BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ptasia grypa u kotów
Autor Wiadomość
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-15, 07:44   

Anilina,

statystyka dla duży liczb jest prawdziwa.
Do chwili obecnej wirus A/H5N8/ nie był w stanie przenieść się na ssaki.
Nie znalazłem nigdzie takiej informacji.

Prawdopodobieństwo, że on zmutuje na terenie Polski jest pomijalnie niskie =0

Tyle o mojej prawdzie i statystyce.

Jeśli znasz lub znajdziesz jakikolwiek przypadek zaatakowania ssaków wirusem A/H5N8/ daj znać - skoryguję swoje stanowisko.

Do tego momentu podtrzymuję swoje stanowisko - ryzyko pomijalne - nie istnieje

A propos wirusa H5N1 (jedynego wirusa ptasiego, który dotychczas potrafił zmutować do AH5N1 i przenieść się na ssaki) informacja prasowa, o której wspominałem - przytaczam
https://www.statnews.com/...ations-outlook/

Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2020-01-15, 09:35   

Artoo,
wygląda na to, że komunikujemy się w zupełnie różnych językach.

Choć chwilami mam poważne wątpliwości, to jednak wciąż pokładam wiarę w to, że każdy zainteresowany tematem użytkownik Forum posłuży się własnym mózgiem i dokona analizy faktów.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-15, 10:06   

Anilina,

też mam taką nadzieję, że każdy rozsądny nie będzie wrzucał tysięcy różnych haseł do jednego worka.

Jeszcze raz powtarzam, od 2003 roku tylko jeden wirus atakujący ptaki o symbolu H5N1 został rozpoznany jako wirus potrafiący po mutacji do AH5N1 przenieść się poza barierę gatunkową na ssaki.
Do chwili obecnej nie wystąpiła taka sytuacja z żadnym innym wirusem ptasim.

Dla obecnie aktywnego wirusa ptasiego A/H5N8 nie było przypadku na Świecie by przeniósł się poza gatunek.

I to jest PRAWDA, której nikt nie jestest w stanie podważyć.

I jeszcze jedna PRAWDA - dotyczy wirusa Aujeszky’ego, który na tym forum dziwnie jest pomijany.
Wirus Aujeszky’ego atakuje ssaki i jest zabójczy dla psów i kotów.
Wirus jest aktywny na terenie Polski.
Mimo to na naszym forum sugeruje się, że mięso wieprzowe jest bezpieczne w sytuacji, gdy ubojnie nie prowadzą badań w Polsce pod tym kontem.

I tutaj mamy do porównania dwa wirusy:
1. ptasi A/H5N8, który nigdy nie przeniósł się na ssaki - dziwna panika
2. Aujeszky’ego, który występuje w Polsce i jest śmiertelny dla psów i kotów - chowanie głowy w piasek
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-01-15, 10:17   

Anilina napisał/a:
Artoo,
wygląda na to, że komunikujemy się w zupełnie różnych językach.


Prawda? Też mam czasem takie wrażenie...


Artoo ryzyko pomijalne to ciągle ryzyko... Ty tutaj mówisz o zaprzeczeniu faktów, bo tak ci wygodniej :roll: . I rozumiem dlaczego te fakty ignorujesz (zbyt małe ryzyko twoim zdaniem), ale nie możesz upierać się, że wszyscy mają to ignorować, bo ryzyko jest małe TWOIM zdaniem.

Ps. "Ptaki" to nie gatunek.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-15, 10:29   

Sierra,

ja tylko porównuję fakty:

obecnie aktywny wirus ptasi A/H5N8 nigdy w historii Świata nie przekroczył bariery gatunkowej - FAKT

Dla porównania wirus Auyeszky'ego jest aktywny w Polsce (dziki i świnie bezobjawowo).
Mięsa wieprzowego nie bada się pod kątem wirusów.

Badanie mięsa wieprzowego jest określone ustawowo
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ
z dnia 11 grudnia 1998 r.
w sprawie sposobu badania zwierząt rzeźnych, badania, oceny i znakowania mięsa, wykorzystania mięsa o ograniczonej przydatności do spożycia, mięsa niezdatnego do spożycia oraz prowadzenia dokumentacji z tym związanej.

§ 4.
1. Wszystkie części ciała zwierząt rzeźnych, włącznie z krwią, powinny natychmiast po uboju zostać zbadane w celu określenia, czy mięso jest zdatne do spożycia.
2. Badanie poubojowe bydła, świń, owiec, kóz i zwierząt jednokopytnych obejmuje:
1) oględziny ubitego zwierzęcia oraz jego narządów wewnętrznych,
2) omacywanie narządów wewnętrznych,
3) nacinanie niektórych narządów wewnętrznych i węzłów chłonnych,
4) badanie konsystencji, zabarwienia i zapachu tuszy zwierzęcia,
5) badanie na wągrzycę u świń i bydła, które powinno obejmować oględziny powierzchni mięśni, a przede wszystkim mięśni: uda, filarów przepony, mięśni międzykostnych, serca, języka i krtani,
6) badanie na nosaciznę zwierząt jednokopytnych, które powinno obejmować oględziny błon śluzowych tchawicy, krtani, jam nosowych, zatok i ich rozgałęzień, po uprzednim przepołowieniu głowy w kierunku podłużnym oraz po wycięciu przegrody nosowej,
7) badanie na włośnie mięsa świń i zwierząt jednokopytnych,
8) w razie konieczności badania laboratoryjne.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/akty...1,16832225.html
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2020-01-15, 10:42   

Artoo napisał/a:
I jeszcze jedna PRAWDA - dotyczy wirusa Aujeszky’ego, który na tym forum dziwnie jest pomijany.
Artoo napisał/a:
Mimo to na naszym forum sugeruje się, że mięso wieprzowe jest bezpieczne

Kłamiesz bo lubisz, czy po prostu przestałeś odróżniać rzeczywistość od swoich fantazji?
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-15, 11:17   

Anilina,

1. nie obrażam innych użytkowników forum.
2. nie kłamię
3. podaję jedynie fakty

Co do wieprzowiny wystarczy przejrzeć temat suszonej hemoglobiny i wypowiedzi a priori o tym, że jest ona bezpieczna.
https://www.barfnyswiat.o...der=asc&start=0
Mało osób miało zdanie odrębne

Na tym forum część osób podaje kotom wieprzowinę;
https://www.barfnyswiat.o...er=asc&start=45

I tyle o faktach i kłamstwach
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2020-01-15, 12:17   

Artoo napisał/a:
1. nie obrażam innych użytkowników forum.
2. nie kłamię
3. podaję jedynie fakty


1. Obrażasz mnie. Ilekroć widzę w przepisie informację o wieprzowinie, uprzedzam o ryzyku. To samo dotyczy innych osób doradzających obecnie przy sporządzaniu przepisów.
2. Kłamiesz - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "wieprzowina" by zobaczyć, że nie ignorujemy tu wirusa.
3. O "Twoich" faktach wyraziłam już swoją opinię.

Słuchaj, ja nie mam nic przeciwko temu, że masz swoje zdanie. Nie zabraniam Ci go mieć, nawet jak się z nim nie zgadzam.
Natomiast udzielaniu szkodliwych rad na Forum i szerzeniu nieprawdy o Forum nie popuszczę.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-15, 12:47   

Anilina,

podaj przykład:

1. osobowego obrażenia Twojej osoby - wskaż choć jeden taki przypadek

2. kłamstwo - wskazałem posty z wieprzowiną w tym z hemoglobiną wieprzową - fakty są takie, że na forum hemoglobina wieprzowa jest wskazywana jako poprawna

3. fakty: jednoznacznie na wątku napisałem ( nie mogę zacytować samego siebie więc wklejam treść z dnia)
Wysłany: 2020-01-13, 14:46
"100% bezpieczeństwa nie ma to jasne.

Natomiast:
1. prawdopodobieństwo wystąpienia wirusa H5N1 to 1 do kilkunastu tysięcy
2. prawdopodobieństwa powstania mutacji AH5N1 z wirusa H5N1 to 1 do wielu milionów - nie powtórzyła się nowa mutacja.
3. prawdopodobieństwo zarażenia się kota przez spożycie wirusem AH5N1 to kolejne 1 do miliona

Łączne prawdopodobieństwo zarażenia to 1 do tryliona lub więcej

W mojej opinii brak ryzyka
"

i całość w punktach wyjaśniona.
Wyraziłem swoje zdanie zastrzegając, że 100 % bezpieczeństwa nie ma


Nie pogniewam się na przeprosiny
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-01-15, 23:05   

Artoo znam to forum od bardzo dawna... Byłam tutaj zarejestrowana praktycznie od powstania tego forum (aż sprawdziłam - stażem z poprzedniego nicku łapię się na pierwszą 20). Gwarantuję ci, że jak wtedy wkraczałam w barf koci to mówiono na forum o niebezpieczeństwie z wieprzowiną!

Odnośnie barfu psiego się nie wypowiem, zaczynałam jeszcze przed powstaniem forum i w innych miejscach na "dzień dobry" o wieprzowinie mnie ostrzegano :roll: .

EDIT: Gdybyś uważnie czytał wątek o hemoglobinie - wirus ginie w temp. 55 stopni C, do suszenia hemoglobiny używa się 130 stopni C. Informacja wprost z wątku, do którego link sam podałeś
/EDIT


Przyjmij do wiadomości fakt, że otwarte zarzucaniem nam wszystkim ignorowania problemu po pierwsze nas obraża*, po drugie jest bezczelnym kłamstwem! Na dodatek doskonale pokazuje twoje podejście do "faktów" :roll:


*prawie się z chłopem rozstałam, bo powaga sytuacji do niego nie docierała - Księciunio na początku uparcie Sierze wieprzowinę kupował :evil: ... W tym temacie jestem bardzo cięta!


EDIT:
tak sobie czytałam wątki zacytowane przez Artoo i znalazłam ciekawy post sprzed 2 lat odnośnie ptasiej grypy
Skipper napisał/a:
Tutaj są komunikaty Głównego Inspektoratu Weterynarii. Po prostu warto śledzić, co się tam pojawia - oni są na bieżąco jeżeli chodzi o wszelkie problemy związane ze zdrowotnością zwierząt w Polsce.

Marzi - moim zdaniem jak najbardziej można podawać (na obecną chwilę). Jeżeli coś się pojawi w hodowlach drobiu, to będą musieli to zgłosić, bo to jest ich żyć albo nie żyć. Jeżeli zgłoszą, to info na podanej przeze mnie stronie GIW na pewno będzie.

Trzeba byłoby poczytać, jak ten wirus HPAI, podtyp H5N8 ma się do kociego osobnika i czy jest dla kota szkodliwy - ja wczoraj szukałam trochę w necie (ale byłam mocno padnięta, mogłam trochę źle kojarzyć i nie przejrzałam wszystkiego) i koty mogą być chyba tylko nosicielami. Ale trzeba to dokładnie sprawdzić - to nie jest informacja na 100% pewna.
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-16, 08:46   

Sierra,

myślałem, że forum jest miejscem na otwartą dyskusję.
Mamy rozdwojenie spostrzeżeń:
1. podgrzewanie białka w dowolnej formie powyżej temperatury ok. 42'C niszczy jego zawartość i powoduje olbrzymie straty w jego przyswajaniu. To samo dotyczy wszelkich produktów odzwierzęcych.
2. hemoglobina podgrzewana do temperatury 130'C jest dobra

Ja osobiście omijam wszelkie wyroby wieprzowe dla naszego kota. Nie wierzę w samo hasło na etykiecie.

Całość wyszła od tematu obecnie aktywnej ptasiej grypy spowodowanej wirusem A/H5N8, dla którego do chwili obecnej nigdzie nie stwierdzono przekroczenia granicy gatunków pomiędzy ptakami i ssakami.
Zagrożenie dla ptaków jest prawdziwe.
Dla ssaków na chwilę obecną jest pomijalne, choć prawdopodobieństwo według przedstawionych szacunków 1 do miliona występuje.

Dajemy wodzić się za nos mas-mediom przyjmując wszystko bezkrytycznie.

Ja na coś takiego mówię stop.
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-16, 15:39   

Po konsultacji w z mikrobiollogiem w tym temacie:


- ciężko określić prawdopodobieństwo zarażenia się po zjedzeniu surowego zakażonego mięsa, gdyż takich badań w dzisiejszych czasach się już nie robi

- podczas kupowania mięsa ze źródeł "niepewnych" należy zwrócić uwagę czy nie ma wybroczyn na mięsie, które występują u zarażonego ptactwa

- mięsa kupowane w sklepie są bezpieczne
Ostatnio zmieniony przez bobson 2020-01-16, 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artoo 

Barfuje od: lato 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 362
Wysłany: 2020-01-16, 15:47   

bobson,

teoretycznie świetna wiadomość. Niestety praktyka jak niżej:

żadna ubojnia nie wykonuje badań innych niż wymagane rozporządzeniami.
Te przytoczyłem.

Nikt nie przeprowadza badań wirusologicznych ubitych zwierząt w tym ptactwa.

Tyle praktyki
_________________

Homo Sapiens - brzmi dumnie, a myślenie nie boli
 
 
bobson 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 398
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-16, 17:03   

edytowałem część posta o badaniu mięs - bo nie dopytałem dokładnie na jakiej podstawie uważa, że mięso jest bezpieczne

nie wnikałem po jakim czasie takie wybroczyny się pojawiają, ani jak szybko ptak umiera od momentu zarażenia - może bliższe poznanie choroby by coś wyjaśniło w kwestii bezpieczeństwa mięsa sklepowego
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-01-17, 00:30   

Artoo prawda jest taka, że praktycznie każde mieso to większe czy mniejsze ryzyko na tego, tamtego czy jeszcze innego wirusa :roll: . Nawet najdokładniej badane mięso może miec wirusa/ pasożyta w akurat TYM kęsie (coś na zasadzie "jak masz pecha to nawet w **** palec złamiesz").

Dlatego albo uczymy nasze zwierzaki (i siebie) żywić się energią z kosmosu albo podejmujemy ryzyko. Naszym wyborem jest jakie ryzyko podejmiemy - odnośnie jak "popularnych" i na ile niebezpiecznych chorób :roll: .


Osobiście uważam, że dopóki epidemia nie osiągnęła rozmiarów ostatniej ptasiej grypy ani nie słychać o przypadkach zarażenia u ludzi (tzn. ssaków) to nie ma co popadać w paranoję...

Przy wieprzowinie, gdzie mowa o wybitnie paskudnej i dość częstej chorobie, którą kot może się realnie zarazić sens panikowania już widzę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne