BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kącik szczęśliwego barfera
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2016-08-02, 07:08   

Ja bym kupiła :mrgreen:

AniaR 

Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2016-08-02, 15:31   

Tez tak mysle, ze dobrze byloby kupic. Zwierzakow szkoda, jak lubi czytac i jest nieglupia to jest szansa, ze przeczyta i oczy sie jej otworza.

Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert

Barfuje od: 12.12.13r
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2016-08-02, 15:59   

Może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi :kciuk:

hysteria 

Barfuje od: 12.2014
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2016-08-02, 16:24   

namówiłyście :mrgreen: , we wrześniu będzie okazja to coś kupię :->

vesela krava 
Ekspert

Barfuje od: 10/2013
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2016-09-25, 11:22   

Kilka dni temu znalazlam kota. Wczoraj kot spal juz w swoim domu :mrgreen: Wlascicielka szukala go od stycznia i kilka tygodni temu stracila nadzieje, ze go znajdzie. On jeden wie co przez caly ten czas robil. Zawedrowal 2.5 km od domu. Niby nie duzo, ale mial sporo szczescia bo po drodze mnostwo ruchliwych ulic i autostrada.

AniaR 

Barfuje od: 2005
Wysłany: 2016-09-25, 15:16   

Koty zawsze zadziwiaja umiejetnoscia przetrwania.
A w jakim stanie byl ten kot? Bo moze byc jeszcze taka mozliwosc, ze mieszkal u kogos przez ten czas.

Potwora 

Wysłany: 2016-09-26, 13:02   

UWAGA! Święto państwowe.
Pan Kot właśnie po raz pierwszy zjadł trochę czystego barfa, bez kręcenia nosem i bez ANI JEDNEJ kropelki sosu z saszetki. Gdybym miała szampana to chyba właśnie bym go otwierała, bo już straciłam nadzieję, że ta chwila kiedykolwiek nadejdzie.

W przeciągu ostatnich dwóch tygodni zaczął się też nawet nieco upominać o jedzenie gdy spóźniam się z podaniem porcji i przybyło mu trochę ciała (na tyle, że czuć różnicę), więc cieszę się podwójnie :mrgreen:

shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2016-09-26, 18:12   

Potwora :kwiatek:
Hurrra!! Trzymamy :kciuk: :kciuk:

Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-09-26, 19:46   

Potwora gratuluję :kwiatek: Ile czasu trwało przestawianie Twojego kota na barfa. Ja zaczynam Guciowi podawać mokre od 6 dni. Na razie dostaje łyżeczkę dziennie. Gucio je mokre z przysmakiem Miamor. Długa droga przede mną.

vesela krava 
Ekspert

Barfuje od: 10/2013
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2016-09-30, 10:30   

AniaR napisał/a:
A w jakim stanie byl ten kot? Bo moze byc jeszcze taka mozliwosc, ze mieszkal u kogos przez ten czas.

Niestety kiepskim. Wygladalo na to, ze mial zlamane przynajmniej jedno zebro, do tego bardzo chudy (nigdy nie widzialam na zywo tak chudego kota), ale futro zadziwiajaco blyszczace. Wlascicielka powiedziala ze 2 tygodnie przed zniknieciem cudem uniknal smierci przez otrucie.

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Wysłany: 2019-09-21, 08:20   

Od dłuższego czasu szukałam sobie skutera - ma jeździć i mieć wszystkie papiery w porządku. Okazało się, że ilość oszustów przerasta moje najśmielsze oczekiwania, dosłownie każdy właściciel zapominał nam powiedzieć, że: hamulce nie działają, stopka odpadła, coś mocy nie ma w silniku itp itd... dodatkowo, jeśli już sprzęta działał to akurat zgubiło się całą dokumentację od motorka.

Teoretycznie jest to możliwe, odzyskanie jej też (jeśli skuter nie jest kradziony), ale na litość... 20 pod rząd te dokumenty zgubiło?!

Szukanine było co raz bardziej frustrujące (zastanawiałam się powoli nad kupnem nowego skutera), aż.... JEST! Wczoraj dotarła do mnie moja własna, osobista i prywatna VESPA :love: . Granatowy Drań jest prześliczny, jeździ cudnie, o wszystkich usterkach byliśmy uprzedzeni (są z gatunku "irytujące i do naprawy w chwilę", a nie "cholera wie jak się zabrać, a zrobić trzeba, bo się zabiję"), papiery tak śliczne, że śliczniejszych nie widziałam - pełna dokumentacja z 11 lat :faja: .

Do tego w środę przyszła mi licencja tymczasowa, więc jeszcze tylko umówię się na egzamin i mogę porzucić znienawidzone autobusy (na które tracę min. 2 h dziennie) :mrgreen: .

Dodatkowo w czwartek odwiedziła mnie pewna petsitterka, która nie wyrabia z klientami i szuka jelenia do współpracy. Bardzo chcę zostać jeleniem :hura: . Stawki mam troszeczkę niższe od niej (ze względu na "świeżość na rynku" :roll: )... Dziewczyna poprostu podrzuci mi swoich klientów, skasuje swoją stawkę, a mi wypłaci moją - bez potrąceń, bo naprawdę nie ma z czego trącić :nudy: .

Tak więc w tym tygodniu dopiełam skuterek, prawko i rozwijam się zawodowo :beer:

Anilina 

Barfuje od: 20.07.2017
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2019-10-03, 17:03   

Sierra,
jak to fajnie, gdy się układa. W takim razie przyjemnego śmigania na skuterku i powodzenia w niańczeniu futrzaków.

Z kolei ja chciałabym się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Odkąd w 2017r przeszłam ze swoimi zwierzakami na BARF (tzn one przeszły, bo mi jednak surowe mięso nie wchodzi ;-) ), zaczęłam też karmić surowizną kocie brzdące, które trafiają do mnie na tymczas. A z moich opowieści tu zamieszczanych wiecie, że rzadko są to kocięta zdrowe i bezproblemowe. No bo to właśnie takie schorowane bidy głównie ruszają mi sumienie i takie wyciągam ze schronisk.

Siedzą te cherlawinki u mnie dość długo, 2-6 miesięcy, zwykle w fazie swojego intensywnego wzrostu. I wiecie co? Mimo chorób, mimo długich nieraz antybiotykoterapii, wyrastają z nich dorodne, piękne kociska. Mój najbiedniejszy z zeszłorocznych kociaków, Omek, trafił do mnie w wieku 4 tygodni, odchowany początkowo na mieszance mleka koziego z żółtkiem, później już prosto na BARF, długo walczący z biegunkami, w lipcu skończył rok. Jest zdrowy, obecnie na mięsnych puchach w domu stałym, cudownie umaszczony, waży 5,5 kg :shock:
I wcale nie jest gruby. To po prostu kawał kota.
To samo mogę powiedzieć o kociętach z innego miotu, które co prawda umieściłam w innym domu tymczasowym, ale przez cały czas zapewniałam in catering. Też piękne, wielkie, zdrowe koty.

Próba jest zbyt mała (łącznie 7 kotów) by mówić tu o jakichś poważnych statystykach, ale jednak zaryzykuję stwierdzenie, że kocięta, które w fazie najszybszego wzrostu karmione są dobrze zbilansowanym BARFem, osiągają w życiu dorosłym imponujące rozmiary i piękne, wysycone umaszczenie (o ile oczywiście stały opiekun tego nie spartoli, ale moje domy stałe dokształcam z prawidłowego żywienia mięsożerców).

I tak dla kontrastu myślę o Ostarce, która w tej chwili jest pod moją opieką. Ma około roku, do mnie trafiła mając ok 7-8 miesięcy. Z 2 kg przybrała do 3kg i wszystko wskazuje na to, że dalsze rośnięcie już tylko w szerz. Owszem, taka mikrokotka ma mnóstwo uroku. Ale kto zgadnie, jak te niedobory odbiją się na jej zdrowiu za dwa, cztery czy sześć lat?

To, że BARF przy takich chorobach jak niewydolność nerek czy alergie pokarmowe ratuje życia to dla mnie oczywistość. Wygląda też na to, że BARF wprowadzony w wieku kocięcym to lepszy start dla maluchów i szansa na całkowite wyleczenie z wirusów (żaden z moich dawnych podopiecznych nie ma nawrotów herpesa ani kalici po wyadoptowaniu).

Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2019-10-04, 12:15   

Anilina napisał/a:
e kocięta, które w fazie najszybszego wzrostu karmione są dobrze zbilansowanym BARFem, osiągają w życiu dorosłym imponujące rozmiary

Anilina,
wszyscy, którzy do nas przychodzą są w szoku jakie mamy duże koty (nie grube; no moze Lisa troszeczkę :-) ) i rzeczywiście jak je porównuję z kotami, które widuje np na ulicy, albo u znajomych, to moje to mutanty - ważą prawie po 6 kg :shock: Nie raz zastanawialiśmy się, czy to właśnie barf tak wpłynął, że one są takie duże? aczkolwiek nie były nim karmione od kociaka - miały może po 7 / 8 miesięcy jak przeszliśmy na 100% barf

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Wysłany: 2019-10-06, 15:39   

Anilina też jestem zdania, że BARF wpływa pozytywnie na rozwój kota. Niby jak inaczej wyjaśnić fakt, że u Savannah 2,5-3 kg kotka (nawet z F7-8) to maleństwo, kruszynka drobniutka, do hodowli nie dopuszczana :roll: . Ok, od serwala idą "duże" geny, ale moja własna Sierra z wagą 4,5 kg jest uważana za drobną, szczuplutką panienkę. Weterynarz znający rasę zaleca podtuczenie panienki do 5 kg ("lepiej by wyglądała, jakby troszeczkę przybrała"*).

Praktycznie cała ta rasa jest na BARFie.

*Sierra ma szeroko pod ogonem zalecenia weterynarza i woli trzymać linię... To jedyny znany mi kot, który wzgardza wołowiną kobe :twisted: .

Saga 

Barfuje od: 07.2016
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2019-10-06, 19:46   

Arora napisał/a:
jak je porównuję z kotami, które widuje np na ulicy, albo u znajomych, to moje to mutanty - ważą prawie po 6 kg Nie raz zastanawialiśmy się, czy to właśnie barf tak wpłynął, że one są takie duże? aczkolwiek nie były nim karmione od kociaka - miały może po 7 / 8 miesięcy jak przeszliśmy na 100% barf

O rany :shock: Moje na 100% barfie są od trzeciego z kawałkiem miesiąca życia, wcześniej suchej karmy w ogóle nie jadły, troszkę tylko puszkowej + mięsko, ale aż tak wielkie nie są :mrgreen: . Fakt, ze są duże, umięśnione, ale od prawie roku utrzymują stałą wagę: Maniek 4,7-4,8 kg, Mufka 4,5. Mufka jest trochę bardziej taka... ubita, tłuszczyku raczej brak, ale kosteczek się tak łatwo nie wyczuje ;-) , natomiast Maniuś jest bardzo szczupły, pewnie dlatego ze mocno ruchliwy chłopina jest ;-) . On wszystko spala i kosteczki na siłę da radę u niego policzyć ;-) . I co zauważyłam, są bardzo silne. Mam wrażenie, ze koty na barfie się nieco inaczej rozwijają.
Ale jak sobie pomyślę, że by miały ważyć po 6 kg... ufff, może raczej nie ;-)
Nikomu nie winien łaski ni posłuchu"
/Jacek Kaczmarski

Odpowiedz do tematu