BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
cześć :)
Autor Wiadomość
wysanna 

Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-26, 17:18   cześć :)

Cześć, mam na imię Ania i na forum trafiłam z powodu kotki alergiczki :)

Mia (w domu zwana też Łobuzem ;) ) ma ok. roku. Jest ze mną od końca stycznia. Kicia została znaleziona z raną ogona, która nie dała się już wyleczyć i trzeba było go niestety amputować, ale w niczym to jej nie przeszkadza. Po wyleczeniu ran pooperacyjnych i świerzbowca, została nam jeszcze alergia, z którą na razie przegrywamy. Dieta eliminacyjna na puszkach wysokomięsnych na razie nie dała jeszcze efektu, więc rozważam barfowanie, choć trochę się obawiam czy dam radę, bo komponowanie tych przepisów wydaje mi się mega skomplikowane ;) Mam nadzieję, że jak już przekopię się przez wszystkie istotne wątki na forum, to okaże się, że moje obawy są przesadzone ;)

Pozdrawiam i załączam zdjęcia małej łobuzicy :)



 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-05-26, 18:18   

Słodziak z tej łobuziary, śliczna jest, powodzenia.
 
 
wysanna 

Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-29, 20:05   

drapad napisał/a:
Słodziak z tej łobuziary, śliczna jest, powodzenia.


Dziękujemy ;-)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-05-29, 23:22   

wysanna :kwiatek:
Jest duże prawdopodobieństwo że kicia może być uczulona na składniki puszki, nie koniecznie na mięso. Przechodź na Barf tak szybko jak to możliwe. Zacznij od jednego rodzaju mięsa plus niewielki dodatek podrobów i po odrobinie suplementów albo po jednym suplemencie dodawanym co tydzień. Czytaj forum, korzystaj z opcji "szukaj", pytaj jak coś będzie nie zrozumiałe.
Kicia urokliwa :love: niech je to co dla niej najlepsze.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-05-30, 14:23   Re: cześć :)

wysanna napisał/a:
Pozdrawiam i załączam zdjęcia małej łobuzicy :)

No łobuzica urocza i mam nadzieję, że ma w sobie trochę kobiecej delikatności ;-)
U mojego Tośka, jak był w jej wieku, kontakt z rolką papierowego ręcznika zazwyczaj tak się kończył... :twisted:

_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2019-05-31, 17:11   

łobuziarstwo to jej się z oczu aż wylewa :mrgreen:
Skipper, powinnaś posprzątać i powinnaś inny papier kupić, np. w inne wzorki lub o innym zapachu ;-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-05-31, 19:53   

KaiKai, zdjęcie jest z lat młodzieńczych Tośka (dowód rzeczowy, żeby się nie mógł wyprzeć) :twisted: A posprzątane to było od razu po obfotografowaniu ;-)
Na szczęście Tosiu po 4 latach spoważniał trochę i mu przeszło - papieru już nie tyka. Ani ręczników papierowych, ani papieru toaletowego :kciuk: (bo też potrafił sobie siedzieć i rozwijać rolkę :evil: )
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
wysanna 

Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-06-01, 12:48   Re: cześć :)

Skipper napisał/a:
wysanna napisał/a:
Pozdrawiam i załączam zdjęcia małej łobuzicy :)

No łobuzica urocza i mam nadzieję, że ma w sobie trochę kobiecej delikatności ;-)
U mojego Tośka, jak był w jej wieku, kontakt z rolką papierowego ręcznika zazwyczaj tak się kończył... :twisted:

Obrazek


Na szczęście do takiego etapu nie doszłyśmy, bo po zrobieniu zdjęcia papier został odebrany i położony poza zasięgiem jej łapek :-D
 
 
wysanna 

Dołączyła: 08 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-06-01, 12:52   

shana55 napisał/a:
wysanna :kwiatek:
Jest duże prawdopodobieństwo że kicia może być uczulona na składniki puszki, nie koniecznie na mięso. Przechodź na Barf tak szybko jak to możliwe. Zacznij od jednego rodzaju mięsa plus niewielki dodatek podrobów i po odrobinie suplementów albo po jednym suplemencie dodawanym co tydzień. Czytaj forum, korzystaj z opcji "szukaj", pytaj jak coś będzie nie zrozumiałe.
Kicia urokliwa :love: niech je to co dla niej najlepsze.


Dziękuję za rady, ale barfowanie raczej zaczniemy od lipca dopiero, bo wcześniej wybieram się na urlop i zostawiam kotkę na 2 tygodnie pod opieką moich rodziców, a nie do końca ufam, że oni dadzą radę obserwować ją jak reaguje na pierwsze mieszanki i robić nowe gdyby coś było nie tak ;-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-06-01, 23:25   Re: cześć :)

wysanna napisał/a:
Na szczęście do takiego etapu nie doszłyśmy, bo po zrobieniu zdjęcia papier został odebrany i położony poza zasięgiem jej łapek :-D

Ja takie widoki miałam zwyczajowo po powrocie do domu, A że to robota Tośka to przyłapałam go parę razy na gorącym uczynku ciemną nocą :twisted:

wysanna napisał/a:
Dziękuję za rady, ale barfowanie raczej zaczniemy od lipca dopiero, bo wcześniej wybieram się na urlop i zostawiam kotkę na 2 tygodnie pod opieką moich rodziców, a nie do końca ufam, że oni dadzą radę obserwować ją jak reaguje na pierwsze mieszanki i robić nowe gdyby coś było nie tak ;-)

Moim zdaniem bardzo rozsądne :kciuk:

wysanna napisał/a:
Kicia została znaleziona z raną ogona, która nie dała się już wyleczyć i trzeba było go niestety amputować, ale w niczym to jej nie przeszkadza.

Znaczy się bobtaila masz :mrgreen: Z autopsji - brak ogona faktycznie kotu absolutnie w niczym nie przeszkadza, bo mój Tosiek, ów sławetny niszczyciel rolek z ręcznikami papierowymi i papierem toaletowym jest bobtailem kurylskim, ogona od urodzenia nie ma (jedynie niewielki pompon), zaś obecnie wygląda mniej więcej tak



W kontaktach towarzyskich brak ogona innym kotom też zupełnie nie przeszkadza (to tak jakbyś myślała o towarzystwie dla kici ;-) )
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne