BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy BARF - prośba o pomoc i korektę
Autor Wiadomość
Agnikot 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 89
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-06-30, 14:06   

Psot , kocięta same sobie regulują kaloryczność, to znaczy jedzą ile chcą, nie wylicza się im ilości. Tabele kaloryczności dla kociąt są takie orientacyjne. Tyle tylko, że mieszanka musi być prawidłowo zbilansowana i muszą być w niej zachowane proporcje białka do tłuszczu. Prawidłowa ilość białka na kg msc to 5 g, a tłuszczu jakieś 2,7 g, jeżeli kociak jest bardzo energiczny może być nawet 3 g z małym hakiem ale nie więcej.
 
 
Psot 

Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-01, 09:12   Poprawka

Dziękuję za cenną radę. Poprawiłam przepis teraz białka jest równe 210 g a tłuszczu 110 g . Mieszanka jest na 14 dni z czego wynika że wychodzi 5 g białka na 1kg mc i 2,6 g tłuszczu . Reszta pierwiastków i witamin w normie :-) . Czy starać się podwyższyć tłusz do 2,7 g ?
A oto sam przepis :
600,0 g Wołowina gulasz
75,0 g Kurczak mięso bez skóry
180,0 g Indyk podudzie bez skóry
150,0 g Wołowina serce
1,0 szt Żółtko jajka
27,0 g Wątroba indycza
1,7 g Tran z wątroby dorsza Lunderland
1,2 g Mączka z alg morskich Lunderland
3,0 g Drożdże browarnicze Lunderland
13,7 g Hemoglobina wołowa suszona
1,2 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
48,0 g Tłuszcz gęsi
7,0 g Mączka ze skorupek Lunderland
4,7 g Sól himalajska
2,2 g Tauryna
363,0 g Woda
 
 
Agnikot 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 89
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-07-01, 18:09   

Psot,
tłuszcz 2,6 g na kg mc też jest ok. Niedobrze tylko, że w Twojej mieszance pochodzi tylko z dodatkowego tłuszczu, a nie z mięsa. Najlepiej jest łączyć mięsa chude z tłustymi. Spróbuj może zastąpić część chudego mięsa jakimś tłustszym np wołowiną szponder, udźcem z kurczaka ze skórą, albo jakimś innym tłustym mięskiem. Musisz trochę pokombinować z ilościami, żeby zachować odpowiednie proporcje białka i tłuszczu.
Zwróć też uwagę, aby nie przekraczać norm sodu i potasu. Masz sporo przekroczoną wit. A, ponieważ zawiera ją też tran, który dodajesz później -zmniejsz po prostu ilość wątróbki o jakieś 3 -4 g.
 
 
Psot 

Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-02, 14:19   Poprawka

Zamieniłam tłuszcz gęsi na tłuste mięsa . Teraz mieszanka jest na 13 dni , białko wynosi 195 g a tłuszcz 102 g . Obniżyłam też poziom witaminy A do 19 685 .
Przepis :
360,0 g Wołowina tłuste mięso
340,0 g Indyk podudzie ze skórą
150,0 g Wołowina serce
1,0 szt Żółtko jajka
23,5 g Wątroba indycza
1,3 g Tran z wątroby dorsza Lunderland
1,2 g Mączka z alg morskich Lunderland
3,0 g Drożdże browarnicze Lunderland
14,7 g Hemoglobina wołowa suszona
1,1 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
6,4 g Mączka ze skorupek Lunderland
4,2 g Sól himalajska
2,2 g Tauryna
283,0 g Woda
150,0 g Kurczak mięso bez skóry
 
 
Agnikot 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 89
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-07-02, 18:08   

No i jest o wiele lepiej :-) Trochę przekroczony sód i potas. Zabierz 0,1 g soli, stosunek K:Na będziesz miała 1,38, taki może być i sód wtedy będzie w normie. Potas ewentualnie może zostać jak jest, ale następnym razem postaraj się nie przekraczać również normy tego pierwiastka. Jod też jest troszkę przekroczony, ale niech zostanie. Następnym razem przypilnuj, żeby był w normie lub poniżej.
I jeszcze ważna jest kolejność dodawania składników do mieszanki. Najpierw dobieramy mięsa i podroby, później suplementy. Jeśli więc chcesz na końcu zamienić mięsa lub zmienić ich ilości musisz przeliczyć przepis od początku. :mrgreen:
 
 
Psot 

Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-07-02, 18:40   

Dziękuję za wszystkie porady , poprawię sód i wezmę się do roboty. Mam nadzieję że mojej kotce będzie smakować :mrgreen:
 
 
drapad 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 22 Sty 2019
Posty: 395
Skąd: Gillingham
Wysłany: 2019-07-07, 20:43   

Witam, w koncu udalo mi sie uzyc kalkulatora i ulozylam przepis dla mojego Bootsa. Boots to kocur 12 letni z nadczynnoscia tarczycy, regolowana lekiem thamazol, 5 mg rano i 2.5 mg wieczorem, 4 tyg temu t4 lekko ponizej normy ale wet kazal wciaz podawac ta sama dawke, w czwartek kolejne badanie krwi, wiec zobaczymy jak sie miewa tarczyca. Ponadto Boots ma diagnose IBD/choloniak nie potwierdzona bipsja. Boots ma rowniez alergie/nietolerancje na kurczka i jelen/sarne. Wciaz przyjmuje steryd 1 mg 1 raz na 3 dni, powoli wychodzimy ze sterydu. Nie ma juz objawow ze strony uk pokarmowego, bynajmniej jak dotad. W kwietniu mial profil nerkowy z elektrolitami bylo w normnie, mial problem z watroba, ale ostatnie badanie wyszlo ok, tylko gorne granice normy. Boots wazy 6.60 kg nie jest kotem wychodzacym, tylko krotkie spacery do ogrodu, jak ma ochote. Aktywnosc umiarkowana, apetyt wciaz dobry. Oto przepis:
Ges udo bez kosci - 850 g
Kaczka serce - 169 g
Kaczka zoladek - 180 g
jajko zoltko 2 szt
watroba kaczka - 75 g
tran z watroby dorsz Lunderland 0.8 g
Maczka z alg morskich Lunderland 1.3g
Drozdze Lunderland 3,5 g
hemoglobina suszona wolowa 9.6 g
solgar wit E 1 kaps
tauryna 50g
woda 385g
kaczka piers bez skory 500g
grasica jagniecaz 60 g
maczka ze skorupek Lunderland 12.9
sol himalajska 8.7g
cielecina chuda 400g

Nie wiem czy Boots bedzie tolerowal hemoglobine bo jej jeszcze nie probowalam z nim, i zoltko jaja, Boots nie je zoltka kurzego, daje mu przepiorcze nie wiem jak to sie odniesie i ile by ich zasosowac, pisza, ze 1 kurze to 3 przepiorcze. Co do sodu w kwitniu pamietam z wynikow krwi to Boots mial w gorne granicy normy, wiec jak mam sie trzymac z ta sola?, i wiem ze przy nadczynnosci to nalezy uzywac wiecej tauryny ale ile wiecej? Serce bije mu miarowo, nie ma tachycardia, a cisnienie nie wiem jakie ma bo nie dal sobie zmierzyc, nietoleruje nieczego co mu sie zakalad i caly czas sie rusz zeby sciagnac. Ostanie badanie ciezaru wlasciwego moczu, norma 1.038.
Z gory dziekuje za pomoc i wskazowki.
 
 
eyvailicous 

Barfuje od: jeszcze nie
Wiek: 29
Dołączyła: 16 Maj 2019
Posty: 4
Wysłany: 2019-08-05, 10:16   Mój pierwszy BARF

Witajcie!

Postanowiłam rozpocząć swoją przygodę z BARFem już jakiś czas temu, a dzisiaj wreszcie przygotowałam swój pierwszy przepis. Mam dwa koty (5.5 i 4.9 kg) całkowicie zdrowe (świeżo po corocznym badaniu krwi i moczu ;). Byłabym przeszczęśliwa gdybyście spojrzeli na mój przepis i poprawili to, co jest w nim nie tak :)



Z góry dziękuję za pomoc! :)
 
 
asia.cat 


Barfuje od: 11.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Lip 2016
Posty: 87
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2019-08-05, 20:28   

Ale jakie białko? nie znam ilości dni na jaką jest wyliczona dzienna porcja, no i proporcje sód/potas i wapń/fosfor też się nie mieszczą w granicach :-/ Osobiście też to dodałabym trochę więcej tauryny, ale niech się wypowiedzą mądrzejsi :-P
_________________
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2019-08-05, 22:01   

eyvailicous, żeby ocenić przepis konieczna jest tak jak wspomniała asia.cat ilość białka, czego nie wiemy. Najlepiej jak wrzucisz jeszcze wydruk przepisu. Ilość białka liczymy dzieląc sumę jaka Ci wyszła czyli 1441 / ilość dni /kg kota. Ale widząc już procenty i rodzaj mięsa jaki wybrałaś to sądzę, że białko jest o wiele za duże i mieszanka jest bardzo chuda. Piersi z kurczaka nie są zbyt wartościowe, a w połączeniu z polędwiczką nic dobrego z tego raczej nie wyjdzie. Zamiast piersi spróbuj z innymi bardziej tłustymi mięsami, może karkówka, albo udo z kaczki? Stosunek sód-potas bardzo do poprawy, potas masz już sporo przekroczony, stosunek powinien oscylować w granicach 1,35. Wit. A do podciągnięcia - więcej wątróbki. Ale myślę, że przepis powinnaś zrobić od nowa. Tylko spokojnie, nie zniechęcaj się, ja też półtora roku temu zaczynałam... :kwiatek:
 
 
eyvailicous 

Barfuje od: jeszcze nie
Wiek: 29
Dołączyła: 16 Maj 2019
Posty: 4
Wysłany: 2019-08-06, 08:39   

Bardzo Wam dziękuję!

Zrobiłam przepis od nowa. Pierwszy przepis chciałam zrobić z mięs, które są łatwo dostępne (mieszkam na wsi i u typowego rzeźnika jest kurczak, wieprzowina i wołowina, ewentualnie indyk :-D ).




Białko wynosi zatem 5,11. Co myślicie o tej mieszance? :-)
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2019-08-06, 21:40   

Tu już jest lepiej i pewnie z drobnymi korektami mieszanka do zaakceptowania, bo jest tylko na 6 dni, ale lepiej jeszcze ją dopieścić :) Skoro dostępną masz wieprzowinę spróbuj np. zamiast części kurczaka dodać karkówkę. Białko powinno jeszcze trochę spaść. Zwróć uwagę na stosunki wapń-fosfor i sód-potas. Mimo, że sam stosunek tych pierwiastków jest ok, to ich ilość jest już przekroczona. Powinno być raczej poniżej normy niż powyżej.
Acha i tak moja osobista uwaga...Dla mnie mięso "wołowina mielona" jest zbyt ogólną pozycją, nie używam czegoś takiego, bo nigdy nie wiadomo co tam jest zmielone. Wolę używać konkretnych części np. : szponder, karkówka, szynka itd.
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2019-08-15, 02:39   

Przepis jest jak najbardziej OK. BIalko mozna odrobine obnizyc nastepnym razem.Osobiscie napewno bym obnizyl fosfor. NIE piescilbym Tej masy tak koniecznie może leciutkio podklepal i wymieszal napuszając masę delikatnie packając Ją od dołu o.\
p-prszeprszam trochę mnie poniosło, :sleep:
 
 
Kierei 


Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: 2019-08-26, 18:42   

Proszę o ocenę, ewentualną korektę... Bo się wybieram na zakupy w środę....
Prawda jest taka że - mam dostęp do okrawków z piersi kurczaka oraz okrawków z polędwicy wołowej (przyjeżdża to rano do mojej pracy stoi w chłodni, w ciągu dnia jest porcjowane, wieczorem zabieram okrawki z chłodni do domu ) ciężko mi to ująć w kalkulator, jak wybieram "polędwica wołowa" to nie do końca jest to prawdą, bo okrawki to w połowie polędwica bez grama tłuszczu, a w połowie poprzerastane tłuste mięso okołopolędwicowe....

Wiem też że moje koty chętnie jedzą serca i wątroby z kurczaka i indyka... więc na tym starałam się ułożyć przepis. jako wagę kota wpisałam sumę wag kotów.

https://zapodaj.net/4a93a8bf6b372.png.html
https://zapodaj.net/1f682f490f31c.png.html
_________________
 
 
Klara 


Barfuje od: 03.2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 106
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2019-08-26, 20:44   

Kierei, Przepis jest raczej do zrobienia od nowa. Białko wychodzi Ci prawie 6!. Liczyłaś? Powinno być granicach 4,9-5,1 max. Niestety przepisy z piersi z kurczaka nie są łatwe do zbilansowania, bo pierś jest bardzo chuda i przy tym ma bardzo dużo białka. Stosunek sód-potas zdecydowanie do poprawy. Trochę za dużo żelaza i vit.A., ale przede wszystkim białko. Jeśli chodzi o mięsa do których masz dostęp, ja wolę wiedzieć do wrzucam do mieszanki. Udo to udo, pręga to pręga itd...A takie skrawki hmmm, ja bym nie dawała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne