BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamina D - tran i jego zamienniki
Autor Wiadomość
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-26, 19:22   

Panterzyca, Gpolomska dziękuję za odpowiedz. To dla jednego kota, teraz mieszanki robię raz na tydzień. Chciałam się tylko jeszcze upewnić na wszelki wypadek, w obecnym przepisie mam tak dobrane mięsa i podroby, że witamina D wyszła mi równo z normą, czyli właściwie wcale już nie muszę dodawać D dla niemowląt, bo wtedy przecież przekroczę normę, dobrze myślę?
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-07-27, 06:08   

Tak, jeśli masz dość Wit. D to już nie dodawaj.
 
 
Ewcia323 

Dołączyła: 30 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: 2019-01-04, 11:18   

Cześć Wam,

Przewertowałam cały wątek, bo mamy zalecenie od weterynarza by podawać psu między innymi tran i witaminy. Chciałabym jednak, aby ktoś mi doprecyzował: czy efektywniejsze jest podawanie psu zawsze (codziennie) takiej samej ilości, czy wystarczy, że w skali miesiąca będzie się bilans zgadzał?

Ewentualnie, jaki jest dla Was optymalny okres "liczenia" - tj. analizujecie dietę dziennie/tygodniowo/miesięcznie? Barfujemy od niedawna, stąd moje - pewnie dla wielu głupie - pytanie.

Pozdrawiam!
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-01-04, 14:40   

Ewcia323,
zapraszam do Powitalni, przedstawić psiaka! ;-)
Jeśli pies jest ogólnie zdrowy, najlepiej bilansować w skali tygodnia, maksymalnie dwóch tygodni.
Ale.
Są suplementy, które mogą powodować np rozwolnienie - jak oleje, drożdże. Podobnie jest z podrobami. Jeden pies może zjeść posiłek składający się z samych podrobów i będzie ok. U mnie po takim "daniu" miałabym nockę z głowy.
Dlatego na początku zalecam ostrożne i równomierne wprowadzanie nowości. Podstawą powinno być mięso mięśniowe, do którego z czasem zaczynasz dodawać podroby, kości i kolejne suple, po trochu, w niewielkich ilościach.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2019-01-12, 17:04   

Ewcia dodam to tego jeszcze, że psy jak ludzie - swoje gusta posiadają ;).

Do dzisiaj pamiętam staranne ukrywanie wątróbki pod sałatą dla mojej suki ['] :lol: . A był to jedyny podrób, jaki w ogóle udawało się jej przemycić, nerką czy innym serduszkiem swego pyska nigdy nie skalała :twisted: .
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-28, 11:17   

Mozna jakos w mieszance obniżyc poziom wit D?
 
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2019-01-28, 18:26   

Nie jestem pewna, czy rozumiem o co ci chodzi.
W sensie, czy się da, a jeśli to jak? Czy w sensie czy to dopuszczalne?
W pierwszym przypadku to proste - dodajesz mniej tranu lub witaminy D3, której używasz.
W drugim przypadku - tak, jest to dopuszczalne w granicach, na jakie pozwala Kalkulator, czyli dopóki ilość witaminy D3 nie świeci na czerwono. Kalkulator ma bardzo dużą tolerancję w dół dla tej witaminy.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2019-01-28, 19:31   

Może wistra dała za dużo wit D do mieszanki.

Mnie zdarzyło się jakiś czas temu sypnąć za dużo węglanu wapnia.
Zorientowałam się, jak zdążyłam tę mieszankę poporcjować i zamrozić.
Mam dwa koty, nerkowe i wapń akurat musiałam utrzymywać na niższym poziomie bo też go było za dużo we krwi.
Zrobiłam tak: przerobiłam w kalkulatorze przepis felernej mieszanki w taki sposób, aby zobaczyć, co i ile muszę dodać (oprócz wapnia), aby proporcja Ca do P była taka, jak potrzebuję.
Obliczyłam różnicę i przygotowałam a w międzyczasie wyjęłam na wierzch wszystkie porcje tej mieszanki i rozmroziłam na tyle, aby móc je porozrywać na drobne kawałki i wrzucić do miski z przygotowaną uprzednio różnicą pozostałych składników.
Jak obrabiałam całość, kawałki "starej" mieszanki były jeszcze bardzo zamrożone, do tego stopnia, że musiałam robić kilka przerw na ocieplenie rąk, bo mi dosłownie grabiały.
Wszystko razem zmieszałam, jeszcze raz poporcjowałam i zamroziłam.
Pracochłonne, ale przynajmniej "naprawiłam" w ten sposób "zepsutą" mieszankę.
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-29, 10:31   

Dokladnie, swieci mi na czerwono, jest za duzo. Uzywam easybarfa sensitive.
Dalam wolowina sredniotlusta 2kg, indyk udo bez kosci 1kg, lopatka wieprzowa 1kg, serca kurczaka 600g, 4 zoltka jaja, 220g watrobki z kurczaka, heomoglobina, tokovit, tauryna no i woda.

Dotychczas mialam przepis na zasadzie 1kg miesa, 1 zoltko jaja, 150g podrobow i 16g easy sensitive, ale bez uzycia kalka. Teraz to wpisalam w kalk i swieci, mam mindfuck i chce lepiej - wiec rozkminiam :-/
 
 
 
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-29, 13:06   

Edit: juz nieaktualne, ogarnelam :-) :kwiatek:
 
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2019-02-02, 04:37   

na poprzedniej stronie dziewczyny wspominają o problematycznym dodawaniu tylko jednej kropli wit.D do mieszanki . A czy rozprowadzenie kropli w żółtku , dodanie drugiego żółtka (tyle ile należy) nie zwiększa równomierności tej kropli w mieszance?
 
 
ampka 


Barfuje od: Chcę zacząć
Dołączyła: 21 Maj 2019
Posty: 7
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2019-05-24, 08:17   

Za jakiś czas będę kupować swoje pierwsze suplementy. Czy wystarczy jak kupię Tran Mollers (widziałam, że był tu polecany) do suplementacji wit. A, D i omega-3? Czy powinnam zaopatrzyć się osobno w inne oleje? Czytam i czytam na tym forum i już zgłupiałam od tylu informacji, a nie chcę zaskodzić kociakowi.
_________________
Mieszka z nami kocurek T-bone - ur. 01.12.2016
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-24, 08:42   

ampko, wit. A podbija wątróbka, wit. D olej z wątroby dorsza albo olej z dzikiego łososia, a kwasy omega-3 filtrowany olej z łososia albo kryla, mączka z kryla albo kapsułki omega-3, wszystko osobno.
Mollers był polecany dawno temu, w tej chwili niektórzy go odradzają.
W tej chwili w swojej ofercie np. Lunderland ma tran (olej z wątroby dorsza) i olej z dzikiego łososia do suplementacji wit. D i olej o nazwie "Omega 3" do suplementacji kwasów.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
ampka 


Barfuje od: Chcę zacząć
Dołączyła: 21 Maj 2019
Posty: 7
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2019-05-24, 08:50   

panterzyca, jeśli dobrze zrozumiałam (czasami jestem załamana samą sobą, że trzeba mi "jak krowie na rowie"), powinnam kupić:
- olej z wątroby dorsza LUB olej z dzikiego łososia - dla wit. D
- do tego olej "Omega 3"
Zgadza się? :-)
_________________
Mieszka z nami kocurek T-bone - ur. 01.12.2016
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-24, 09:25   

ampko, właśnie tak :-)
Supli wit. D daje się mało, więc nie bierz dużych butelek, a omega-3 dziennie dla 1 kota 1-2 ml, więc możesz policzyć, jaka butelka bardziej Ci się opłaci. Można, a w zasadzie między mieszankami trzeba mrozić, bo te oleje dość szybko się utleniają.
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne