynny komputer i było mi nie wygodnie się tu logować :)
Ja oczywiście rozumiem że BARF to nie jest prosta sprawa i wiem że wiele musze się nauczyć, ale w momencie kiedy Duero ma częste (choć nieregularne) problemy z zatokami okołoodbytowymi postanowiłam szukać odpowiedzi na własną rękę bo vet mówił tylko że "taka jest psa uroda". Może i jest ale póki co udało mi się ustalić że ma alergie na kurczaka (i 2 dni po zjedzeniu nagle zaczyna go interesować tył) a jak kurczaka potem nie dostał to nagle zapomina że cokolwiek mu tam z tyłu dokuczało.
I powiem szczerze, że ja rozumiem że vet woli odradzić BARFa jeśli zdaje sobie sprawę z tego że nie każdy będzie chciał się porządnie w ten temat wdrożyć. I jakby spokojnie ze mną porozmawiał i powiedział co i jak, albo podał jakieś artykuły - pewnie że bym przeczytała. I pewnie że bym porozmawiała. Ale tak naprawdę dostałam od razu groźbą w policzek i tyle. A na alergie polecony Royal Canin, to już zostawię bez komentarza.

Co do wprowadzania surowego to jednak dalej mam problemy... Zaczęłam już trzeci raz (drugi tez mi nie wyszedł, wcinał trawę i koopka była znowu rzadka). I przygotowuje mu posiłek w 3/4 gotowany i 1/4 sparzony (ostatnio dalej indyk i trochę wołowiny, na którą tez chyba ma lekkie uczulenie). Niestety dalej zacięcie wsuwa trawę i szczerze martwię się, że na surowe się nie przestawi...

Odpowiedz do tematu