BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
Puchatka 

Dołączyła: 25 Lis 2020
Posty: 1
Wysłany: 2020-11-28, 18:31   Cześć

Cześć
6 lat temu przygarnęłam bezdomną kotkę. Nie miałam doświadczenia w opiece nad kotkami, kicia była karmiona chrupkami, jada tyle ile chciała. No i skończyło się to nadwagą 3 kg (waży 7 kg), a pół roku temu zaczęła utykać na łapkę i dostała zapalenia pęcherza. Efekt wizyt u weterynarza :
- na pęcherz przez dwa miesiące dostawała antybiotyk, miesiąc było ok i znowu nawrót i znowu antybiotyk
- kulawizna łapki - byłam u 3 weterynarzy, nie wiedzą czemu kuleje, na RTG nic nie widać, mam uwówioną wizytę u ortopedy
- odchudzanie - zmienić karmę na RC odchudzająca.
Zaczęłam szukać porad w internecie i tak trafiłam na Wasze forum.
Przeanalizowałam różne wątki i chciałam prosić o potwierdzenie, czy jak będę karmić kiciusia tak jak poniżej, to zacznie chudnąć i skończą się problemy z pęcherzem i łapką?
Porcja na dzień: wymieszane razem - mokra karma Granata Pet (rybna) 200 g, 3 łyżki soku z żurawiny, 3 łyżki naparu z pokrzywy, 3 łyżki naparu z pietruszki, kapsułka Omega Pet DHA/EPA, 2 ml syropu Hialutidin. Rano (między godz 4 a 7) połowa porcji, w południe 20 szt chrupek, po południu (od godz 17 do 22) druga połowa mokrego.
Od tygodnia tak ją karmię i efekty już widać - zaczęła więcej sikać, nie widać krwi w moczu i zaczyna czasami chodzić na 4 łapkach. Tylko czy te dawki nie są za duże albo za małe? I czy jeszcze coś źle robię i nadal szkodzę kiciusi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne