BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Whole Prey dla kotów
Autor Wiadomość
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2020-07-20, 17:58   

Nul mi tasakiem się wygodnie rąbie skrzydełka i nóżki (całe, z udkami i resztą). Następnie nożykiem do obierania rozcinam skórę (akurat ma taki śmieszny szpic, więc mi pasuje :lol: ). Później wyciągam flaczki z brzuszka (uparcie wzgardzane przez dziewczyny). Na tym etapie wracam do tasaka - jedno rąbnięcie w poprzek na wysokości przepony (jakby to powiedzieć... zostaje brzuszek z dołem plecków?), jedno rąbnięcie przez klatkę piersiową i gotowe :mrgreen: .

Zalecam wstępne obskubanie jeszcze zamrożonej przepiórki, chyba, że lubisz jak Ci puszek po mieszaniu fruwa. Ja nie lubię :twisted: . Ew. przepiórki już rozmrożonej (byleby przed dzieleniem) sprawdź jak Ci wygodniej 8-) .

Mi też dziewczyny prześlicznie wcinają przepiórcze pisklaczki, a z dorosłych przepiórek robią fochy na jelitka (to "stare" nioski, po ok. 200 g, Scarletmara na nie narzekała) i zostawiają trochę piór.

Gołębi w sklepie ostatnio zabrakło i ciągle czekam na dostawę, ale dziewczyny zaczęły jadać mastomysy, szczurki małe (większe tak śmierdzą, że wywaliłam wszystkie :shock: ), króliki i świnki morskie. Menu nam się rozrasta :mrgreen: .

Nul 

Wysłany: 2020-07-20, 18:15   

Dzieki, Sierra. Czyli szukam tasaka :)

Dobrze wiedziec, ze to oskubac trzeba. Chociaż nie wiem... W sumie pamiętam wiejskie kury kupowane w czasach mego dzieciństwa, też się tam coś. ztym perzem robiło, a, opalało się to... No to sobie poskubię :)

Jak znam Felka, to jelitka znikną :)

Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2020-07-20, 18:42   

Opala się szczecinę u świni, kury się we wrzątku macza :twisted: .

U moich dziewczyn wystarczy tylko trochę podskubać, idealnie się bawić nie trzeba - zostawiały tylko nadmiar piór. U Felka musisz sama sprawdzić gusta ;-)

Nul 

Wysłany: 2020-07-27, 19:51   

Na razie upały, więc nie zamawiam - już raz kiedyś dojechało lekko rozmrozone, więc wole poczekać...
Dzięki za porady :)

Odpowiedz do tematu