BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy wdrożenie diety jest w stanie jeszcze coś zmienić ?
Autor Wiadomość
Skydelan 

Wysłany: 2019-07-02, 09:04   

coś na odruchy wymiotne ? T_T

Anilina 

Barfuje od: 20.07.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2019-07-02, 12:15   

Mięsa tłuste. Jak łata wołowa, udziec z kurczaka ze skórą, udko z kaczki, z gęsi.

Co do wymiotów istotne, co jest ich powodem. Przeciwwymiotnie podaje się kotom Cerenię (tylko u weta), natomiast warto sprawdzić, czy w pyszczku nie ma nadżerek. Odruchy wymiotne mogą być też spowodowane nadkwasotą. Jeśli kot ma podrażnione śluzówki (wysoki mocznik powoduje uszkodzenia m.in w przewodzie pokarmowym) łagodząco działa wówczas kisiel z siemienia lnianego lub jeszcze lepiej kora wiązu: https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4706 . Tylko podawać trzeba poza posiłkami, ponieważ zaburza wchłanianie. Więcej znajdziesz w podlinkowanym wątku.

Skydelan 

Wysłany: 2019-07-08, 12:38   

Przepraszam ,że późno wszystko odpisuje, ale tyle się dzieje cały czas u weta, i okazuje się ,że czasu nagle nie ma,
Wyniki z 4.07.19
Biochemia :
Kreatynina 4.1 (1.0-1.8)
Mocznik 253,4 (25-70)
Fosfor 11.23 (3-6,80)
----------------------
Morfologia :
PLT Flags : SCH MIC
WBC : 24.2 (10-15) MCV: 35
RBC: 6.53 (6.50-10) MCH: 11.0
HGB : 7.2 (8-15) MCHC: 31.9
HCT: 22.6 (24-45) RDW : 17,8 %
PLT : ----- (100-400) MPV: -------
WBC Flags : AG1 EOS (2.5)
DIFF :
%LYM : 6.9 % <0.0 - 99.0> #LYM: 1.6 10^3/mm
%MON: 6.3 % <0.0-99.0> #MON: 1.5 H 10^3/mm
%GRA: 86,8 % <0.0-99.9> #GRA: 21.1 H 10^3/mm
---------------------------------
JONOGRAM 04.07.19 Jedn, min max norma
SÓD 154,4 mmol/l 143,3 156,5 ~
POTAS 6.0 mmol/l 4.1 5,6 H
Chlorki 122,6 mmol/l 101,5 123,4 ~
Wapń 10,8 mg/dl 8.0 11.1 ~
Fosfor 11,8 mg/dl 3.0 6.8 H
Magnez 2,5 mg/dl 2.1 3.2 ~
-------
Waga 2,6 05.06.19
Będę ją ważyć jeszcze dzisiaj,

Skydelan 

Wysłany: 2019-07-08, 12:43   

Anilina, Bardzo Ci dziękuję, dobrze wiedzieć, ale nawet jej nie podawałam Cerenii, wymioty ustały po kroplówkach, i jedzeniu, jesteśmy na animodzie dla nerkowców, je, daje jej też tłuste mięsa na zmianę czasem odrobinę, bo czasami już wybrzydza, nadżerek nie ma, ale ma czerwone dziąsła, to wiem i widać, pomimo past i wszystkiego, podobno już tak będzie miała, po jakimś zastrzyku na ten stan zapalny przechodzi jej, ale za killkanaście dni znowu powraca, po smarowaniach i używaniu preparatów na dziąsła, niestety nie widać jakiejś wielkiej przemiany, może lekka zmiana ,że lekko pobladło, ale no nic więcej, bardzo ci dziękuję, zastosuję się do każdej waszej cennej rady, dziękuję !

Anilina 

Barfuje od: 20.07.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2019-07-08, 12:53   

Skydelan,
ten zastrzyk, po którym przechodzi zaczerwienienie dziąseł - co to jest? I dlaczego już tak będzie miała? Masz jakieś wyjaśnienie od weterynarza? Czy ona przypadkiem nie dostaje sterydu na to? Dopytaj koniecznie, bo wiele leków stosowanych przeciwzapalnie mocno szkodzi na nerki.

Masz kiciulę z licznymi dolegliwościami, leki stosowane na jedną, mogą szkodzić na drugą. Dlatego ważne by mieć naprawdę dobrego weterynarza, albo samemu mieć sporą wiedzę, by "przypilnować" weta. Może znajdziesz tu: https://www.barfnyswiat.o...p?p=81323#81323 przydatne informacje.

Dobrze, że je!

Grubasińska 

Barfuje od: jeszcze nie
Wysłany: 2019-07-08, 21:25   

Włączę się tu do dyskusji, bo mimo że z barfem na razie raczkuję, to kota nerkowego mam od ponad dwóch lat, a weterynarzy i sposobów leczenia przerobiłam już tyle, że nie zliczę. Rubenal ma bardzo specyficzny smak, nie wszystkie koty go tolerują, podawanie jest fatalne, bo to przerabialiśmy, w końcu z niego zrezygnowałam.

Nie widzę tu informacji o stanie uzębienia odnośnie tych czerwonych dziąseł. Czy kot miał kiedykolwiek czyszczone zęby? Jaka jest sytuacja z kamieniem? Wyniki są złe, nie wiem już co gorsze, czekać, aż się poprawią i wtedy zabrać kota na czyszczenie zębów z ewentualną ekstrakcją czy robić zabieg od razu ryzykując kolejne skoki parametrów. Ja bym się zdecydowała na zabieg. Jak mój kot trafił pod moją opiekę, to każdy kolejny wet nam mówił, że nie ma sensu robić zębów, że oni się nie podejmą nawet przy znieczuleniu wziewnym. Do tej pory żałuję, że straciliśmy w ten sposób pół roku. Jeśli zdecydujesz się na zabieg, to tylko przy wziewce i to takiej z prawdziwego zdarzenia. Te zastrzyki, mi to wygląda na steryd, to naprawdę nie jest najlepszy pomysł przy chorych nerkach.

Wymioty mogą też być od stresu, im więcej się robi przy kocie i go męczy, tym większy dla niego stres, który może się objawiać właśnie w ten sposób. U swojego kota zauważyłam jeszcze coś innego: jak mu się pogarszają wyniki, to zaczyna sobie wyskubywać sierść na bokach, co prowadzi do połknięcia dużej ilości sierści, a kończy się kłaczkowymi wymiotami.

Co do leków, to ja zrezygnowałam z wszelkich kapsułek typu Renalvet, Nefrokrill i Urinovet, bo dla kota to była trauma. Po odstawieniu kot jak nie ten sam. Zamiast Renalvetu i Nefrokrilla podaję Renagel (dzięki podpowiedzi na forum) i wychodzę cenowo na tym lepiej. Wiem, że cena może się wydawać bardzo wysoka, ale wcale tak nie jest. Renagel - jedna tabletka ok. 5 zł, podaję 1/8 2x dziennie, czyli wychodzi 1,25 na dzień. Renalvet i Nefrokrill - tu wychodzi mi za obie kapsułki złotówkę więcej (2,3), może to niedużo w skali miesiąca, raptem 30 zł, ale kot mi przestał dziczeć.

Odpowiedz do tematu