BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kot z ibd/chłoniak diagnoza niejednoznaczna
Autor Wiadomość
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-04-22, 20:22   

Od paru dni podaje Bootsowi tabletki na relax skład: l tryptophan 99 procent , GABA 99 procent, l- theanine 98 procent, pasiflora extract, wit b6, b3, b1, inositol 10 mg, I wit B12, chyba działają, bo wydaje się spokojniejszy, wczoraj i dziś wzięłam go do ogrodu na spacer spędziliśmy 2 godziny wczoraj i dziś 1:30, nawet wydawał się być rozluźniony tylko nie podabalo mu się,że nie ma wolności i nie może iść do sąsiada. Dziś poskubal sobie trawę, w domu na trawę nie zwraca uwagi, a na dworze mu smakowala, na szczęście dużo nie zjadł, to pewnie przez sierść bo okropnie mu leci czuje potrzebę jedzenia trawy. Niestety jak wraca do domu to ciągnie go na dwór i siedzi przez jakąś chwilę przy drzwiach i drapie. Nie wiem czy dobrze robię zabierając go na spacery, nie daje mu złudnej nadzieji na wolność.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-04-25, 23:10   

https://youtu.be/wWPst-6AR4A
Obejrzycie sobie ten film, oto jak kot może okazać wdzięczność, coś pięknego.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-26, 02:09   

Dla mnie to nie jest wdzięczność :P

Moim zdaniem każdy koteł ma mniejszą lub większą potrzebę "na czułości", a co najciekawsze nie musi wcale zaspokajać tej potrzeby z najważniejszą mu osobą w życiu. Prawdopodobnie wybiera taką osobe na podstawie zapachu i nie potrzeba mu do tego większej więzi z wybraną przez niego osobą i nie musi być dla kotka "ważna".

Bobi wybiera do tego najczęściej młode kobiety :)

Czasami niektóre "czułości" nawet nie są szczere i spełniają funkcję manipulacji :P

Co do Bootsa
Ile Boots dostaje babki jajowatej dziennie i ile % warzyw?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-04-26, 06:21   

Co do Bootsa ja bym chciała by mi tak okazywał czułość, bo mój Bootsie z tych mnie okazujących, choć bardzo przyjacielski, tylko wtedy gdy chce jeść to się wdzięczy, no i jak się stęskni jak wracam z pracy.
Co do warzyw znów wróciłam do 5 procent na kilogram mięsa i łyżeczkę babki na kilogram, daje dynie bo lepiej się po niej załatwia niż po marchewce. Był moment że tylko dawałam babkę bez warzyw,. ale teraz jak więcej mu wychodzi sierści i to wylizuje gorzej mu idzie z wypróżnianiem, więc wróciłam do 5 procent dyni na kilogram sobie obliczam. Zdarza się teraz że dodaje mu extra babke bo siersc go mocno zatwardza i męczył się z kupa ostatnio. Zalewam ciepła woda 1/4 łyżeczki babki, tak około 1/3 filiżanki,robi się galaretka i dobaje do porcji mu łyżeczkę z extra woda. I tak co druga lub trzecia porcja. Wtedy z kupa ma łatwiej. Myślę że ta babka to mu ułatwia przechodzenie siersci + kora wiązu bo już od paru tygodni nie ma ulewek nawet z sierścią, wszystko przechodzi.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-26, 15:19   

Szok. Bobo dostawał łyżeczkę płaską ale dziennie przez krótki czas - przeszliśmy teraz na 2.5 ml dziennie i już kupa była na 4 dzień, To zalewanie 1/3 szklanki wody to wet zalecił?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-04-26, 16:21   

Nie Vet Bootsa nie zalecił, bo on nie stosuje babki, wg opakowanie szklanka wody na łyżeczkę / 6 g, ja daję 1/4 łyżeczki więc tyle wody ale z tej porcji biorę tylko łyżeczkę galaretki i mieszam jeszcze z wodą tak że już robi się tylko wodnista mikstura i , taka ilość wystarcza mi na ok 3 dni, ale stosuje to co drugi dzień, czasami codziennie w zależności od wypróżnień, i ta ilość extra tylko troszkę mu zmiękcza kupę, tak że nie ma problemu z wypróżnieniem, extra zastosowałam gdy nie mógł się załatwić i robił kupę na dwa podejścia po parę bopkow i nie stosuje codziennie, ma w mieszance ale to mocno rozcienczona i przy takim intensywnym wychodzeniu sierści nie było wystarczająco. Wg mnie to nie jest dużo bo z tej 1/4 łyżeczki na dzień wychodzi mało i tylko extra co drugi dzień jak nie ma kupy lub jak kupa była bardzo twarda z problemami.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-05-13, 10:04   

Witam mam pytanie, może ktoś z was spotkał się z czymś takim, mój Boots uwielbia karmę dla rybek, jak maz karmi rybki, to Boots sie zaraz pojawia i łapkami ciagnie za rękę w której mąż trzyma karmę i chce ją jeść. Czy on może potrzebować spiruliny? dlatego tak się rzuca na tą karmę, i czy przy leczeniu nadczynności tarczycy mogę mu podawać sliruline do jedzenia i czy tu chodzi o sliruline czy to coś innego? Sama nie wiem.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-05-13, 13:49   

Wiesz drapad, tak jak jedzenie dla rybek pachnie mączka z alg morskich, moje też bardzo lubią ten zapach, ale to jest suplement jodu i trzeba kontrolować jej ilości w mieszankach. A przy chorej tarczycy to już tym bardziej. Spirulina natomiast nie zaszkodzi, jeśli kot ją lubi to podawaj mu na zdrowie.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-05-13, 14:04   

Dzięki koci ogon, kupię mu slirulinei zobaczymy czy lubi.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-05-13, 14:07   

Jak nie polubi to Tobie polecam desery z jogurtu, ziarenek chia, owoców i spiruliny właśnie, z miodem. Pyszne i zdrowe :D
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-05-13, 14:16   

Boots jest czasami b wybredny, ale czy spiruliny mu pachnie czy śmierdzi tego nie wiem, kupię i będziemy próbować, wiem na pewno że syntetyczna Wit b mu śmierdzi bo ma kapsułki na wątrobę min z Wit b i jak wymieszam z jedzeniem nawet 1/3 kaps to nie ruszy nawet z ulubioną rybka, muszę ją mu przekapsukowywac. Mam nadzieję że spirulina mu posmakuje, i spróbuję twojego przepisy na deserek.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-05-24, 20:23   

Witam, mój Boots w domu trawy nie chce ruszyć a jak jest w ogrodzie to je jak głupi, są to twardzsze, starsze pędy, ale nie zwraca jej, przechodzi druga stroną, czy bez zwrotu to też ta trawa jest mu pożyteczna? Może jej potrzebuje jako balast?
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-06-28, 13:58   

Witam, ostatnie badanie krwi, profil watrobowy: GLU 102 ref 74-152 mg/dl
BUN 27,7 15,0-37,0 mg/dl
TP 8.3 5.8-9.1 g/dl
ALB 3.3 2.2-4.1 g/dl
GLOB 5.0 2.6-5.1 g/dl
A/G 0.7
ALT 104 13-109 u/l
AST 33 2-41 u/l
ALP 30 9-109 u/l
GGT <5 0-2 u/l
TBIL <0.10 0.00-1.00 mg/dl
T4- 12.6, norma 13-54 nie znam jednostek, na razie nie kazali mi zmniejszac leku na tarczyce, do nastepnego badania. Mail tez robiony ciezar wlasciwy moczu 1.038 metoda refractometer. W nastepnym badaniu poprosze o profil nerkowy i elektrolity, w kwietniu wszystko bylo ok. Moje pytanie, co do watroby jak na razie to najlepsze badanie jakie datad Boots mial, czy wciaz stosowac ochrone watroby, wciaz jest na 1mg sterydu na razie co drugi dzien. Mam kupione hepatiale advanced, Boots bierze kurkumine i cbd. Czy powinnam sie martwic gorna granica globulin, czy to moze miec zwiazek z ibd czy obciazona watroba lekami? Od roku jak go badam to zawsze mial podwyzszone ALT na poczatku 126+, AST tez, na sterydzie poszybowaly ALT do 600. Bootsa wet jest zadowolony. Z gory dzikeki za pomoc.
 
 
Koci_Ogon 


Barfuje od: 06.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Wrz 2018
Posty: 140
Skąd: Chamonix-MB
Wysłany: 2019-06-29, 18:08   

Hej drapad, dobre wieści, cieszę się :)
Mam nadzieję że ktoś mądrzejszy się wypowie, od siebie tylko wrzucę, że dopóki Bootsie bierze regularnie leki, to warto dawać mu stale osłonę na wątrobę, nie zaszkodzi.
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-06-29, 21:55   

Dzięki Koci Ogon, Boots coraz bardziej lubi miesko, także je na zmianę niby Barfa bo jeszcze nie opanowałam kalkulatora więc ma 70-80%miesa mięśniowego, 20-30% podroby na razie z felini complete bez wątroby, serca,żołądki. Na następną mieszankę postaram się opanować kalkulator. Właśnie dziś zaczęłam stosować ponownie osłonę bo tak przemyślałam, on na leku na tarczycę to na pewno będzie jakiś czas,może do końca, ze sterydu mam nadzieję że niedługo już wyjdziemy. A te enzymy wątrobowe to górne granice normy, więc na pewno warto. Jak skompletuje mu badania to go skonsultuje z polskim wetem który stosuje płyn Lugola w leczeniu tarczycy, w tym mam nadzieję, że i lek tarczycowy da się ograniczyć do minimum.
A jak tam u was, jak sobie radzicie, jak kicia, czy już troszkę się podniosła? Trzymam za was kciuki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne