BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień Dobry :)
Autor Wiadomość
Mihau 

Wiek: 31
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 18
Wysłany: 2019-05-14, 17:02   Dzień Dobry :)

Witam wszystkich :)!
A w sumie,to witamy :)! czyli kocurek brytyjski długowłosy (roczny) a w lipcu dołączy do nas kolejny kotek brytyjski ale dziewczynka :)







Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów :)
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2019-05-15, 21:58   

Wow, jakie piękności. :love:
Napisz, proszę coś o księciuniu. :kwiatek:
 
 
Mihau 

Wiek: 31
Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 18
Wysłany: 2019-05-16, 05:29   

Basiek :kwiatek:
Dziękujemy :-D

Coś więcej o księciuniu powiadasz :-D
Rasa brytyjska bardzo podobała się nam z dziewczyną od bardzo bardzo dawna ale dopiero gdy poszliśmy „na swoje” mogliśmy sobie pozwolić na zakup kotka. Chcieliśmy mieć kocura, dużego i krótkowłosego no i tak się zaczęło szukanie.
Kotka pojechaliśmy i kupiliśmy, ale jak się szybko okazało z pseudo hodowli... więc został nam „wydany” duużo za wcześnie oraz bez wszystkich potrzebnych szczepień i jeszcze przed kastracją... Nie wspominając o tym, że miał być krótkowłosy. Wtedy dopiero zaczeliśmy bardzo dużo czytać co i jak z tymi hodowlami, że kot powinien mieć 12-14 tygodni przed „wydaniem” itp itd ale skoro już go mamy to musieliśmy się dowiedzieć o wszystkich potrzebnych szczepieniach które oczywiście zrobiliśmy sami tak samo jak kastracje, odrobaczanie itp.
Więc wszystko co musiał mieć zostało mu zrobione :)
I jest, ponad 5kg roczny kocur który jest naszym oczkiem w głowie, jest zdrowy i oczywiście Panem domu :lol:
Uwielbia biegać z piłeczkami po domu, a najbardziej z małą bombką którą ukradł sobie z choinki :lol: po prostu maratończyk :lol:
Jest strasznie kochany, nie gryzie, nie drapie ale jak był mały to spod koudry nie mogło nawet milimetr stopy wystawać bo od razu tam był i gryzł, bałem się, że tak mu zostanie ale na szczęście mu przeszło i teraz jak tylko zadzwoni budzik wskakuje na łóżko przychodzi z boku wywraca się na grzbiet i można z nim robić dosłownie wszystko głaskać po brzuszku pod szyjką nawet po tylnych łapkach a on leży szczęśliwy i mruczy ;-)
Od niedawna zaczeliśmy karmić go barfem bo wcześniej niestety jadł puszki i suchą co prawda nie jakieś tanie marketowe tylko Feringa,Mac’s itp ale mimo wszystko jadł źle. Teraz wiem, odkąd zacząłem się zagłębiać bardziej w temat barfowania, i odkąd kot go je że jego problemy z często rzadszą lub miękką kupką były spowodowane właśnie złym karmieniem mimo,że wydawało mi się, że je najlepiej jak tylko może. Ale człowiek uczy się całe życie. W lipcu dołączy do niego księżniczka, ale już z hodowli z prawdziwego zdarzenia i legalnej.
mamy nadzieję, że szybko ją zaakceptuje i będzie ją uczył samych dobrych rzeczy jako starszy brat :lol:
Pozdrawiam :-)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-05-16, 21:32   

Powitać, Powitać :mrgreen:
Nareszcie sie chwalą pięknym kocurem .... :love:
Nie na darmo miłośnicy kotów mówią, że dostajemy kota jakiego potrzebujemy a nie zawsze jakiego chcemy. Wy daliście dom cudownemu kotu, kto wie co by sie z nim stało gdyby nie Wy. A brytyjczyki długowłose na prawdę piękne są. Znajoma ma hodowle to się naoglądałam :love:
Ja tam maniaczka Norwegów ale wszystkie koty piękne są.
Tak że tego .. Barfujcie na zdrowie kociego stada :macha: :kciuk: :kciuk:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-05-30, 13:03   

A jak księciunio ma na imię ? Trzeba przyznać, że baaardzo dostojnie wygląda... :love:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2019-06-02, 18:18   

Mihau, świetnie opisałeś Księciunia. Słyszałam, że brytki długowłose nie są często spotykane, więc "fuksło" Ci się. ;-) Ja też mam brytka niebieskiego z pseudohodowli, Gucia. Nie jestem z tego dumna, człowiek mądry po czasie. :banghead:
Mam nadzieję, że gdy dołączy mała Gwiazdeczka, napiszesz jak przebiegło dokocenie i jak układają się stosunki między kotami. Wrzuć, proszę, jeszcze kilka zdjęć Księciunia, mam lekki niedosyt. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne