BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam ponownie
Autor Wiadomość
yenberry 


Dołączyła: 01 Wrz 2015
Posty: 10
Wysłany: 2019-10-24, 22:16   Witam ponownie

Hej :mrgreen:
Byłam już tu jakiś czas temu, miałam kota u siebie, kot jadł barfa, kot zamieszkał u rodziców :(( => kot je suchą karmę z maketu. Ja płaczę. To tak po krótce wygląda sytuacja.

Teraz chciałabym zmienić tą sytuację. Mam drugiego kota, przypałętał się w zeszłym tygodniu, młodziak. Kot 2 wsuwa mokrą karmę, generalnie nie wybrzydza jak dotąd. Kot 1 bardzo nie lubi zmian. Będzie ciężko. Te suche zbożówki to jest jak heroina. Rodzice się nie chcą słuchać, ale damy radę;d Jest sposób na kota, jest sposób na rodziców:d Narazie proszę każdego dnia o trzymanie się posiłków i każdego dnia jak tam przyjdę w dowolnym momencie - stoi miska. Bo kota męczyć nie można, on chce i jest głodny, a w ogóle to ona mi głowę zawraca i ją zabieraj.

W każdym razie. Kot 2 powinien prawdopodobnie przejść na suchą bezzbożową w 1 kolejności. Do tego planuję rosołek - pije strasznie mało zdaje mi się.

I teraz przechodząc do sedna sprawy, czy ktoś mógłby mnie pokierować do tematu, bo nie potrafię znaleźć :niewiem: Jaka to ma być karma? Tak, widzę sugerowane marki w postach sprzed lat (zdaje mi się), teraz mój problem - jestem też na budżecie. Próbuję zbalansować akceptowalną dietę z kompletnym brakiem hajsu. Jak już będziemy na barfie to myślę, że damy radę, ale to przechodzenie, karmy - droga sprawa. Patrzę na te tańsze karmy z sugerowanych (albo w ogóle na karmy suche) i widzę w nich nadal duże ilości ziemniaków czy grochu, a do tego OWOCE???
Czy w każdej karmie suchej są takie zapełniacze/źródła białka zdaje się w przypadku grochu?
Czy jest to akceptowalna forma przejściowa pomiędzy zbożówką a mokrą karmą bezzbożową?
Na przykład na miejscu znalazłam karmę CarniLove, która wygląda dość spoko, poza tym że zawiera jakieś 18% grochu.

Porta 21 Sensible np wygląda tak:
mączka z mięsa drobiowego (64%), mięso z kurczaka (9,1%), tłuszcz z kurczaka, suszone ziemniaki (5,1%), suszone drożdże piwowarskie, suszone wysłodki buraczane (odcukrzone), celuloza, suszona borówka brusznica (0,05%), wyciąg z zielonej herbaty, MOS (mannanoligosacharydy), FOS (fruktooligosacharydy).

Taste of the Wild, również sugerowany wygląda tak:
mączka z mięsa kurczaka, groch, batat, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami mieszanymi), białko z grochu, białko ziemniaczane, pieczony jeleń (4%), wędzony łosoś (4%), mączka rybna, minerały, suszony korzeń cykorii, pomidory, borówki, maliny, ekstrakt z juki.

nawet nie mówią ile tego kurczaka; maliny brorówki pomidory???

Potrzebowałabym szybkiej pomocy jaką karmę wybrać, ponieważ muszę również zamówić puszki dla kota 2 ASAP.

Dzięki:))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne