BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFny Kalkulator dla psów - nowa wersja 2.0
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2021-03-04, 16:28   BARFny Kalkulator dla psów - nowa wersja 2.0

Informuję, że dzisiaj została na forum udostępniona nowa wersja BARFnego Kalkulatora dla psów. Jest to pierwszy krok w stronę dostosowania tego narzędzia do „współczesności” i zbliżenia go pod względem funkcjonalności oraz bazy danych do naszego Kalkulatora dla kotów.

Wersja 2.0 psiego Kalkulatora - zmiany:
- baza danych mięs, podrobów i suplementów zgodna z bazą w Kalkulatorze dla kotów
- wpisane nowe preparaty witaminowo-mineralne przeznaczone dla psów
- możliwość samodzielnego wprowadzania dodatkowych pozycji do bazy
- udział % białka, tłuszczu, wody i węglowodanów w jadłospisie
- wyliczanie ilości na 1 kg wagi ciała psa dziennie dla: energii, białka, tłuszczu, węglowodanów, wody, fosforu i wapnia
- zmienione normy dla Ca:P i K:Na
- poprawione formuły
- inne drobne poprawki wizualne i techniczne.

Kalkulator dla psów wymaga oczywiście dalszych prac i będzie od teraz regularnie aktualizowany, podobnie jak jego koci "brat".
Na razie nie ruszyłyśmy norm witamin i minerałów i to co jest pochodzi z pierwowzoru stworzonego przez koniczynkę. Nie zostały także jeszcze dodane normy dla witamin, których stara wersja w ogóle nie zawierała i w związku z tym są przy nich puste pola. Przegląd norm dla psów planuję wykonać w następnej kolejności, co zabierze mi trochę czasu. Tymczasem chciałyśmy jak najszybciej udostępnić wam narzędzie, z którego można już korzystać i które jest bardziej pomocne przy opracowywaniu diety dla psów niż pierwsza wersja Kalkulatora.

Jeśli macie jakieś uwagi czy sugestie w zakresie dalszych ulepszeń Kalkulatora lub znaleźliście błąd w Kalkulatorze, to piszcie o tym w niniejszym wątku.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
aniam69 

Barfuje od: od tygodnia
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd: Węgorzyno
Wysłany: 2021-03-04, 19:05   

Dzień dobry,

dostałam od dagnes maila z infomacją o nowej wersji, ale za nic nie mogę zobaczyć pliku do pobrania. A może szukam nie tam, gdzie trzeba? Pomocy, nakierujcie mnie - proszę ;-)
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-04, 19:08   

aniam69, po zalogowaniu na forum w części "BARFny Świat Psów" powinnaś wiedzieć wątek "BARFny Kalkulator dla psów" i tam są pliki do ściągnięcia :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
aniam69 

Barfuje od: od tygodnia
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd: Węgorzyno
Wysłany: 2021-03-04, 19:16   

Bardzo pięknie dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Edit:

Zrobiłam próbne menu dla moje psiury w obu wersjach kalkuatora i jeśli mogę - mam kilka uwag do nowej wersji:

- jest jakiś problem z wit.E., bo w przypadku Tokovitu E 200 pokazuje mi się, że aby wypełnic normę muszę podać psu 140 kapsułek :shock:
- podroby z 2 pierwszych kolumn bilansu nie są przenoszone do jadłospisu, ale w ogólnej wadze są ujęte
- nie podświetla się żadne ostrzeżenie o przekroczeniu lub niedoszacowaniu składników,
- zniknęła wit. B Komplex,
- wit.D - wraz ze zmianą ilości rośnie również norma i to w takim tempie, że nie można jej dogonić (w przypadku tranu w kapsułkach Solgar udało mi się to przy 5500 kapsułek).
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2021-03-04, 20:43   

Podziękowania za włożony CZAS i PRACę :kwiatek:
 
 
kasiczka 

Barfuje od: chcę zacząć
Dołączyła: 25 Sty 2021
Posty: 1
Wysłany: 2021-03-04, 21:00   

Cześć,
Ja mam podobny problem, co aniam69 - jestem zalogowana, wchodzę w odpowiedni wątek, ale tam nie widzę, żadnego pliku do pobrania.. Widzę tylko pliki we wpisie z 2012 r. Co robię źle?
Będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrowienia!
_________________
Kasiczka
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-04, 21:31   

aniam69, rano rzucę okiem i poprawię. Dzięki za testy!
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2021-03-04, 22:08   

aniam69 napisał/a:
podroby z 2 pierwszych kolumn bilansu nie są przenoszone do jadłospisu, ale w ogólnej wadze są ujęte

To już poprawiłam. Wstawiona jest teraz wersja z tą poprawką.


aniam69 napisał/a:
zniknęła wit. B Komplex

Witamin B-komplex jest tyle różnych na rynku, że jeśli ktoś chce jakąś stosować, to musi sobie wprowadzić do bazy dokładnie tę, którą kupił (każda ma inne wartości). Teraz można już samodzielnie wprowadzać nowe dane, więc nie powinno być problemu.


aniam69 napisał/a:
wit.D - wraz ze zmianą ilości rośnie również norma i to w takim tempie, że nie można jej dogonić (w przypadku tranu w kapsułkach Solgar udało mi się to przy 5500 kapsułek)

Tu nie za bardzo wiem o co chodzi. Norma zawsze zwiększa się wraz ze zwiększaniem ilości wprowadzanych mięs/podrobów bo jadłospis jest wtedy na więcej dni. U mnie działa dodawanie witaminy D poprawnie, obojętne czy manewruję rybami czy tranem.


aniam69 napisał/a:
jest jakiś problem z wit.E

Zniknęły nam kapsułki i zamiast nich zostały gramy. Jutro Hebe to poprawi.


kasiczka napisał/a:
Ja mam podobny problem, co aniam69 - jestem zalogowana, wchodzę w odpowiedni wątek, ale tam nie widzę, żadnego pliku do pobrania.. Widzę tylko pliki we wpisie z 2012 r. Co robię źle?

Dokładnie w tym wpisie z 2012 roku jest umieszczony plik z Kalkulatorem (na dole stara wersja, a wyżej nowa oznaczona jako 2.0).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
aniam69 

Barfuje od: od tygodnia
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd: Węgorzyno
Wysłany: 2021-03-04, 22:24   

Dziękuję Dagnes :kwiatek:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-05, 10:36   

Poprawiona witamina E - dodawanie kapsułek czy na g czy na krople już działa. Problem z witaminą D był analogiczny - Solgar jest podany w kapsułkach, tylko to nie było zaznaczone. Teraz już działa.

Ważne - w kolumnie AL w zakładce suplementy jest informacja czy to jest kapsułka czy kropla. Jeżeli nie ma informacji, to wartości są podane w g (dla 100 g). Więc jak ktoś chce dodać coś co jest w tabletce, to trzeba dodać tą informację w tej kolumnie. Działa dla witaminy E i D. Jeżeli trzeba jeszcze gdzieś dodać proszę o info :)

Uaktualniony plik wrzucony
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Guciek 
BARFny Hodowca


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: Bialobrzegi
Wysłany: 2021-03-17, 11:12   

Pobralam nowa wersje kalkulatora i nasunelo mi sie pytanie - w jaki sposob moge dodac nowe pozycje tak, aby byly dostepne do wybierania w kalkulatorze? Chcialabym dopisac sobie chociazby suplementy pokusy ;)
_________________
http://tollery.eu
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-17, 16:48   

Guciek, dodajesz wiersz w zakładne suplementy w odpiedniej grupie suplementów. Np żeby wit E była w jednym ciądu. I musisz uzupełnić drugą kolumnę.

A jakie suplementy chcesz dodać? Może warto je wstawić dla wersji dla wszystkich? :)
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kicia_Ewcia 

Dołączyła: 07 Mar 2021
Posty: 4
Wysłany: 2021-03-21, 00:09   

Cześć wszystkim, mam jakiś problem z nowym kalkulatorem, być może przez to, że działam przez open office. Najpierw pojawia mi się informacja "W tym pliku znajdują się łącza do innych plików, czy wykonać aktualizację?" A potem, niezależnie czy kliknęłam tak czy nie, mam błąd w tabelach #MAKRO?
Wzorem kalkulatora kociego, odpaliłam niskie zabezpieczenia makr, ale to nie pomogło.
Czy macie pomysł, co jest nie tak? Dodam, że stary ściągnęłam i działa normalnie, tylko ten nowy nie chce mnie znać :oops:
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-22, 10:14   

Kicia_Ewcia, hmm, sprawdzę dzisiaj, ale makr żadnych nie ma w psim kalklulatorze. On był robiony w Excelu, ale powinen niby działać pod OpenOffice/LibreOffice
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Kicia_Ewcia 

Dołączyła: 07 Mar 2021
Posty: 4
Wysłany: 2021-03-22, 14:48   

Hebe, sprawdziłam dziś w pracy na Libre Office i śmiga :oops: Także to jakiś problem po stronie mojego komputera w domu widocznie. Najwyżej w domu też ściągnę librę i tyle, grunt, że mogę działać, bo w tym miesiącu chciałam zacząć barfować, a jeszcze trening na sucho z psim kalkiem i ew. zamówienie supli...
Sorki za problem :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne