BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy dla kociąt
Autor Wiadomość
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2019-11-26, 17:41   

Zaczęłam mieszać z tego względu że mam barfa całego na szarpaku zrobionego i mała się dosyć męczy, długo gryzie, dlatego chciałam żeby miała trochę czegoś drobniejszego ale jednocześnie przyzwyczajala sie do smaku barfa :oops:
 
 
aniamonkos 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2020-07-19, 22:24   

Potrzebuje pomocy.
Znalazłam dwa dni temu maluśkiego kotka waży zaledwie 340gram. Ma problemy z piciem mleka z butelki, podaje mu pipetka po kropelce. Jest chory. Przypadkiem dorwal sié do miski z barfem moich kotòw i musiałam mu siłą wyrywać mięso z pyszczka, a on nie chciał oddać. Bałam się, że się udławi. Stąd moje pytanie czy takie maleństwo może jeść barfa oczywiście mielonego. Trudno mi ocenić wiek.
Będę bardzo wdzięczna za porady, kotek jest bardzo słabiutki.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-07-20, 00:41   

Waga twierdzi, że maluch może mieć ok. miesiąca... Może być wychudzony, więc nie zdziwiłabym się nawet jakby miał troszeczkę więcej.
W tym wieku większość kociaków zaczyna już jeść mięso, więc bym mu na to pozwoliła. Tym bardziej, że maluch nie chce pić mleka (swoją drogą, może spróbuj podać mu na spodeczku?).

Pamiętaj, że małe kociaki potrafią jeść zdumiewające ilości jedzenia.
 
 
aniamonkos 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2020-07-20, 09:22   

Dziękuję Ci za odpowiedź.
Ma chore oczy i nie wiadomo czy będzie widział. Ząbki ma bo mnie ugryzł jak mu wyrwałam mięso.
Jeśli możesz to podaj przepis dla takiego malucha, trochę potrwa zanim ja przebrne przez te informacje, a nie ukrywam czas, nagli maluch coraz słabszy. Ze spodeczka pił pierwszego dnia, a teraz nie chce wcale.
Pozdrawiam
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-07-22, 16:22   Pierwszy przepis dla kociaka brytyjskiego

Witam,

Skorzystałem z kalkulatora i korzystając z dobrodziejstw najbliższego sklepu skomponowałem takie coś:

Mieszanka na 42 dni dla 1,6 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 53 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)

# 1 000g Wołowina karczek średniotłusty
# 300g Kaczka serce
# 180g Kaczka żołądek
# 200g Kurczak szyjka z kośćmi
# 2,0szt. Żółtko jajka
# 35g Wątroba indycza
# 4,7g Olej z dzikiego łososia Lunderland
# 2,0g Mączka z alg morskich Lunderland
# 4,8g Drożdże browarnicze Lunderland
# 21g Hemoglobina wołowa suszona
# 1,0 tab Tokovit E 200 (kapsułka)
# 6,0g Mączka ze skorupek Lunderland
# 7,0g Sól himalajska
# 130g marchewka gotowana, bez soli
# 4,3g Tauryna
# 320g Woda

Bardzo proszę o opinię kogoś doświadczonego bo dopiero zaczynamy ten temat.
Wapń:Fosfor wyszedł 1,11. W zakładce BARF nie pokazuje niczego na czerwono ale w niektórych miejscach widzę spore różnice, czy to normalne?
Suplementy użyte w przepisie chciałem zakupić na Furtastic.pl.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-23, 07:10   

Możesz spróbować przemanewrować ciut mączką ze skorupek. Możesz też napisać (albo wkleić jakimś fotosikiem czy czymś w tym stylu) jaką masz kaloryczność i jaki masz tłuszcz i białko?

Tutaj też masz wątek dotyczący karmienia kociaków:
https://www.barfnyswiat.o...t=906&start=165
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-07-23, 08:04   

Podciągnęliśmy wapń mączką tak jak podpowiedziałaś.
Z tego co widzę to witaminki nam kuleją. Czy można tak zostawić?



ew to jak nie widać: https://ibb.co/YDtHcM4
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-07-23, 17:03   


https://ibb.co/M23pX5g

Tu jeszcze dane z liczydła, chyba mam coś nie tak z energią /kg mc / dzień? ;///
Będę miał jeszcze olej omega3 salmo salar gdzie i jak go dodać do kalkulatora?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-24, 08:25   

Rico, dobrze jest! :) Młody kot, energii ma dużo, kalorie miło widziane - wybiega je pewnie raz dwa.
Olej dodajesz w zakładce suplementy. Zobacz sobie jak inne oleje są dodane, dodaj wiersz i analogicznie wpisz ten Twój. Potem sobie tylko sprawdź czy faktycznie jest widoczny w kreatorze i czy po dodaniu widzisz prawidłowe wartości (dla testu możesz dodać go 100g, bo wtedy będziesz widział wszystko bez przeliczania).
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-08-06, 16:15   

Pomoże ktoś?

Wprowadziłem mój przepis w życie, w ubiegły piątek kotek dostał pierwszą porcję na wieczór. Zassał, aż musiałem mu dokładać :D. W weekend też jadł ale odstawiłem mu zupełnie chrupki RC (wcześniej jadł surowe mięso i chrupki - tak wychowany u hodowcy).
Z każdym dniem stosowania samego barfa było coraz gorzej. W niedzielę karmiłem go z ręki to z łaski zjadał. W poniedziałek nic nie ruszył to spróbowałem wmieszać mu kilka kawałków piersi z kurczaka do porcji - zjadł ale przepis wtedy leci na łeb. Z piersią pojechaliśmy do wczoraj (w międzyczasie dostał udko - super się bawił przy jedzeniu). Dziś nic nie ruszył i wpadłem na pomysł żeby mu zetrzeć na tartce 3 chrupki - poszło. Czy mogę tak robić stopniowo zmniejszając udział chrupek aż wkońcu się przyzwyczai? Mam narobione mieszanki na kilkanaście dni, szkoda żeby to się zmarnowało. Następny barf będzie z piersią.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-08-06, 23:37   

Jeżeli kociak bardzo chrupkowy to faktycznie dodatek "posypki" z pokruszonych chrupek może pomóc mu zaskoczyć ;-) .
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-08-08, 18:58   

No to po rybach, przestał w ogóle jeść, (nawet z chrupkami) ale na surowe skrzydełko się rzuca...
Przeczytałem kilka razy porady jak wprowadzać barfa ale ja nie mam czym mieszać bo nasz kot je surowiznę....(surowe piersi i inne części) na mokrą karmę z puchy tym bardziej nie chce patrzeć bo nie nauczony.
Będę musiał kombinować jakiś inny przepis, może jakiś składnik, suplement mu nie podchodzi sam nie wiem....
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-08-11, 14:45   

Ok, chyba się udało więc się tym podzielę pomimo braku odpowiedzi :P



Zmieniliśmy rodzaje mięs (przewaga piersi indyka) i zdjąłem hemoglobiny na razie (potem stopniowo będę dodawał) i ZERO CHRUPEK!!!! :faja:
Kotek zajada :food: aż za dużo... dzienna porcja wyliczona na 65g a potrafi ją zjeść na śniadanie.... znalazłem informację że nie powinno się ograniczać kociakom do 1 roku czy to słuszna racja?? Jesteśmy happy. :faja:
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-08-11, 15:59   

Rico o ile dobrze pamiętam to masz małego kociaka - absolutnie NIE ugraniczaj mu jedzenia. Małe kocięta potrafią jeść więcej niż dorosłe koty... Ja już nie mówię o przeliczaniu na kilogram m.c. U mnie Sierra jako kociak jadała 200-250 g/dziennie, a obecnie jada ok. 150 g/dziennie :lol: .

Do tego na moje oko twoja mieszanka jest za chuda, spróbuj jakiegoś tłuszczyku dodać...
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-08-11, 19:12   

np. smalcu gęsiego ile można max? czy chodzi o mięso bardziej tłuste?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne