BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla ludzi?
Autor Wiadomość
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert

Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2016-08-11, 13:52   

I że w ogóle to jakieś takie mimozy z nas, na wszystko uczulone, niedorobione toto ;-)

saphirith1987 

Barfuje od: lipiec 2014
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2016-08-11, 14:20   

Cytat:
I że w ogóle to jakieś takie mimozy z nas

Znam to... patrzą się na mnie, jak na jakiś wybryk natury, jak zaczynam wyliczać, czego nie jem. A jak mówię, że mnie brzuch boli po cieście, to kiwają mądrze głowami z minami "no tak to jest, jak człowiek je nienormalnie, to potem ma problemy" :-/ I że "jak się żywiłam normalnie, to jakoś mi nic nie było". Mama się interesuje o tyle, żeby wiedzieć, co kupić do jedzenia, jak przyjeżdżam, ale żeby samej coś zmienić w swoim żywieniu, to nie. Trochę się poddałam, jakoś nie mam w sobie tego pędu do zbawiania świata... Pomijając już fakt, że nawet jak coś przeczytam i mnie osobiście przekona, to już po chwili pamiętam tylko wniosek z tego płynący (np. żeby nie jeść glutenu), ale nie argumenty, przez co nie za bardzo jestem w stanie kogokolwiek przekonać, bo po prostu nie potrafię podać argumentów... :-/

BTW. potwierdzam, że chlebek bananowo - kasztanowy jest PYSZNY :love: Nawet bez polewy, w razie wystąpienia piku lenistwa :mrgreen:

BTW2. jakby ktoś bardzo tęsknił za makaronem, to ostatnio odkryłam, że bezglutenowy kukurydziany z Biedronki smakuje tak samo dobrze, jak zwykły ;-) Oczywiście i tak nie należy to do najzdrowszych dań, ale od wielkiego święta...

doradora 

Barfuje od: 09.2014
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2016-08-11, 14:36   

taaa i to "co ja mam Ci zrobić, bo już nie nadążam czego nie jesz"

a w ogóle dziś robię gluten-test! na obiad lazania :mrgreen: trzymajcie kciuki, żebym przeżyła i nie jadła zbóż ze względu na to, że są niezdrowe (jak chipsy) a nie bo muszę :kwiatek:

saphirith1987 napisał/a:
bezglutenowy kukurydziany z Biedronki smakuje tak samo dobrze, jak zwykły

nie wierzcie saphirith!! jest ochydny!
pomijając fakt, że kukurydza pewnie GMO...

BeataMach 

Barfuje od: 11.2016
Wysłany: 2016-09-20, 10:34   

powiem szczerze ze jak tylko tu wpadłam i zaczęłam czytac o barfie ( dla kotów) to od razu pomyslałam czy tak dbając o koty tak samo dbacie o siebie. Czy wyliczacie ile dziennie spozywacie białka i tłuszczu, czy są odpwiednie proporcje skldników mineralnych itd itp.
i co widzę......my sami jestesmy daleko w tyle bo mamy zachcianki ;)

dagnes 
Administrator

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Wysłany: 2016-10-11, 23:14   

BeataMach napisał/a:
od razu pomyslałam czy tak dbając o koty tak samo dbacie o siebie

Wielu chyba bardziej dba o koty (i psy) niż o siebie ;-) ale różnie z tym bywa. Jest tu spora rzesza ludzi dbających też o siebie i resztę dwunożnej rodziny.

BeataMach napisał/a:
Czy wyliczacie ile dziennie spozywacie białka i tłuszczu, czy są odpwiednie proporcje skldników mineralnych itd itp.

Niektórzy wyliczają, z różnych powodów. Jak już się człowiek przestawi na "normalne żarcie" i wyprostuje mu się smak oraz apetyt, to nie musi wyliczać białek, tłuszczu czy innych proporcji, bo je według potrzeb (które sygnalizuje mu organizm przy pomocy apetytu).

BeataMach napisał/a:
my sami jestesmy daleko w tyle bo mamy zachcianki

Zachcianki najczęściej są spowodowane wypaczeniem smaku lub niedoborami. Wieloletnie jedzenie wbrew naturze niszczy umiejętność organizmu do prawidłowego sterowania apetytem (plus pojawiają się uzależnienia), a powstałe niedobory substancji odżywczych dają różne "chcice", bardzo często na coś niesprecyzowanego. A skoro nie wiadomo dokładnie na co ma się ochotę, to zwykle sięga się po coś, co zawsze "sprawiało przyjemność", czyli słodkie.

EdytaG. 

Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 75-90%
Wysłany: 2017-01-05, 14:47   

U nas posiłki dla ludzi , ze względu na nietypowy charakter pracy i bardzo nieregularny tryb życia , są przygotowywane hurtowo i zamrażane , podobnie jak barf dla zwierzaków . Suplementujemy posiłkując się suplementami z
Lilly's bar i Lunderlandu , kapsułkując mieszanki supli z podziałem ze względu na wiek stołowników . To od 2007 , wcześniej suplementy braliśmy z aptek, krew z gospodarczego uboju , zakładów zaopatrzenia przemysłu mięsnego i garmażeryjnego .
Główne posiłki to : mięso w sosach lub smażone z warzywami , ryby z warzywami i zupy , śniadania to często mielone surowe mięso z jajkiem przepiórczym w tym z ryby , do szkoły dzieciaki zabierają kanapki z różnymi pastami na bazie mięsa , warzyw i jaj na chlebie pieczonym w domu z mąki mielonej w domu . Staramy się kupować żyto z upraw odmian tradycyjnych . Te cztery kromki chleba to jedyne potrawy mączne w ciągu dnia . Tu jest duży problem z komponowaniem drugich śniadań do szkoły .Jak Wy to rozwiązujecie ?
Dodatkowo 4 pokolenia panów i jedna 13 letnia pływaczka jeżdżą na różne zawody podnosząc przed nimi kondycję w nast. sposób - na dwa tygodnie wcześniej wyżerają kotom barf , dosmaczając go pieprzem i szczypiorkiem . Podobno ta dieta najlepiej podnosi wydajność organizmu i masę mięśniową .
Nie mamy problemów zdrowotnych , jedynie trochę jest kłopotów z dziewczynką , ale ona urodziła się w 22 tygodniu , a i tak w porównaniu z rówieśnicami jest okazem zdrowia . Zwykłe infekcje lub grypy to u nas bardzo rzadkie przypadki . Problemy zdrowotne zazwyczaj występują po powrocie dzieci z kolonii i obozów - gdzie niestety jakość posiłków jest straszna , ale przecież nie będziemy izolować dzieci ,ze względu na ich nietolerancje pokarmowe od rówieśników .
Dwa razy w miesiącu w soboty bywamy z nimi nawet w Mc Donald's , żeby znały miejsca i menu ich rówieśników . To takie dni jedzenia " trutki na szczury " - jak to określają dzieciaki . Dodatkowo jest :pizza, chrupki, płatki na mleku kokosowym bo nie tolerują krowiego . A w niedzielę popijają siemię i łykają probiotyki . Z wiekiem coraz niechętnej uczestniczą w tym procederze , ale przy okazji bywamy w : muzeach , teatrze , kinie - cały dzień w mieście to i jemy na mieście . Dla bliźniaków do jeszcze wielka atrakcja .

Dragana 

Barfuje od: 08.2015
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2020-03-24, 21:54   

Tak sobie dzisiaj pomyślałam. W wielu miejscach można przeczytać o "wykupywaczach" makaronu i innych węgli. A czy są tutaj osoby ograniczające węglowodany, które robią zapasy? Co kupujecie?
Myślałam o jajkach, bo w dobrych warunkach mogą naprawdę długo nadawać się do jedzenia. Jakieś inne pomysły? ;-)

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Wysłany: 2020-03-24, 22:25   

Jajka, warzywa korzenne (wytrzymują najdłużej), zielenina w doniczkach, mięso do mrożenia...

A tak serio to zakupy tego typu są dość łatwe do uzupełnienia (u mnie), sytuacja w sklepach powoli się uspokaja, już jedynie makaronu i papieru toaletowego brakuje.

saphirith1987 

Barfuje od: lipiec 2014
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2020-03-25, 05:56   

U nas też już raczej nie ma braków w sklepach, przez chwilę nie było w ogóle mięsa, to kupowałam więcej jajek, no i chwilowo wróciłam do serów, ale już mnie zaczęły łapy boleć i chyba muszę go znowu odstawić :mrgreen: A papieru toaletowego zamówiłam dużą ilość w drogerii ekologicznej jakoś zaraz jak się zaczęły problemy, więc nie musiałam jeździć po mieście i szukać ;-)

Odpowiedz do tematu