BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy dla kociąt
Autor Wiadomość
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-11, 22:09   

Chodzi mięso bardziej tłuste. Piersi z indyka czy kurczaka nie są najlepszym pomysłem.
_________________
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
 
 
 
Dudli 


Barfuje od: lipiec 2020
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lip 2020
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-13, 10:05   

Jak już wcina kurczaka lub indyka to razem ze skórami, to mieszanka będzie bardziej tłusta, albo dorzuć kawałek karkówki.
Kociaki pochłaniają ogromne ilości jedzenia, mój 4 miesięczny MCO spokojnie zjada 250g mięsa i czasem muszę jeszcze puszkę otwierać bo krzyczy, że jest głodny. Tyle, że ten mój diabeł to wszystkożerny jest, co mu nie wrzucę to wciąga aż mu się uszy trzęsą.
_________________
"Posłusznie melduję, panie Oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka." Jaroslav Hašek, Przygody dobrego wojaka Szwejka
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-08-15, 19:32   

Dudli napisał/a:
Jak już wcina kurczaka lub indyka to razem ze skórami, to mieszanka będzie bardziej tłusta, albo dorzuć kawałek karkówki.


Czy skórę mielić czy kroić? Mięso drobiowe kroje nożem na większe kawałki żeby mały diabełek wyczuwał je w barfie - tak lubi. Wołowe z mojej mieszanki tez siekam a resztę mielę w maszynce.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-08-15, 21:27   

Rico jeszcze chce Ci się siekać? Ja zainwestowałam w szarpak po roku :twisted: .

Skóry najlepiej lekko przemrozić i wtedy zmielić takie nie do końca rozmrożone. "Świeże" lubią owijać się wokół ostrzy
 
 
Dudli 


Barfuje od: lipiec 2020
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lip 2020
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-17, 09:12   

Rico napisał/a:
Czy skórę mielić czy kroić? Mięso drobiowe kroje nożem na większe kawałki żeby mały diabełek wyczuwał je w barfie - tak lubi. Wołowe z mojej mieszanki tez siekam a resztę mielę w maszynce.


Rico, ja kroję normalnie ostrym nożem. Nie robię tego jakoś specjalnie dokładnie, więc kawałki wychodzą mi różne, niech się Młody trochę pomęczy. Dobrym rozwiązaniem są też nożyce do mięsa, sprawdzają się przy skrzydełkach.

Sierra ja podjęłam świadomą decyzję i nie zakupiłam maszynki do mięsa, po uprzedniej konsultacji z hodowcą. Przy gabarytach MCO nie ma sensu mielić tego mięsa, skoro on sobie świetnie radzi z kawałkami. Zmusza go to do gryzienia, oczyszcza zęby i ćwiczy mięśnie żuchwy. Kości ze skrzydełek dostaje pocięte lub przerąbane i nie z nimi problemu - mając jeszcze mleczaki.
_________________
"Posłusznie melduję, panie Oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka." Jaroslav Hašek, Przygody dobrego wojaka Szwejka
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-08-17, 10:55   

Dudli ja też mam spore koty, które mają zęby i potrafią je użyć... Po prostu moje to kotki hodowlane i po pierwszym miocie wywrzeszczałam maszynkę, bo mi ręka od krojenia odpadała :lol: . Do tego z mielonym mięsem łatwiej suplementy połączyć ;-) .
 
 
Dudli 


Barfuje od: lipiec 2020
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lip 2020
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-17, 13:34   

Sierra, ja oczywiście wszystko rozumiem. Ja mam 1 potwora i nie planuje maluchów. Mieszankę robię raz w miesiącu to stwierdziłam, że to niewielkie poświęcenie.
Część mięsa też mam mieloną a resztę kroję.
_________________
"Posłusznie melduję, panie Oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka." Jaroslav Hašek, Przygody dobrego wojaka Szwejka
 
 
Blont 


Dołączyła: 07 Lip 2020
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-14, 21:48   pierwszy barf

Cześć, przygotowałam swój pierwszy przepis dla synów.
Dwa kocurki 6 miesięczne (waga 3,9 kg - troszkę przy sobie) do tej pory karmione mokrą karmą gussto i mięsnymi przysmakami (miały jedno udane podejście do barfa w wieku 3-4 miesięcy, bardzo im smakował jednak przepis był wtedy zrobiony na kolanie i napewno nie dostosowany do kociaków)

Byłabym ogromnie wdzięczna gdybyście rzucili na niego okiem, może powinnam coś poprawić?
Przepis jest inspirowany wcześniejszymi z tego wątku.





Z góry dziękujemy

 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-11-16, 06:47   

Blont, jest ok, kosmetyczne poprawki - ciut więcej tauryny i hemo, ciut mniej alg i wątroby :-)
 
 
Blont 


Dołączyła: 07 Lip 2020
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-17, 18:31   

Pięknie dziękuję :)
Zabieramy się do roboty.
 
 
Pawelp 

Dołączył: 29 Paź 2020
Posty: 3
Wysłany: 2020-11-17, 18:45   

Witam.
Chciał bym skorzystać z przepisu powyżej Blont.
Ale mam jedno pytanko, czy mogę zastąpić wątrobę wołową na wątrobę drobiową?
Dzięki i pozdrawiam.
_________________
Pawelp
 
 
Chandni 

Wiek: 31
Dołączyła: 12 Sty 2018
Posty: 152
Wysłany: 2020-11-19, 08:24   

Pawelp napisał/a:
Witam.
Chciał bym skorzystać z przepisu powyżej Blont.
Ale mam jedno pytanko, czy mogę zastąpić wątrobę wołową na wątrobę drobiową?
Dzięki i pozdrawiam.



Jeżeli przeliczysz przepis na nowo to pewnie że możesz :) bo na pewno będzie inna ilość wątroby drobiowej.
 
 
Rico 

Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 15
Wysłany: 2020-11-25, 18:25   

Hej ponownie,

Pragnę tylko podziękować wszystkim za opinie i wyrazić moje zadowolenie z tej super metody żywienia kotów. Nasz kociak ma już 7miesięcy i zajada barfa głównie z kaczką :) (tak sobie wymarzył). Jest zdrowy, sierść lśniąca, wyniki przed kastracją super a wet pod wrażeniem i nawet pogratulował pięknego kota oraz zaaprobował barfa. DZIEKI!
 
 
Blont 


Dołączyła: 07 Lip 2020
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-28, 12:33   Przepis nr 2

Dzień dobry wszystkim po świętach.
Chciałabym prosić o opinię/wskazówki dot. mojego nowego przepisu dla synów.
Dwa kocurki 7,5 miesiąca, nie kastrowane, średnio aktywne.
Karmię je porcją ok 35g barfa (ok. 25g mięsa) na głowę, 4 razy dziennie. Ich zdaniem to za mało ale już raz mi utyły (karmienie bez ograniczeń się u nich nie sprawdza) Czy powinnam zwiększyć porcję? Może to faktycznie za mało jak na rosnące jeszcze kocury?

oto przepis:
na pewno dodam jeszcze tłuszcz ale obecnie nie wiem co będzie jutro w sprzedaży
Chcę dodać też chlorellę by podwyższyć poziom wit. K (w ostatnim barfie była jej śladowa ilość więc w tym chciałam dać więcej niż norma, jednak obawiam się, że jod mi podskoczy.. co radzicie?

 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-12-28, 14:10   

A ja ta na szybko się zainteresuję w jaki sposób oceniłaś utycie kociaków? Bo za gruby kociak, poniżej roku, to bardzo rzadkie zjawisko... a co dopiero dwa grube kociaki w jednym domu :shock: .

Ogólnie chłopaki w tym wieku powinni dostawać 120 kcal/1 kg masy ciała. W twojej dziennej porcji (140 g) jest 170 kcal... w sam raz dla kociaka ważącego 1,4 kg. Jeżeli chłopaki ważą więcej to potrzebują większych porcji :roll: .



Dagnes kiedyś pięknie to rozpisała...
Cytat:
Zaraz po urodzeniu maluchy potrzebują dziennie 250 kcal / kg masy ciała.

Miesiąc życia → dzienne zapotrzebowanie na energię na 1 kg wagi ciała:

1 → 240 kcal
2 → 210 kcal
3 → 200 kcal
4 → 175 kcal
5 → 145 kcal
6 → 135 kcal
7 → 120 kcal
8 → 110 kcal
9 → 100 kcal
10 → 95 kcal
11 → 90 kcal
12 → 85 kcal

Nie obliczamy porcji dla kociąt na podstawie ich wagi oraz wagi mięsa. Maluchy muszą dostać prawidłowo zbilansowany BARF w ilości odpowiadającej ich zapotrzebowaniu energetycznemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne