BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dawkowanie suplementów
Autor Wiadomość
Aneta MH 

Barfuje od: 2 miesięcy
Dołączyła: 20 Lut 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-03-21, 21:39   Dawkowanie suplementów

Prosimy Was, doświadczonych barferów, o pomoc. Im więcej czytamy na ten temat, tym mamy wrażenie że mniej wiemy. Zakupiliśmy wszystkie potrzebne suplementy czyli: algi, mączkę kostną, tran, hemoglobinę, tokovit, drożdże oraz wagę jubilerską :) wiem, to suplementem nie jest ;-) . Nasza sunia ma 6 miesięcy, jest małym pieskiem, średnio aktywnym, waży 9300. Please, podpowiedzcie nam jak ją suplementować? W jakich proporcjach? Czy suche mieszać i dodawać do mięsa? Czy przed czy po jedzeniu? Czy mokre osobno czy z mięsem? Poza tym ostatnio Nuta nie bardzo chce jeść bez kości. Czy wynika to z niedoboru wapnia?
Dziękujemy, ja i Wojtek, za wszystkie odpowiedzi i prosimy, nie wściekajcie się na nas za te pytania, prawdopodobnie już nie raz odgrzewane, ale kogo mamy zapytać jak nie Was?
Szukaliśmy na forum, serio, ale nadal nie wiemy jak się za to zabrać.
Pozdrawiamy
_________________
Aneta
 
 
Agnikot 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 89
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-03-21, 22:28   

Przede wszystkim suplementuje się mięso, a nie zwierzaka. :-) Wnioskuję, że nie macie jeszcze kalkulatora, wg którego układa się przepisy. Wybieracie mięsa i podroby, a kalkulator po prostu nalicza ilość dodanych suplementów. W sprawie kalkulatora musicie napisać do Hebe.

Suplementy suche najlepiej wymieszać ze sobą i rozmieszać z wodą. Lepiej zrobić to jakiś czas przed dodaniem do mięsa, żeby lepiej się rozpuściły. Mokre można rozmieszać na przykład z żółtkiem. Ja dodaję bezpośrednio do mięsa. Kapsułki przekłuwam igłą i wyciskam.

Wszystkie suplementy oczywiście dodaje się do mięsa :-)

Być może chęć pieska do jedzenia kości wynika z braku wapnia, ale pewności nie mam. Chcę tylko podkreślić, że zdecydowanie lepiej jest podawać kości niż mączkę kostną. Kości można zmielić i powinny być oczywiście z mięsem np. skrzydełka.

Powodzenia :-)
 
 
Hyde 

Dołączył: 23 Lut 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-03-24, 23:07   

Dziękuję za odpowiedź!

Czy kalkulator o którym piszesz to jest kalkulator BARF dla psów? Ponoć dokładniejszy jest kalkulator dla kotów.

Wpisujemy w kalkulator dla psów tygpdniowe ilości mięsa, jednak suplementy same się nie naliczają, tylko trzeba wpisać dokładne wartości ktorych nie znamy.

Stąd nasze pytanie, gdzie znajdzięmy informacje na temat dokładnej ilości suplementów które powinniśmy podać naszemu psu?

Czy powinniśmy się opierać na informacji podanej przez producenta na opakowaniu, czy może istnieje jakiś konkretny przelicznik-kalkulator suplementów.

Pozdrawiam,
Wojtek
 
 
Agnikot 

Barfuje od: 04.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Mar 2018
Posty: 89
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-03-25, 18:17   

W zasadzie to ja pisałam o kalkulatorze dla kotów, bo tylko taki mam. Nie sądziłam, że psi kalkulator tak bardzo się różni :-?
Teraz poczytałam sobie trochę o tym kalku dla psów i przyznam, że nie do końca rozumiem. Wydaje mi się, że on jednak albo sam jakoś nalicza te suplementy, albo wpisuje się samemu ich ilość na podstawie norm, które są już w kalku wpisane. Niektórzy dodają też suplementy w oparciu o ilości wskazane na opakowaniu. To wszystko jest w tym wątku w poniższym linku, może zadaj w nim pytanie.

https://www.barfnyswiat.o...der=asc&start=0

Niektórzy robią też przepisy dla psów w kalkulatorze dla kotów ;-)

https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=614
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne