BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karma dla kota z niewydolnością nerek
Autor Wiadomość
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-10-13, 05:50   

kryska, pamiętajmy, że nie wszyscy zaglądający tu na forum od razu karmią swoje koty barfem. Dla tych, którzy dopiero na niego przechodzą czy dopiero o nim czytają i jeszcze nie wiedzą, czy przejdą, a z jakiegoś powodu (bo np. kot ma bardzo wysoki mocznik) chcą podać karmę renal, to Gussto będzie dużo lepszym wyborem niż serwowane prze weta RC czy inne Hill'sy - przede wszystkim ta nie zawiera zbóż, a węglowodany stanowią tylko kilka procent całości. Najwięcej jest tu tłuszczu, nie węglowodanów (oprócz wody, oczywiście). Tez uważam, że jest mało białka, dlatego zwróciłam na to uwagę, ale nie uważam, że ta karma niczym się nie różni od typowych karm renal.
Fakt, może należy podkreślić, że żadna karma renal nie nadaje się do dłuższego stosowania, bo ma zbyt niskie białko, ale nadal podtrzymuję opinię, że Gussto jest dobrą alternatywą (nie dla barfa, oczywiście, tylko dla RC i jemu podobnym)
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-13, 19:00   

IzabelaW Pierwsza z brzegu karma renal RC https://www.zooplus.pl/sh..._moczowy/974837
ma 7.5% białka a nie 6.5 jak Gusto, 6.5 % tłuszczu, 0.1% fosforu. Ile ma węglowodanów, nie podają podobnie jak karma Gusto. Czy zboże czy ziemniaki sa gorsze, nie będę się kłócić.
Jak nie przekonują Cie moje wyliczenia, ile kot musiałby zjeść aby nie zejść z białkiem poniżej 4g/kg mc a ile przy tym naje się fosforu, to nic na to nie poradzę.
Dla tych co nie są jak mówisz zdecydowani co do barfa, to lepsza już dobra karma bytowa i wyłapywacz fosforu.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-10-13, 20:12   

Jestem szczerze zaskoczona, że RC ma tak mało węgli, mam wrażenie, że kilka lat temu (gdy analizowałam skład karm renal), było ich dużo więcej.
Po przeliczeniu w zalinkowanej RC mamy 5,9% węglowodanów, 34% białka, 28,26% tłuszczu w suchej masie. Białko zwierzęce pochodzi tutaj z mięsa i produktów ubocznych. Ile w tym jest białka strawnego i przyswajalnego? Węgle pochodzą ze zbóż.
Gussto zawiera 3% węglowodanów, 28,26% białka, 47,82% tłuszczu w suchej masie. Białko zwierzęce pochodzi z mięsa i podrobów. Ile w tym jest białka strawnego i przyswajalnego? Mam jednak wrażenie, że więcej niż w RC. Węgle pochodzą z ziemniaków. Ja jednak wolę ziemniaki niż zboża. Tak czy inaczej nadal ta karma w moich oczach wygrywa. Mimo, że osobiście nie kupiłabym żadnej :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne