BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Whole Prey dla kotów
Autor Wiadomość
Nul 

Wysłany: 2019-07-15, 13:44   

Niestety któreś mi te myszki zwraca... Może Feliś się za bardzo zachłannie obżera i potem ma problem... Zwłaszcza że nie ma wszystkich zębów, może za mało je gryzie??? Ale ostatnio któreś zwróciło nawet te małe, to przecież tam nawet nie am wiele do gryzienia... Miau...

Nul 

Wysłany: 2019-08-12, 14:16   

Kupiłam myszki w Bazyliszku (Kraków, przy Błoniach) - nie czułam moczu, kotom smakowały. Tylko cenowo nieco drożej...

bobson 

Wysłany: 2019-08-23, 01:33   

Jak często wypróżniają się koty na 100% whole pray?

czy ptasie pióra, puch wychodzą dołem czy sa normalnie trawione?

Skipper 
Ekspert

Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2019-08-31, 20:39   

Na 100% whole prey to nie powiem, ale mój Tosiek dostaje 2-3 razy w tygodniu szczura wyrośniętego na kolację i w kuwecie trafiają się dziwne kupy (a mam 3 koty na Barfie) - jedna jest bardzo jasna i mam wrażenie, jakby to były jakieś pozostałości po nieprzetrawionym do końca szczurzym futrze :hmm: (dzisiaj Tosiek dostał czarnego szczura - zobaczymy co będzie w kuwecie).

Jak zżerał kurze pisklaki i przepiórki (z piórami oczywiście) nie zauważyłam żadnych różnic w kocich kupach.

gamera 

Wysłany: 2019-09-10, 17:12   

Z moich doświadczeń (2 koty na whole prey od 9 miesięcy) mogę potwierdzić, że pojawiają się białe elementy wyglądające na nie do końca strawione futerko. Natomiast żadnych ptasich elementów typu pióra nie widać.
Na samym początku jeden z kotów ze dwa razy zwrócił wypluwkę (jak sowa) - jakieś kawałki kości, futerka. Ale że był wówczas młody, narwany i notorycznie jadł na wyścigi, to przypuszczam, że po prostu zjadł zbyt szybko i nie przetrawił dobrze (teraz już to się nie zdarza).
Moje koty wypróżniają się dość często, raz-dwa razy dziennie (tak średnio 1.5 raza dziennie, wydaje mi się). Trawią bardzo dobrze i prawie bezzapachowo (w przeciwieństwie do efektów spożycia mokrej karmy w przeszłości), kupy są zwarte i lekkie, takie "kiełbaski". ;)

gamera 

Wysłany: 2019-09-10, 17:21   

Swoją drogą, zmieniając temat, czy ktoś może polecić dobre źródło whole prey w Poznaniu/okolicach (ew. wysyłające w obrębie Polski)?
Normalnie kupuję u 4reptiles, ale od dłuższego czasu kompletnie niedostępne są pakiety trzydziestodniowe dla kotów, jak również myszy. Ostatnio zniknęły też pisklaki, oseski, przepiórki dostępne tylko na sztuki. Próbuję się zorientować, w czym dzieło, ale bardzo trudno się do nich dodzwonić - ostatnio, 2 tygodnie temu, powiedziano mi, że pakiety będą dostępne od 4 września (do teraz nie ma). Zapasy topią mi się błyskawicznie, zostały mi tylko szczury, na które moje koty nie mogą już patrzeć (przyzwyczaiły się do różnorodności). Podkarmiam je bokiem skrzydełkami kurzymi dla urozmaicenia, ale sytuacja powoli staje się paląca.
Zamawiam właśnie (po raz pierwszy) myszy tu:
https://pl-pl.facebook.com/krzysztofmazurhodowla/
ale przydałoby mi się też jakieś źródło innych drobnych zwierzątek, zależy mi zwłaszcza na przepiórkach i kurczaczkach.

Carol.sz 

Wysłany: 2019-09-13, 18:09   

Hej Wrocław,

nie chciałby się ktoś podłączyć do zamówienia w Karmanimal? Zamówiłabym coś Oliverowi, ale fajnie byłoby podzielić się z kimś kosztami wysyłki, zawsze to więcej kasy na frykasy :)

Odpowiedz do tematu