BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamina D - tran i jego zamienniki
Autor Wiadomość
gpolomska 
Admin techniczny

Wysłany: 2018-07-26, 14:07   

panterzyca napisał/a:
Ale przy małych musiałabyś dawać np. 4/5 jednej kropli, a to już trudne.

No nie do końca - jeśli ktoś nie robi mieszanek na bardzo długo, to musi po prostu pamiętać ile dał ostatnio i zrobić tak, żeby mu się w ciągu miesiąca suma zgadzała. Ja tu widzę inny problem - mała ilość (czy tych kropli , czy innych wyizolowanych wersji w małych ilościach): jeśli mieszanka jest dla 1 kota to fajnie, ale jeśli tych kotów jest więcej to ta 1 kropla ma małą szansę podzielić się (i to jeszcze równo) między kilka kotów - nawet jak się suple osobno zblenduje z wodą i dopiero miesza z mięsem (ja tak robię - właśnie dlatego, że mam kilka kotów a tylko tak mam szansę, że małą ilość jakiegoś suplementu nie przyczepi się do małego wycinka mielonego mięsa a reszta będzie bez danego suplementu).

aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2018-07-26, 19:22   

Panterzyca, Gpolomska dziękuję za odpowiedz. To dla jednego kota, teraz mieszanki robię raz na tydzień. Chciałam się tylko jeszcze upewnić na wszelki wypadek, w obecnym przepisie mam tak dobrane mięsa i podroby, że witamina D wyszła mi równo z normą, czyli właściwie wcale już nie muszę dodawać D dla niemowląt, bo wtedy przecież przekroczę normę, dobrze myślę?

gpolomska 
Admin techniczny

Wysłany: 2018-07-27, 06:08   

Tak, jeśli masz dość Wit. D to już nie dodawaj.

Ewcia323 

Wysłany: 2019-01-04, 11:18   

Cześć Wam,

Przewertowałam cały wątek, bo mamy zalecenie od weterynarza by podawać psu między innymi tran i witaminy. Chciałabym jednak, aby ktoś mi doprecyzował: czy efektywniejsze jest podawanie psu zawsze (codziennie) takiej samej ilości, czy wystarczy, że w skali miesiąca będzie się bilans zgadzał?

Ewentualnie, jaki jest dla Was optymalny okres "liczenia" - tj. analizujecie dietę dziennie/tygodniowo/miesięcznie? Barfujemy od niedawna, stąd moje - pewnie dla wielu głupie - pytanie.

Pozdrawiam!

Anilina 

Barfuje od: 20.07.2017
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2019-01-04, 14:40   

Ewcia323,
zapraszam do Powitalni, przedstawić psiaka! ;-)
Jeśli pies jest ogólnie zdrowy, najlepiej bilansować w skali tygodnia, maksymalnie dwóch tygodni.
Ale.
Są suplementy, które mogą powodować np rozwolnienie - jak oleje, drożdże. Podobnie jest z podrobami. Jeden pies może zjeść posiłek składający się z samych podrobów i będzie ok. U mnie po takim "daniu" miałabym nockę z głowy.
Dlatego na początku zalecam ostrożne i równomierne wprowadzanie nowości. Podstawą powinno być mięso mięśniowe, do którego z czasem zaczynasz dodawać podroby, kości i kolejne suple, po trochu, w niewielkich ilościach.

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Wysłany: 2019-01-12, 17:04   

Ewcia dodam to tego jeszcze, że psy jak ludzie - swoje gusta posiadają ;).

Do dzisiaj pamiętam staranne ukrywanie wątróbki pod sałatą dla mojej suki ['] :lol: . A był to jedyny podrób, jaki w ogóle udawało się jej przemycić, nerką czy innym serduszkiem swego pyska nigdy nie skalała :twisted: .

Odpowiedz do tematu