BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kruszynka
Autor Wiadomość
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 326
Wysłany: 2019-02-03, 21:40   Kruszynka

Kruszynka była ponad 10 letnią wolnożyjącą kotką karmioną codziennie przez koleżankę . We wtorek wieczorem zachowywała się jak zwykle , witając swoją opiekunkę . Od środy nie pojawiała się w stałym miejscu . Dziś w ciągu dnia znalazłam jej martwe ciałko . Była zwinięta w kłębek , w pewnym oddaleniu od swojej stołówki , w zagłębieniu z liśćmi , przy murku . Nie widziałam ran , krwi . Oczko od strony na której leżała było zamknięte , drugie nie całkiem . Czy mogła umrzeć we śnie z wychłodzenia ? Nie była chudziutka . Wg informacji internetowej temperatura nocą nie spadała w tym czasie w Szczecinie poniżej -2 st.C . ( przy ziemi może mniej ? ) Nie daje mi to spokoju . Pa Kruszyno
 
 
asia.cat 


Barfuje od: 11.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Lip 2016
Posty: 87
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2019-02-05, 21:33   

Jako kot wolnożyjący dożyła i tak słusznego wieku, codziennie karmiona więc małe pocieszenie - nie cierpiała głodu. Współczuję :tuli: sama wspomagam karmicielki dwóch kocich stad z mojego osiedla. Kruszynka już nie cierpi i biega za Tęczowym Mostem za myszkami.
_________________
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 326
Wysłany: 2019-02-06, 22:22   

asiu.cat
dziękuję za pocieszenie
mam jednak następującą nauczkę , szkoda tylko że być może kosztem śmierci Kruszyny jeśli mimo wszystko wychłodziła się śpiąc :
W tym roku usunięto styropianową budkę z której korzystała ponieważ rozpocznie się tam budowa . Wg mnie można było przenieść budkę w pobliże lecz jednocześnie bałyśmy się zagrożenia ze względu na budowę i liczyłyśmy że kotka znajdzie spanko na pobliskich działkach . Należy taką budkę gdzieś ulokować . Dom żle znosiła ( przebywała u mnie parę tygodni , gdy chorowała ) . Nie wiem dlaczego zwinęła się wprawdzie na liściach i pod murkiem ale pod gołym niebem . Z tego co pamiętam w tych dniach pojawiało się słońce , może dlatego
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-02-07, 12:34   

aina,
marne to pocieszenie, wiem, ale śmierć z wychłodzenia to jedna z lepszych. Bezbolesna. Kitka miała już 10 lat, prędzej czy później zaczęłaby chorować... Zaczęłaby tracić sprawność fizyczną i stałaby się łatwym łupem.
Może to brutalnie zabrzmi, ale ponieważ ostatnio miałam serię schorowanych kotów, które znajdywałam na działkach i napatrzyłam się na cierpienie "wolnożyjących", to myślę że Kruszynka umarła przynajmniej w spokoju. Nie wyrzucaj sobie niczego.
I niech goni za myszkami szczęśliwa za TM <3
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 326
Wysłany: 2019-02-08, 01:01   

dziękuję Anilino
po wielu śmierciach zwierząt w ciągu wielu lat może nawet nie chodzić o pocieszenie tylko żeby redukować zawsze możliwe błędy w pomaganiu . Bywa że nic nie zapowiada nam śmierci .Myślimy że już nie zapłaczemy a tu inaczej
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-02-08, 01:19   

aina :kwiatek:
:tuli: :tuli: :kiss:
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 326
Wysłany: 2019-02-09, 02:35   

Shano kochana , i Tobie dziękuję
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2020-02-19, 01:12   

Stary watek ale mnie bardzo wzruszyl. Dopiero dzis przeczytalem - odkopalem :-(
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 326
Wysłany: 2020-04-24, 00:09   

oj KaiKai , a teraz to Ty mnie z kolei wzruszyłeś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne