BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pozdrowienia od futerkowej ferajny z Gdyni
Autor Wiadomość
Martyna922 

Dołączyła: 11 Kwi 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-04-12, 10:57   Pozdrowienia od futerkowej ferajny z Gdyni

Dzień dobry wszystkim :)
Dziękujemy za przyjęcie na forum.

Krótko o mnie: mój pierwszy pies, owczarek niemiecki, był w dużej mierze ofiarą trendów sprzed dwudziestu lat. Zero wiedzy, polecona przez weterynarza "najlepsza" karma (Eukanuba, potem Royal Canin). Sypnęły się stawy, zęby, na koniec wyrok - tętniak w mózgu. Odeszła mając 12 lat. Przez ostatni rok nosiliśmy ją po schodach na 3 piętro, po drodze liczne operacje, przetaczania krwi.

Mój drugi pies, owczarek niemiecki, równo 10 lat temu. Ta sama linia, hodowla co poprzednia, ale wybrana o wiele bardziej świadomie - wysoka na łapach, sportowa. I książka, która zmieniła moje podejście do żywienia zwierząt - Ted Kerasote, Pukka - A Quest for Longer Lived Dogs. I rewolucyjne stwierdzenie - przecież psy wywodzą się od wilków, więc pewnie nie powinny wcinać kanapek z szynką i serem. Nie miałam wiedzy, żeby przejść na dietę surową, czekał mnie też kilkuletni wyjazd za granicę na studia - ale Amber, bo o niej mowa, została od szczeniaka wsadzona na karmy z absolutnie najwyższej półki + mięso + rozsądne suple. Zaraz kończy 10 lat, wygląda na 5, zachowuje się na 3, uprawia psie sporty, nie ma nic, co by ją zatrzymało. Więc mając teraz możliwości przygotowuję się aby przejść na jakieś 70-80% diety RAW (aka Wilczej Diety).

Zwierzyniec:
Amber - 10 letni owczarek niemiecki w doskonałej kondycji. Wkręciłyśmy się ostatnio w Rally-O. Amber pływa też na kajakach, uprawia dogtrekking i pilnuje mnie w biurze. Od szczeniaka żywiona karmami o możliwie wilczym składzie oraz surowym mięsem (słuchajcie! to owczarek niemiecki, żre wołowinę na surowo i nikogo nie zagryzła!!!). Jak wiele w naszym rejonie stworzeń ma niedoczynność tarczycy, aczkolwiek od 5 lat przyjmuje bardzo szczątkowe dawki leków. Ze wszystkich owczarkowych chorób trafiła nam się alergia, i ze względu na to, że mamy ją m.in. na siano (a Amber bardzo chce do stajni) oraz jad mrówek (a Amber bardzo lubi położyć się w mrowisku...) przyjmujemy steryd w dawce dla maltańczyków. Oczywiście, także ostra alergia pokarmowa na zboża, ale z tym nie mamy problemu, jakoś woli wołowinkę od bułek :) Obecnie wcina suchą karmę Vet Expert Raw Paleo, czasem puszki od nich, i oczywiście mięcho. W ramach czyszczenia zębów i spędzania wolnego czasu wcina sobie gnaty, łapki, szyjki i surowe marchewki, które sama kradnie, bywa że bezpośrednio z warzywniaka. Wyniki krwi mamy super, wygląd także.


Drops - 11 letni kastrowany kocur syberyjski. Trafił do nas na wakacje, bo gnoił go drugi kocur u teściów... I został. Drops jest totalnie kotem Bonifacym z kreskówki. Tylko leżeć i drapać. Ale jak można zapolować na wędkę to zapoluje. Półtora roku temu przez nasz upór u Dropsa wykryto chłoniaka tylnych nozdrzy. Bardzo blisko mózgu, trudny operacyjnie. Miał 50% szans na przeżycie operacji a potem dalsze 50% szans na remisję. Ale Drops wygrał w totolotka - mamy w Gdyni jednego z najbardziej upartych zwierzęcych onkologów. I pracę, która pozwalała wozić kota na chemię, podawać mu kroplówki i podawać tatara wołowego/shake'a z białej ryby prosto do pyszczka. Po 9 miesiącach walki mamy 100% remisję. Całe życie jadł najwyższej półki suchą karmę, dobre puszki (tzn. ponad 70% mięso + bulion, bez dodatków), i oczywiście surowe mięso. Ale jakby sam miał wybierać żywiłby się wyłącznie wątróbką. Koty żywimy wedle zasady "suche do woli, mokre/surowe 2-3 razy dziennie" i nawet nieruszający się, kastrowany kocur nie ma u nas problemu z nadwagą, ma mały fartuszek, ale wagowo jest całkowicie w normie. Wyniki krwi bardzo dobre, wygląd powoli coraz zacniejszy bo odrasta już futro po chemii.


Mieszka z nami jeszcze Freja - a właściwie Etna Siberian Hunter*PL, kotka syberyjska hodowlana której jestem współwłaścicielką. Freja jest bandytką, ale jest przy tym przeurocza. W połowie maja spodziewamy się pierwszego miotu Frei, oczekujemy 3+ kociaków. Freja w związku z tym je to co chce i ile chce, bo od kociaka zawsze była z tych "fit" a teraz prawdopodobnie je za 4 lub 6... Freja najchętniej jadłaby mięsko, a w ogóle najlepiej ptaki z balkonu. I brzegi od pizzy, ale nie bardzo chcemy jej je dawać i sama kradnie je z talerzy, na szczęście po 2-3 gryzach jej się nudzą. Wyniki krwi i zdrowie mamy świetne, wygląd względny, bo Freja po swojej mamusi na lato gubi całe syberyjskie futro i wygląda jak zbyt długi dachowiec.


No i badam temat żywienia, bo po miocie Frei dołączy do nas jeszcze szczenior... Ale o nim w przyszłości ;)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2019-04-14, 16:49   

cześć
fajna ferajna :-)

pozdrawiamy z Gdyni :macha:
_________________
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-05-04, 12:19   

Martyna922, witamy na forum :)
Mogłabyś opowiedzieć więcej o leczeniu chłoniaka, jaką chemię stosowaliście, jak długo, czy korzystałaś z jakichś suplementów wspierających walkę z nowotworem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne