BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mopi, Murka i Jacek
Autor Wiadomość
calicja 

Barfuje od: 01.2020
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 05 Sty 2020
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-24, 23:23   Mopi, Murka i Jacek

Witam Was serdecznie
trafiłam tu dzięki koleżance, która poczęstowała moje koty BARFEM. Mam 3 koty, wszystkie w wieku ok. 5 lat - adopciaki z fundacji. Dotychczas karmiłam je puszkami mięsnymi z wysoką zawartością mięsa, w wyjątkowych przypadkach suche bezzbożowe, spradycznie mięso i podroby oraz ryby.

Jacek - rudy wielki kocur z nadwagą - waży juz 8 kg, jest żarłokiem, muszę pozostałe kotki karmić w innych pomieszczeniach bo jak coś dobrego to im wyjada. Chyba powinnam go odchudzić.

Mopi - kotka długowłosa, drobna ok 3,4 kg. Je jak jest głodna, często i małymi porcjami co jest problemem, bo Jacek jej wyjada to, co zostawi.

Murka - ze względu na nią zdecydowałam się na BARF. Była w bardzo złym stanie, chudła - z 3 kg spadła do 2,5kg, wymiotowała, miała fatalną morfologię i chore nerki. Niewiele jadła, dużo piła, Koleżanka przyniosła mi kilka porcji BARFA - Murka nagle odzyskała aprety (BARF nie był dla nerkowych ale ważne, że zaczęła jeść), potem z pomocą koleżanki zrobiłam mieszankę z obniżonym białkiem i fosforem - kotka w ciągu niespełna 2 tygodni przytyła 350g, znacznie poprawiła się morfologia, mniej śpi, zaczęła się znów bawić - widać bardzo poprawę, niestety wyniki nerkowe bez zmian. Jest leczona - był antybiotyk bo miała bardzo wysokie leukocyty, bierze lek na nerki.
Pozostałe koty dostają nadal puszki, Jacek woli BARFA ale ten pierwszy był dla Murki wiec tylko trochę dawałam zarówno jemu jak i Mopce do puszek jako dodatek. Mopka nie bardzo początkowo tolerowała jednak już zjada z apetytem - chyba nawet woli niż puszki.

Alicja
PS Dziękuję Beata z pomoc - nie wiem jaki masz nick tu na forum :(
_________________
Calicja, Murka, Mopi i Jacek
 
 
asia.cat 


Barfuje od: 11.2017
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Lip 2016
Posty: 87
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2020-01-29, 22:11   

Witam i powodzenia w Barfowaniu - to najlepsze co możesz dać swoim kotom :mrgreen:
_________________
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne