BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Węglan wapnia
Autor Wiadomość
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-09-27, 13:22   

tak, ten, dziewczyny go używają (niechże się któraś przyzna!)
jest podobno różowawy, więc pewnie z marmuru
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-27, 13:34   

No właśnie widać na zdjęciu, ze nie jest czysto biały.
Pewnie o ten chodzi
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-27, 16:02   

Skipper napisał/a:
Saga, na bank sztuczny - ma podane numery CAS i WE a poza tym w przypadku substancji pochodzenia naturalnego jest inne nazewnictwo.

Saga napisał/a:
To znaczy jakie nazewnictwo?

Saga, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłam - mówiąc pochodzenia naturalnego miałam na myśli, że jest ze źródeł biologicznych czyli np. wspomniana mączka ze skorupek jaj, kości itp. i w tym przypadku powinien być podany gatunek organizmu, z którego ten węglan uzyskano.

Zalinkowany przez Ciebie węglan ma numery CAS i WE, którymi oznacza się czysty węglan wapnia, a poza tym (na co zwróciła uwagę Melba wyżej) - owo "strącony" jest to proces, w jakim węglan został otrzymany; jest to jeden z głównych parametrów identyfikujących substancje pochodzenia niebiologicznego.

Przykładowo tutaj masz link do węglanu wapnia w preparacie aptecznym, gdzie węglan wapnia jest uzyskany ze skorupek jaj.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-09-27, 16:46   

Skipper napisał/a:
Zalinkowany przez Ciebie węglan ma numery CAS i WE, którymi oznacza się czysty węglan wapnia

Hm... a przypadkiem numery CAS, WE, CE nie są nadawane zawsze w laboratoriach chemicznych? Biomus ma całą masę różnych produktów, na liście widzę np. kakao, masło kakaowe albo Ksylitol fiński Danisco , każdy ma numer CAS, wszystkie są w dziale surowce i odczynniki chemiczne. Według tego co piszesz należy np. taki ksylitol zaliczyć do produktów syntetycznych. Nie jestem chemikiem dlatego pytam i wolę się upewnić :-)


Skipper napisał/a:
a poza tym (na co zwróciła uwagę Melba wyżej) - owo "strącony" jest to proces, w jakim węglan został otrzymany

Ok, z tym się zgadzam :-) : "Strącony węglan wapnia to syntetyczny węglan wapnia."
I sprawa się wyjaśniła :-)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-27, 18:24   

Saga napisał/a:
Hm... a przypadkiem numery CAS, WE, CE nie są nadawane zawsze w laboratoriach chemicznych? Biomus ma całą masę różnych produktów, na liście widzę np. kakao, masło kakaowe albo Ksylitol fiński Danisco , każdy ma numer CAS, wszystkie są w dziale surowce i odczynniki chemiczne. Według tego co piszesz należy np. taki ksylitol zaliczyć do produktów syntetycznych. Nie jestem chemikiem dlatego pytam i wolę się upewnić :-)

Saga, praktycznie każda (z nielicznymi wyjątkami) substancja lub mieszanina ma nadany numer CAS lub WE. Numer CAS jest to oznaczenie amerykańskie nadawane przez Chemical Abstracts Service, a numer WE to oznaczenie europejskie i oznacza, że dana substancja/mieszanina jest w wykazach EINECS, ELINCS. Producent danej substancji bierze numery CAS i WE z tych wykazów, tak więc niezależnie od tego, kto będzie producentem np. czystego węglanu wapnia zawsze będzie miał ten sam numer CAS i WE.

Z kolei CE jest to oznakowanie, które musi być na wszystkich towarach podlegającym tzw. Dyrektywom Nowego Podejścia, czyli przykładowo sprzęt elektryczny, wyroby pirotechniczne, maszyny, zabawki itp. i oznacza, że dany produkt spełnia zasadnicze wymagania w zakresie bezpieczeństwa dla człowieków i środowiska :mrgreen: I raczej nie ma to nic wspólnego z chemikaliami.

Zauważ, że na ksylitolu, do którego link podałaś, na etykiecie jest napisane, że jest to produkt pozyskiwany ze źródeł naturalnych.
Owszem, można to ująć w ten sposób, bo surowcem w Finlandii zazwyczaj jest drewno brzozowe, ale z naszego BARF-nego punktu widzenia - czy na pewno ? Proponuję dokładnie przejrzeć przewodniki na stronie Europejskiej Agencji Chemikaliów - tam można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy m.in. odnośnie nazewnictwa substancji uzyskiwanych z materiałów biologicznych.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Komori 

Dołączyła: 22 Paź 2019
Posty: 24
Skąd: pod Poznaniem
Wysłany: 2019-10-26, 19:35   

Ktory weglan wybrac dla kota nerkowego? Rozumiem ze nie maczke ze skorupek tylko czysty weglan ale ktoty? Czy to wszystko jedno?
1.https://allegro.pl/oferta/now-calcium-carbonate-weglan-wapnia-proszek-340g-7858516619
2.https://www.olx.pl/oferta/redukwas-spozywczy-weglan-wapnia-15g-odkwaszacz-wino-CID628-IDpRFgJ.html#5ead7b41da
3. https://www.olx.pl/oferta...html#b263e2cd66
???
_________________
Nie mozesz uratowac wszystkich, ale probujac mozesz uratowac wiecej niz nic nie robiac
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-10-28, 12:17   

Komori,
odpowiedź w wątku nerkowym: https://www.barfnyswiat.o...light=#12578282
Wystarczy, że zadasz pytanie w jednym miejscu - nie ma sensu ich dublowanie.
 
 
Komori 

Dołączyła: 22 Paź 2019
Posty: 24
Skąd: pod Poznaniem
Wysłany: 2019-11-18, 18:21   

Czy weglan mozna zmieszac z woda i podac do pyszczka strzykawka? Mam z biomusu.
_________________
Nie mozesz uratowac wszystkich, ale probujac mozesz uratowac wiecej niz nic nie robiac
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2020-10-23, 14:57   

czy ktoś ma namiary na węglan wapnia z udokumentowaną jakością spo żyw czą i żeby on był pochodzenia chemicznego ?
Producenci/dystrybutorzy umieszczają na swojej stronie symbol E170 nie mając na to oznaczenie dokumentacji . Tak się okazuje po zamailowaniu/rozmowie telefonicznej . Tłumaczą różnie .
 
 
Martin123 

Dołączył: 18 Lis 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-11-20, 17:49   

Witam,
mam pytanie odnośnie składu węglanu wapnia od firmy Meatlove. Patrząc na skład analityczny posiada: wapń z naturalnego wapienia 36%, popiół nierozpuszczalny w kwasie solnym 9%. Jako, że zakupy suplementowe robiłem w lekkim pośpiechu, nie zauważyłem dopisku odnośnie popiołu. Ma ktoś może jakiegoś "tip'a" odnośnie tego jak ten popiół powinien być uwzględniony w kalkulatorze?
 
 
Mada89 

Dołączyła: 06 Sty 2021
Posty: 27
Wysłany: 2021-04-22, 16:26   

Dołączam się do pytania o węglan wapnia z Meatlove. Mój kot alergik go nie toleruje i nie wiem, czy to przez węglan, czy przez ten popiół.

Czy taki węglan będzie dobry?

https://archiwum.allegro.pl/oferta/now-foods-calcium-carbonate-340g-weglan-wapnia-i9335848925.html
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2021-05-01, 23:38   

Mada
zerknij w link podany przez Anilinę parę postów przed Twoim .
Now Foods nie podaje procentowej zawartości wapnia w węglanie

jeśli dobrze odczytuję etykietę , to 1,7 g tego węglanu ma 600 mg wapnia czyli w 100 g byłoby go 35294,117 mg = 35,3 g / % w zaokrągleniu
nie biorę odpowiedzialności za wyliczenie
 
 
Mada89 

Dołączyła: 06 Sty 2021
Posty: 27
Wysłany: 2021-07-03, 08:18   

Czy węglan wapnia, który można kupić, i węglan wapnia ze skorupek jaj, np. przepiórczych, to ta sama substancja?

Pytam, bo mój kocur nie toleruje kupnego węglanu, więc zastawiam się, czy jest sens próbować ze skorupkami przepiórczymi (zakładając, że na przepiórkę nie ma alergii).
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2021-07-04, 07:28   

Mara przeczytaj watek - sprawa nie jest tak super oczywista. Kupić można przeróżne rodzaje węglanu wapnia....
 
 
Mada89 

Dołączyła: 06 Sty 2021
Posty: 27
Wysłany: 2021-07-04, 10:09   

Ponawiam pytanie: Czy węglan wapnia, który można kupić, i węglan wapnia ze skorupek jaj, np. przepiórczych, to ta sama substancja?

(kupny węglan wapnia próbowałam dwukrotnie z różnych źródeł; za każdym razem wymioty)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne